Pistol Annies: Nebezpečné pistolnice jsou zpět

Pistol Annies: Nebezpečné pistolnice jsou zpět

Miranda Lambert, Ashley Monroe a Angaleena Presley. Příběh hvězdného tria pokračuje novou kapitolou.

Dolů

V listopadovém Country Servisu si blíže představíme supertrio Pistol Annies, skládající se ze tří úspěšných zpěvaček, které před lety spontánně vzniklo jako vedlejší projekt a po dvou deskách se odmlčelo, aby se po mnohaletém naléhání fanoušků opět vrátilo v plné síle na scénu. Nejprve nás ale čeká přehled novinek ze světa country music za poslední měsíc.

Pistol Annies

Country zprávy listopad 2018

Eagles spolu s Vincem Gillem míří do Evropy! Jakkoliv neuvěřitelně to může znít, tato legendární country-rocková kapela se po 11 letech vrací na starý kontinent a v průběhu příštího května a června odehraje řadu koncertů v evropských městech včetně Mnichova, Kolína nad Rýnem, Zurichu, Amsterodamu, Kodaně nebo Londýna. Vstupenky jsou již v prodeji a pořídit se dají ZDE.

Joe Diffie

Joe Diffie, který v 90. letech bodoval s celou řadou hitů jako John Deere Green, Third Rock From The Sun nebo Pickup Man, chystá na příští rok své první country album po 15 letech. Neznamená to však, že by tak dlouho zahálel! Během posledních let natočil nové verze svých největších hitů, vydal bluegrassové album, živák z Billy Bob’s v Texasu a také natočil společné album s kolegy Aaronem Tippinem a Sammym Kershawem All In The Same Boat.

Nováček William Michael Morgan pracuje na své druhé desce a právě z ní zveřejnil nový song s názvem Brokenhearted. Připravované album naváže na jeho úspěšný debut Vinyl z roku 2016. Morgan je jedním z mála z nové generace country zpěváků, kteří jsou věrní tradiční muzice a přitom je jejich zvuk velice svěží.

Garth Brooks na konci října odehrál velký koncert na stadionu univerzity Notre Dame v Indianě, čímž odstartoval své nové turné po obřích amerických stadionech. Show v Indianě byla natočena a již 2. prosince se bude vysílat na CBS, takže si již brzy budeme moci do svých sbírek upirátit video s dalším TV speciálem Gartha Brookse.

Ray Scott pracuje na novém albu a pro jeho vydání se opět rozhodl využít podpory svých fanoušků prostřednictvím crowdfundingové kampaně. Nový projekt se jmenuje Honky Tonk Heart a pokud chcete podepsané cédéčko (17 USD), telefonát přímo od Raye Scotta k vašim narozkám (40 USD) nebo třeba mít své jméno v bookletu nového alba (100 USD), přispět na vznik desky můžete ZDE.

Ray Scott

16. listopadu vychází výběrovka Montgomery Gentry: 20 Years of Hits, které nabídne nové verze klasických hitů oblíbeného dua. Deska se připravovala delší dobu a všechny vokály byly natočeny ještě před loňskou tragickou smrtí Troye Gentryho. Na albu se objeví také řada hostů jako např. Brad Paisley, Rodney Atkins nebo Darius Rucker. Montgomery Gentry zároveň vydali nový singl z letošní nové desky Here’s To You. Klip k písni Drink Along Song obsahuje záběry ze starších vystoupení, takže v něm můžeme vidět i Gentryho.

Poslouchejte: Pistol Annies a Country zprávy listopad 2018

Pistol Annies: Nebezpečné pistolnice jsou zpět

Trio Pistol Annies vzniklo jako vedlejší projekt Mirandy Lambert a jeho první vystoupení bylo velkým překvapením. V dubnu 2011 na slavnostním večeru s názvem Girls' Night Out: Superstar Women of Country, který vzdával hold několika významným country zpěvačkám, Miranda oznámila publiku novinku o svém novém projektu, načež na podium pozvala své kamarádky Ashley Monroe a Angaleenu Presley, aby historicky poprvé společně vystoupily a představily svůj debutový singl Hell On Heels.

