Country Servis Country Servis

Country Servis

The hottest news from across-the-pond country scene from the last month. In the second half of the program, we’ll bring you a periodical sketch about one of many interesting personas of the american country scene, whose music always has a lot to offer.

Down

Merle Haggard a Country zprávy listopad 2023

Aired 21. november 2023, 09:00

Merle Haggard býval opakovaně trestaným recividistou, než mu podle legendy změnil život koncert Johnnyho Cashe ve věznici San Quentin. Po propuštění na svobodu se vydal na hudební dráhu a během let se stal jednou z největších legend žánru. S příběhem Merlea Haggarda se blíže seznámíme v dnešním profilu a předtím si jako vždy dáme pár nejčerstvějších nashvillských novinek v podání Brada Paisleyho, Tobyho Keitha, kapely Sawyer Brown a dalších.

Brooks & Dunn a Country zprávy srpen 2023

Aired 22. august 2023, 09:00

Countryové duo Brooks &  Dunn patřilo mezi největší hvězdy 90. let a byli jedním z mála, komu se dařilo po komerční stránce i v novém mileniu. V roce 2010 po dvaceti letech ukončili spolupráci a každý se vrhl na sólovou dráhu, aby v roce 2015 opět spojili síly na koncertování v Las Vegas a po skončení pětiletého angažmá vyhlásili svůj plnohodnotný comeback. Před jejich velkým profilem uslyšíte obligátní přehled novinek ze zámořské country scény, které svou muzikou doprovodí mimo jiné kapely Eagles, Alabama a umělou inteligencí vygenerovaný Johnny Cash.

Chris Young a Country zprávy červen 2023

Aired 20. june 2023, 09:00

Vítězství v talentové televizní soutěži nemusí být nutně zárukou úspěšné kariéry. Své o tom ví i sympaťák Chris Young, který kdysi s velkou slávou vyhrál soutěž Nashville Star, a později mu dalo ještě ohromný kus práce, než si své stálé místo na country scéně zasloužil. V pravidelném přehledu drbů a akualit z americké country scény uslyšíte mimo jiné Gartha Brookse, Gordona Lightfoota a duo Brooks & Dunn s Rebou McEntire.

The Mavericks a Country zprávy duben 2023

Aired 18. april 2023, 09:00

V polovině 90. let na country výsluní zazářila kapela The Mavericks, které zněla úplně jinak než kdokoliv ostatní, za což mohl velkým dílem kubánský původ jejich frontmana Raula Malo. Ten sám má přitom hlasový rozsah, že by mohl klidně zpívat operu, a přece celý svůj život zasvětil country muzice. V obvyklém přehledu nashvillských novinek a drbů uslyšíte mimo jiné Lukea Combse, duo Brooks & Dunn a unikátní nahrávku Alana Jacksona z dob jeho začátků.

Tammy Wynette a Country zprávy březen 2023

Aired 21. march 2023, 09:00

Tammy Wynette neměla na přelomu 60. a 70. let mezi country zpěvačkami konkurenci. Hlas jak zvon, skvělé písně a bohužel i bouřlivý rodinný život. Životní a hudební partnerství s Georgem Jonesem bylo nebe i peklo zároveň… Na úvod dnešního Country Servisu uslyšíte (jako obvykle) dávku žhavých nashvillských novinek v podání Randalla Kinga, Brada Paisleyho či Alana Jacksona.

Neal McCoy a Country zprávy únor 2023

Aired 21. february 2023, 09:00

Nehledě na krátkost sukní, v jakých hopsala Shania Twain, nebo délku provazů, ze kterých se slaňoval Garth Brooks, největším šoumenem závěru 90. let byl podle country fanoušků Neal McCoy. Před jeho velkým profilem zahrají v pravidelném přehledu nashvillských aktualit Chris Stapleton či Ray Scott a nezapomeneme ani na Naďu Urbánkovou.

Willie Nelson a Country zprávy leden 2023

Aired 24. january 2023, 09:00

Willieho Nelsona není třeba představovat, jelikož patří mezi nejznámější hudební ikony na světě, a to jak svým vzhledem, tvorbou, tak i láskou ke kouření jistých kytiček. V dubnu letošního roku oslaví neuvěřitelnou devadesátku a my si u této příležitosti jeho působivou dráhu podrobně zrekapitulujeme. Ale ještě předtím si prosvištíme nejčerstvější novinky ze zámořské country scény. Zahrají nám k tomu mimo jiné Luke Combs, Blake Shelton a Dierks Bentley.

Wynonna a Country zprávy prosinec 2022

Aired 20. december 2022, 09:00

Wynonna Judd se po rozpadu veleúspěšného dua The Judds vypracovala na jednu z nejúspěšnějších zpěvaček 90. let. Mohutná dáma s ještě mohutnějším hlasem je i často v hledáčku bulvárních médií. A když už jsme u těch drbů, ty nejčerstvější z americké country scény samozřejmě nemůžou chybět a zahrají nám k tomu Ronnie Dunn, Trace Adkins nebo třeba Shania Twain.

Doug Kershaw a Country zprávy listopad 2022

Aired 22. november 2022, 09:00

Vyrůstal mezi aligátory v močálech jižní Louisiany, časem se vypracoval na jednu z největších ikon cajunu a jeho Diggy Liggy Lo hraje každá druhá country kapela. Doug Kershaw ve svých 86 letech stále koncertuje a housle drhne stejně jako zamlada. Před jeho velkým profilem uslyšíte nové fláky od Brothers Osborne, Lainey Wilson nebo Raye Scotta.

Josh Turner a Country zprávy říjen 2022

Aired 18. cctober 2022, 09:00

Cashovsky hluboký hlas, tradiční country písně a gospely a k tomu zvuk střižený bluegrassem. I tohle může být recept na úspěch. Josh Turner nehoní moderní trendy a dělá si věci prostě po svým. Zaplaťpámbů…  Obvyklý přehled nashvillských drbů a novinek svými songy doprovodí kupříkladu Blake Shelton, Ashley McBryde či Alan Jackson.

Další podcasty

Petr Mečíř

Petr Mečíř

Nejsem hudební kritik, ale hudební chválič, protože píšu jen o tom, co se mi líbí. Za dobrou muzikou pojedu kamkoliv.

All articles of the author