Podcasty

Bemanova Noční můra Bemanova Noční můra

Bemanova Noční můra

Horečnatá noční výprava do temných hudebních zákoutí amerického jihu. Alternativní bluegrass, cowpunk, gothic country a jiné úchylnosti a zvěrstva. S Mr.Bemanem občas vysílá i sám ďábel…

Honkytonk jukebox Honkytonk jukebox

Honkytonk jukebox

V dupárnách a barech dole na Jihu se už dávno nehraje pouze klasická country. Potkáte tam drsný pokérovaný pankáče s houslema a banjem stejně jako dlouhovlasý zčazený hipíky a pivem nasáklý rednecky s elektrickejma kytarama. Volume doprava!

Hurá na jih Hurá na jih

Hurá na jih

Českou a evropskou southern-rockovou scénou vás provede neúnavný propagátor této muziky a dobrý duch webu Herald-Dixie.cz Dalibor „Dališ“ Mierva. Recenze desek, rozhovory s kapelami, reportáže a pozvánky na koncerty a festivaly.

Country Servis Country Servis

Country Servis

Nejžhavější novinky ze světa zámořské country music za uplynulý měsíc. V druhé polovině pořadu přinášíme pravidelný medailonek o některé ze zajímavých osobností americké country scény, jejichž tvorba má co nabídnout.

Pacient měsíce Pacient měsíce

Pacient měsíce

Nadšenci, blázni, maniaci a šílenci postižení podobnými virem jako řada z vás. Každý měsíc nový rozhovor s člověkem, který žije život na plný pecky a neubírá plyn. Moderuje Martin „Marty“ Pešek.

Roots'n Rockin' Roots'n Rockin'

Roots'n Rockin'

Vše, co jste kdy chtěli vědět o rock and rollu či rockabilly, vám zodpoví DJ BobCat aka Bob Klásek. Z vašeho PC je rázem starý bakeliťák a ven se line krásný analogový zvuk rock and rollového vinylu. 

Country Heroes Country Heroes

Country Heroes

Kris Kristofferson to řekl ze všech nejlíp: „Když to zní jako country, tak to asi nejspíš bude country.“ I když od časů Jimmieho Rodgerse a Hanka Williamse Sr. protekly hrdly countryových hrdinů nekonečné řeky whiskey, je duše téhle muziky stále svěží.

Blues bar Blues bar

Blues bar

Historie i současnost černého i bílého blues. Muzika akustická i elektrická, domácí i zahraniční, tradiční i experimentální v podání bluesového experta, hudebního publicisty a dramaturga šumperského festivalu Blues Alive Ondřeje Bezra.

Dixie Night ride Dixie Night ride

Dixie Night ride

To nejlepší z playlistu Rádia Dixie vybírá náš hudební dramaturg Petr Jirásek. Poctivá americká muzika do baru, za volant či pro pořádnej redneck mejdan. Southern rock, country, blues, rockabilly, bluegrass, americana, cowpunk a všechno mezi tím.