Zleva: Miranda Lambert, Angaleena Presley a Ashley Monroe

Miranda již v té době byla superhvězdou a úřadující zpěvačkou roku, takže veškerá publicita ohledně Pistol Annies se točila především kolem ní. V létě 2011 vydaly své první album Hell On Heels a jako trio vystupovaly prakticky výhradně jen v rámci oficiálních koncertů Mirandy Lambert. Miranda je představitelkou komerčního mainstreamu, Angaleena je spíše rockerka a andělská Ashley si zase potrpí na balady se silnými texty. Dohromady takto utváří jedinečnou kombinaci a při poslechu jejich muziky vám bude hned jasné, že se nejedná o komerční počin, ale o pokus nějakým způsobem vybít vlastní uměleckou kreativitu.

Pojďme si jednotlivé členky blíže představit.

Miranda Lambert: Lonestar Annie

Jak už její přezdívka napovídá, Miranda pochází z Texasu. Exkluzivní nahrávací smlouvu se jí podařilo získat už ve svých dvaceti letech a o rok později zazářila debutovým singlem Me And Charlie Talking. Během několika málo let se vypracovala na absolutní špičku a již devět let po sobě byla na předávání cen ACM Awards vyhlášena zpěvačkou roku, čím více než zdvojnásobila rekord svého idolu Reby McEntire, která tento prestižní titul v 80. letech získala čtyřikrát za sebou. 

Každý krok Mirandy Lambert je v médiích ostře sledován a k její obrovské popularitě notným dílem přispěl i její devítiletý vztah s kolegou Blakem Sheltonem. Než se roku 2016 rozvedli, platili řadu let za nejprominentnější pár v country music.

Ashley Monroe: Hippie Annie

Ashley je rodačkou z Tennessee, a přestože je stejně jako Miranda na profesionální hudební dráze od svých dvaceti let, takové štěstí jako ona neměla. Pro Columbia Records v roce 2006 natočila debutové album Satisfied, ale po slabé odezvě prvních dvou singlů v rádiích se společnost rozhodla album nevydat. Muzika to přitom vůbec nebyla špatná a Ashley ani nepomohl fakt, že na jejím druhém singlu I Don't Want To jako host zpíval i samotný Ronnie Dunn. Z labelu Columbia o rok později odešla a album Satisfied bylo o další dva roky později vydáno jen v digitální podobě. 

Sama pak natočila nezávislý maxisingl, který prodávala při svých klubových show. Větších úspěchu dosáhla jako textařka a v lednu 2011 zabodovala s písní Heart Like Mine, kterou Miranda Lambert dovedla až na vrchol hitparády. I navzdory výborné reputaci v nashvillské komunitě byla Ashley v době vzniku Pistol Annies širšímu publiku stále ještě neznámá a teprve účinkování v tomto triu její sólovou kariéru pořádně nakoplo a do dnešního dne zatím natočila tři velmi slušná sólová alba.

Angaleena Presley: Holler Annie

Angaleena v Pistol Annie platí za rockerku, jejíž vlastní hudební styl by šel nejlépe popsat jako country-punk.  Tato rodačka z Kentucky se roku 2002 přestěhovala do Nashvillu, kde získala vydavatelskou smlouvu na psaní textů. Dlouhou řadu let se všemožně protloukala a později napsala vlastní autobiografický song o svém údělu svobodné matky s názvem Knocked Up („Zbouchnutá“). Stejně jako Ashley Monroe se Angaleena dostala k Mirandě Lambert přes psaní textů. Společně napsaly skladbu Fastest Girl In Town, která se objevila na Mirandině čtvrtém studiovém albu. 

V době vzniku Pistol Annies byla Angaleena prakticky neznámá a žádné vlastní předchozí počiny na svém kontě neměla. Impulsem pro zahájení vlastní sólové dráhy bylo až pozastavení činnosti Pistol Annies na jaře 2013 a své vůbec první sólové nahrávky tak natočila až ve svých 38 letech. Své druhé a kritikou ceněné country-punkové album Wrangled pak vydala loni.

Přestože Pistol Annies kromě vystoupení na koncertech Mirandy Lambert odehrály jen tři samostatné koncerty, jejich debutový projekt Hell On Heels měl nečekaný úspěch a deska si vysloužila zlatou certifikaci za půl milionu prodaných kopií. Dámy se tak brzy vypravily znovu do studia, kde natočily své druhé album s názvem Annie Up. To bylo uvedeno na trh v květnu 2013 a singl Hush Hush se stal jejich první (a také poslední) písní, která se dostala do hitparády, i když jen na hodně spodní místo. 

