Country Servis Country Servis

Country Servis

The hottest news from across-the-pond country scene from the last month. In the second half of the program, we’ll bring you a periodical sketch about one of many interesting personas of the american country scene, whose music always has a lot to offer.

Down

John Denver a Country zprávy prosinec 2019

Aired 19. december 2019, 09:00

V prosincovém Country servisu si představíme písničkáře Johna Denvera, který v polovině 70. let zazářil na folkové, countryové i popové scéně a kterému se nakonec stal osudným jeho koníček pilotování letadel a roku 1997 při pádu svého stroje tragicky zahynul. V přehledu nashvillských novinek ale ještě předtím zahrají třeba Ronnie Dunn, Kid Rock nebo Lynyrd Skynyrd.

Peter Dula a Country zprávy listopad 2019

Aired 21. november 2019, 09:00

Dnešní Country Servis bude mimořádně americko-slovenský. Nadějný hokejový talent Peter Dula se vlivem osudu vypracoval na mezinárodně uznávanou country hvězdu a dosáhl úspěchů, které se do té doby nikomu v Čechách ani na Slovensku nepodařily. Petrův život však vyhasl předčasně v pouhých 28 letech. U příležitostí nedávného výročí deseti let od jeho skonu si jeho neobyčejné osudy připomeneme. Ale ještě předtím v rámci přehledu nashvillských novinek zahrají Garth Brooks, Luke Combs nebo Clint Black.

The Oak Ridge Boys a Country zprávy říjen 2019

Aired 17. cctober 2019, 09:00

Kapela The Oak Ridge Boys vznikla už za války a v současném složení již téměř 50 let patří mezi největší stálice na country scéně. Před jejich profilem se však jako obvykle podíváme na přehled zajímavých novinek za uplynulý měsíc. Uslyšíte Dolly Parton, Eagles nebo Zac Brown Band.

Toby Keith a Country zprávy září 2019

Aired 19. september 2019, 20:00

V dnešním Country servisu se podíváme na dráhu Tobyho Keitha – nejúspěšnějšího nezávislého countrymana, jehož vystupování na volné noze mu už přihrálo více než 500 milionů dolarů. Nejdřív nás ale čekají hudební novinky ze zámoří z posledního měsíce. Zahrají Luke Combs, Trisha Yearwood, Ronnie Dunn a řada dalších.

Tanya Tucker a Country zprávy srpen 2019

Aired 22. august 2019, 20:00

Tanya Tucker už má za sebou šestej křížek, ale tahle baba je furt největší outlaw lady ve městě. Po letech má venku novou deskuv While I´m Livin´ a to je víc než dobrej důvod podívat se na její dlouhou a bouřlivou kariéru zblízka. A nezapomeneme ani na žhavé nashvillské novinky a drby. Uslyšíte Willieho Nelsona, Vince Gilla nebo třeba duo Brooks & Dunn.

Randy Travis a Country zprávy červenec 2019

Aired 18. july 2019, 20:00

V letním Country servisu si představíme Randyho Travise, který do country-popu 80. let přinesl svěží vítr a brzy se stal jednou z nejvýraznějších hvězd country music. Nejprve si však dáme obvyklý přehled nejzajímavějších novinek z Nashvillu za poslední měsíc.Zahrají Confederate Railroad, Alan Jackson nebo třeba Shania Twain.

Blake Shelton a Country zprávy červen 2019

Aired 20. june 2019, 20:00

V červnovém Country Servisu si představíme Blakea Sheltona, jednu z nejžhavějších country hvězd současnosti, který už má na kontě pěknou řádků úspěchů, přestože je mu zatím jen 42 let. Nejprve si ale jako vždy shrneme několik zajímavých novinek za poslední měsíc. Zahrají Brooks & Dunn, Vince Gill či Willie Nelson.

Nitty Gritty Dirt Band a Country zprávy duben 2019

Aired 18. april 2019, 20:00

Padesát let dlouhá cesta kapely Nitty Gritty Dirt Band byla klikatá a někdy trnitá, ale stálo to za to. Neříkejte, že neznáte aspoň jejich projekt Will The Circle Be Unbroken s legendami country a horalské muziky… V přehledu nashvillských novinek ovšem ještě předtím zahrají Old Dominion, George Strait nebo Reba McEntire.

Ricky Skaggs a Country zprávy březen 2019

Aired 21. march 2019, 20:00

V šesti letech už hrál Ricky Skaggs s Billem Monroem, užil si slávu velké country hvězdy a dnes sbírá se svým bluegrassem jednu cenu za druhou. A ještě předtím obvyklá dávka novinek a aktualit přímo z Nashvillu. Zahrají kupříkladu Charlie Daniels, Travis Tritt či Brad Paisley.

Gretchen Wilson a Country zprávy únor 2019

Aired 21. february 2019, 20:00

V únorovém Country Servisu si představíme rebelku Gretchen Wilson, která se jako blesk z čistého nebe objevila na scéně na jaře 2004 a hned první deskou přepsala několik rekordů. V přehledu těch nejzajímavějších zpráv za posledních měsíc se objeví Bellamy Brothers, Kacey Musgraves nebo Brooks & Dunn.

Další podcasty

Petr Mečíř

Petr Mečíř

Nejsem hudební kritik, ale hudební chválič, protože píšu jen o tom, co se mi líbí. Za dobrou muzikou pojedu kamkoliv.

All articles of the author