Country Servis Country Servis

Country Servis

Nejžhavější novinky ze světa zámořské country music za uplynulý měsíc. V druhé polovině pořadu přinášíme pravidelný medailonek o některé ze zajímavých osobností americké country scény, jejichž tvorba má co nabídnout.

Dolů

Sawyer Brown a Country zprávy srpen 2018

Vysíláno 16. srpna 2018, 20:00

V srpnovém Country Servisu si blíže představíme kapelu Sawyer Brown, která už 35 let patří největší koncertní atrakce americké country music. Nejprve je tu ale tradiční přehled novinek, ve kterém uslyšíte Rodney Crowella, Ronnie Dunna nebo třeba Vince Gilla.

Jamey Johnson a Country zprávy červenec 2018

Vysíláno 19. července 2018, 20:00

Jamey Johnson je jako autor podepsán pod spoustou slavných hitů a na chvíli i sám zazářil ve světlech reflektorů, než se zase stáhl zpět do zaplivaných barů. Nejprve si ale dáme přehled novinek ze zámoří. Zahrají kupříkladu Loretta Lynn nebo Luke Bryan. To vám v americkým rádiu dohromady nesmíchají…

Dolly Parton a Country zprávy červen 2018

Vysíláno 28. června 2018, 20:00

George Jones kdysi v jednom songu zpíval, že Dolly Parton má dva velké důvody, proč je slavnou. Těch důvodů je však ve skutečnosti mnohem víc. Více než padesátiletou dráhu této ikony country music si dnes představíme. Předtím nás však čeká tradiční přehled novinek, které se za poslední měsíc udály za velkou louží. Zahrají kupříkladu Montgomery Gentry, Charlie Daniels či Blake Shelton.

Kid Rock a Country zprávy květen 2018

Vysíláno 17. května 2018, 20:00

V aktuálním díle Country Servisu si blíže představíme dráhu Kida Rocka – bláznivého rockera, který se v průběhu let přetransformoval z rapu a hip-hopu na jednu z nejvýraznějších ikon country-rocku. Jako již tradičně však nejdřív začneme s přehledem zajímavých novinek ze světa zámořské country music za poslední měsíc. Zahrají mimo jiné Ashley Monroe, Keith Urban či Brothers Osborne.

George Strait a Country zprávy duben 2018

Vysíláno 19. dubna 2018, 20:00

Tak dlouho se na špičce countryových hitparád nedokázal udržet nikdo jiný. I to je důvod, proč si v dubnovém Country Servisu si připomeneme dlouhou a úspěšnou kariéru muže, který prodal víc desek než Madonna, a přesto jméno George Strait zná u nás v Čechách málokdo. A předtím se jako vždy podíváme, co je nového v Nashvillu. Zahrají Ricky Skaggs, Kenny Rogers nebo John Fogerty.

Zac Brown Band a Country zprávy březen 2018

Vysíláno 15. března 2018, 20:00

Konec experimentů, zpátky ke kořenům. Zac Brown Band jsou zpět z divokého výletu. A k tomu obvyklý přehled country novinek ze zámoří za poslední měsíc. Zahrají kupříkladu Willie Nelson nebo Blake Shelton.

Dwight Yoakam a Country zprávy únor 2018

Vysíláno 15. února 2018, 20:00

Buck Owens mu jednou řekl: „Víš, Dwighte, v tom klobouku ti to vážně sekne. Možná by sis ho teda neměl v těch filmech tak často sundávat…“ Profil jedné z nejvýraznějších a nejosobitějších country hvězd a hollywoodského padoucha Dwighta Yoakama a předtím jako vždy přehled novinek z Nashvillu, v němž uslyšíte duo Montgomery Gentry, Chrise Stapletona či Rebu McEntire.

Hank Williams Jr. a Country zprávy leden 2018

Vysíláno 18. ledna 2018, 20:00

Příběh muže, který dokázal vystoupit ze stínu svého slavného otce a dokázal propojit tradiční country píseň s bouřlivým southern-rockovým boogie. Impozantní dráhu Hanka Williamse Jr. si blíže představíme v novém Country Servisu. Nejprve nás však čeká přehled aktuálních novinek z Nashvillu. Zahrají mimo jiné Blake Shelton, Brothers Osborne nebo Dierks Bentley.

Country zprávy prosinec 2017 a profil Eagles

Vysíláno 14. prosince 2017, 20:00

Nesmrtelní Eagles v příštím roce v obnovené sestavě opět vyjíždí na velké turné a tak je na místě si jejich dráhu blíže představit. A předtím jako vždy rychlá exkurze po nashvillských nahrávacích studiích, hudebních vydavatelstvích a tak podobně.

Country zprávy listopad 2017 a profil Travise Tritta

Vysíláno 16. listopadu 2017, 20:00

Travis Tritt okořenil už v devadesátých letech countryové pidlikání setsakra velkou porcí jižanského rockového rachotu a jeho elektrické boogie s modrým límečkem dodnes nezestárlo. Jako v každém díle Country servisu vás ale Petr Mečíř nejdřív provede po nashvillských pódiích a nahrávacích studiích. Uslyšíte mimo jiné Alana Jacksona, duo Brooks & Dunn nebo Daria Ruckera.

Další podcasty

Petr Mečíř

Petr Mečíř

Nejsem hudební kritik, ale hudební chválič, protože píšu jen o tom, co se mi líbí. Za dobrou muzikou pojedu kamkoliv.

Všechny články autora