O měsíc později pak najednou přišlo nečekané oznámení, že Pistol Annies ruší všechna nasmlouvaná vystoupení i všechny další aktivity. Album Annie Up se ze dne na den přestalo propagovat a vše nasvědčovalo tomu, že projekt Pistol Annies je historií.

Náhlé pozastavení činnosti Pistol Annies vyvolávalo řadu spekulací, protože žádné bližší vysvětlení ohledně jejich důvodů nebylo fanouškům nabídnuto. Až o rok později Angaleena Presley prozradila, že za jejich rozhodnutím stál stále větší úspěch sólových drah Mirandy a Ashley, které už časově nezvládaly kombinovat své soukromé aktivity se společným hraním v Pistol Annies. A měla jistě pravdu. Miranda pokračovala ve spanilé jízdě a na hitparádě bodovala s jedním hitem za druhým. 

Ashley na jaře 2013 vydala své první pořádné sólové album Like A Rose, které ji produkoval Vince Gill, natočila pohodový duet Bruises s Patem Monahanem, frontmanem úspěšné rockové kapely Train, a jako host s nimi vyjela na turné. Během následujících let se pak vdala, založila rodinu a vydala další dvě sólové desky. 

Ani Angaleena však nezůstala sedět v koutě a na stará kolena se vypravila do nahrávacího studia, kde postupně natočila dvě sólové desky. Jejím nejvýraznějším počinem je pak duet Care s Kidem Rockem (Rock tento song natočil ve třech verzích – na jeho desce Born Free je oficiální verze s Martinou McBride a kromě verze s Angaleenou existuje i jedna s Mary J. Blige).

I přes slušné sólové úspěchy všech tři dam posluchači na Pistol Annies nezapomněli a během dlouhých let nečinnosti tria se prakticky každý rozhovor s novináři u každé z nich dříve či později stočil k otázce, jak to s budoucností Pistol Annies vypadá. Všechny tři zpěvačky vždy ubezpečovaly, že trio není mrtvé a jednoho dne ho opět obnoví.

Tento den nakonec nastal až po pěti letech, kdy Miranda oznámila, že společně pracují na nových textech a o šest měsíců později byly zveřejněny první nové songy. Jejich třetí album se jmenuje Interstate Gospel a bylo vydáno teď začátkem listopadu. Oproti předchozím dvěma deskám je jejich nová muzika o poznání akustičtější a dámy zároveň zůstaly věrné umělecké stránce. 
Pistol Annies jsou tedy po dlouhém čekání zase zpět a když se podíváme na klesající tendenci umísťování sólových singlů Mirandy a Ashley v hitparádě, je jasné, že teď Pistol Annies nějaký ten pátek na scéně zůstanou.

PLAYLIST:
Eagles - Life In The Fast Lane
Joe Diffie - Quit You
William Michael Morgan -  Brokenhearted
Garth Brooks - The Fever (live)
Ray Scott - Put Down That Gun
Montgomery Gentry - Lucky Man (feat. Darius Rucker)
Pistol Annies - Hell On Heels 
Miranda Lambert - Famous In A Small Town 
Ashley Monroe - Weed Instead Of Roses
Angaleena Presley - Mama I Tried
Pistol Annies - Hush Hush
Pistol Annies - Tulsa Time
Pistol Annies - Interstate Gospel

Petr Mečíř

Petr Mečíř

Nejsem hudební kritik, ale hudební chválič, protože píšu jen o tom, co se mi líbí. Za dobrou muzikou pojedu kamkoliv.

All articles of the author

Dolly Parton: Bárbína ze Smoky Mountains

Dolly Parton: Bárbína ze Smoky Mountains

Petr Mečíř , Padesát let na scéně, desítky hitů, pozornost bulvárních médií, ale hlavně spoustu výborné muziky má za sebou Dolly Parton. Čím nás překvapí příště?

Montgomery Gentry: Tragický konec úspěšného dua

Montgomery Gentry: Tragický konec úspěšného dua

Petr Mečíř , Smrtí Troye Gentryho, který zahynul při pádu helikoptéry, se uzavřela úspěšná kariéra populární country dvojice.

Terri Clark: Playboy, Opry i Rudé náměstí a všechno pořádně natvrdo

Terri Clark: Playboy, Opry i Rudé náměstí a všechno pořádně natvrdo

Petr Mečíř , Divoká kanadská kočka si na princeznu rozhodně nehraje. Nechybělo moc a byla i na titulní stránce Playboye.