Podcasty

Country Servis Country Servis

Country Servis

Nejžhavější novinky ze světa zámořské country music za uplynulý měsíc. V druhé polovině pořadu přinášíme pravidelný medailonek o některé ze zajímavých osobností americké country scény, jejichž tvorba má co nabídnout.

Bemanova Noční můra Bemanova Noční můra

Bemanova Noční můra

Horečnatá noční výprava do temných hudebních zákoutí amerického jihu. Alternativní bluegrass, cowpunk, gothic country a jiné úchylnosti a zvěrstva. S Mr.Bemanem občas vysílá i sám ďábel…

Honkytonk jukebox Honkytonk jukebox

Honkytonk jukebox

V dupárnách a barech dole na Jihu se už dávno nehraje pouze klasická country. Potkáte tam drsný pokérovaný pankáče s houslema a banjem stejně jako dlouhovlasý zčazený hipíky a pivem nasáklý rednecky s elektrickejma kytarama. Volume doprava!

Hurá na jih Hurá na jih

Hurá na jih

Českou a evropskou southern-rockovou scénou vás provede neúnavný propagátor této muziky a dobrý duch webu Herald-Dixie.cz Dalibor „Dališ“ Mierva. Recenze desek, rozhovory s kapelami, reportáže a pozvánky na koncerty a festivaly.

Pacient měsíce Pacient měsíce

Pacient měsíce

Nadšenci, blázni, maniaci a šílenci postižení podobnými virem jako řada z vás. Každý měsíc nový rozhovor s člověkem, který žije život na plný pecky a neubírá plyn. Moderuje Martin „Marty“ Pešek.

Roots'n Rockin' Roots'n Rockin'

Roots'n Rockin'

Vše, co jste kdy chtěli vědět o rock and rollu či rockabilly, vám zodpoví DJ BobCat aka Bob Klásek. Z vašeho PC je rázem starý bakeliťák a ven se line krásný analogový zvuk rock and rollového vinylu. 

Country Heroes Country Heroes

Country Heroes

Kris Kristofferson to řekl ze všech nejlíp: „Když to zní jako country, tak to asi nejspíš bude country.“ I když od časů Jimmieho Rodgerse a Hanka Williamse Sr. protekly hrdly countryových hrdinů nekonečné řeky whiskey, je duše téhle muziky stále svěží.

Blues bar Blues bar

Blues bar

Historie i současnost černého i bílého blues. Muzika akustická i elektrická, domácí i zahraniční, tradiční i experimentální v podání bluesového experta, hudebního publicisty a dramaturga šumperského festivalu Blues Alive Ondřeje Bezra.

Dixie Night ride Dixie Night ride

Dixie Night ride

To nejlepší z playlistu Rádia Dixie vybírá náš hudební dramaturg Petr Jirásek. Poctivá americká muzika do baru, za volant či pro pořádnej redneck mejdan. Southern rock, country, blues, rockabilly, bluegrass, americana, cowpunk a všechno mezi tím.