Honkytonk jukebox Honkytonk jukebox

Honkytonk jukebox

Music clubs and bars down South are not all about classic country for a long time now. You’ll stumble across tought and tattooed punks with violin and banjos as well as high, long-haired hippies and rednecks drunk on beer holding electrical guitars. Turn the volume UP!

Down

Honkytonk Jukebox 48 – Prostitutky, uhlí a zlato jménem country

Aired 31. december 2019, 09:00

Kultovní písničkář z Kentucky Chris Knight to na novince Almost Delight chce mít tvrdé, syrové a nervózní, Michaela Anne potkala v poušti striptérku a je z toho album Desert Dove a Jason James znovu našel zlatou žílu country muziky na desce Seems Like A Tears Ago.

Honkytonk Jukebox 47 – Drsní, nezkrotní a opravdoví

Aired 31. cctober 2019, 09:00

Bro-country macho Brantley Gilbert je podle alba Fire & Brimstone teď prej rodinnej typ, písničkářka Kelsey Waldon na své novince White Noise / White Lines nezapírá, že je chudé děvče z farmy a Whiskey Myers se svým pátým albem bourají žebříčky country i southern rocku najednou.

Honkytonk Jukebox 46 – Motorkářskej western

Aired 03. cctober 2019, 09:00

Psanec Ben Jarell má venku debutové album Troubled Times, na kterém ho honí černé helikoptéry, Shane Smith & The Saints vyplouvají na hluboké moře na desce Hail Mary a další debutant Gethen Jenkins žije nejen na svém albu Western Gold v soundtracku k motorkářskému westernu.

Honkytonk Jukebox 45 – V sousedově garáži

Aired 05. september 2019, 21:00

Kapela Midland na novince Let It Roll kříží honkytonk country s Eagles, divoká babička Tanya Tucker se vrací po sedmnáctileté odmlce s albem While I´m Livin´a Vince Gill se na desce Okie zamýšlí nad tím, proč se stále míň myslí a srdcí obrací k lásce, k Bohu a starým písním Merle Haggarda a Guy Clarka.

Z jukeboxu do playlistu 39 – Sobotní večírek

Aired 05. september 2019, 20:00

Co je nového ve Státech, v končinách mezi country a beatem? Rodney Crowell nahrává s Billy F Gibbonsem, pod vedením Brandi Carlile se rozjíždí zajímavej, čistě dámskej projekt The Highwomen a Sturgill Simpson kříží country s postapo komiksama, ještě ke všemu japonskejma. A prezidentský volby se blížej…

Honkytonk Jukebox 44 – Domácí úroda

Aired 15. august 2019, 21:00

Travisu Trittovi se urodil novej a nadupanej živák Homegrown, vycházející hvězda Tyler Childers dělá spíš do houbiček (viz video k singlu z jeho novinky Country Squire) a modrooký desperát Matt Woods udělal na albu Natural Disasters ze své roadtrip-country pořádnej bigbít a přírodní pohromu zároveň.

Z jukeboxu do playlistu 38 – Country na výletě k vikingům

Aired 15. august 2019, 20:00

V hudební pozvánce na dánský festival Tønder Fest 2019 doplňující článek Evžena Müllera zahrají John Moreland nebo Ian Noe a pak se rozjede obvyklá směsice nejnovějších singlů a nových desek, ve které uslyšíte Chrise Knighta, Sheryl Crow, Confederate Railroad nebo Tanyu Tucker.

Honkytonk Jukebox 43 – Horkej písek a levnej fet

Aired 01. august 2019, 21:00

Seveřanský redneck a ex-metalista Aaron Lewis bojuje za poctivou country, Kerrouacův a Cashův kámoš Tom Russell putuje po dálnici 46 a k tomu debutové album Iana Noea, dalšího žhavého písničkářského talentu z východního Kentucky. Tak se jejich novým deskám trochu koukneme na zoubek.

Z jukeboxu do playlistu 37 – Přes krvavé řeky

Aired 01. august 2019, 20:00

Exkurze po písních s příchutí bitev a střelného prachu a pak obvyklá nálož nejnovějších singlů a desek od Nashvillu přes Austin po Bakersfield. Uslyšíte mimo jiné předpsaneckého Waylona Jenningse, Travise Tritta, The Steeldrivers nebo třeba Chrise Stapletona v triu s Edem Sheeranem a Bruno Marsem.

Z jukeboxu do playlistu 36 – Rozpálenej asfalt a třpytivý flitry

Aired 04. july 2019, 21:00

Willie Nelson odpočívá při nahrávání desek, Tanya Tucker chystá velkolepý návrat a smečka mladých vlčáků a vlčic jim dýchá na paty. A do toho se furt motaj nějaký koně…

Další podcasty

Martin Pešek

Martin Pešek

Konzervativní Kozoroh na trnité cestě ke splnění svého amerického snu. Tenhle svět potřebuje opravdu trochu víc buranů.

All articles of the author