Honkytonk jukebox Honkytonk jukebox

Honkytonk jukebox

Music clubs and bars down South are not all about classic country for a long time now. You’ll stumble across tought and tattooed punks with violin and banjos as well as high, long-haired hippies and rednecks drunk on beer holding electrical guitars. Turn the volume UP!

Down

Honkytonk Jukebox 49 – Na dálnici číhá Satan

Aired 02. february 2020, 09:00

Cody Jinks krmí vlky a bourá hitparády s alby The Wanting a After The Fire, pankáči z The Franklin County Trucking Company zažívají další dobrodružství za volantem těžkejch trucků a satan ze slepičí farmy The Last Knife Fighter vymyslel na svém debutu Writing Wrongs nový žánr – outlaw folk.

Honkytonk Jukebox 48 – Prostitutky, uhlí a zlato jménem country

Aired 31. december 2019, 09:00

Kultovní písničkář z Kentucky Chris Knight to na novince Almost Delight chce mít tvrdé, syrové a nervózní, Michaela Anne potkala v poušti striptérku a je z toho album Desert Dove a Jason James znovu našel zlatou žílu country muziky na desce Seems Like A Tears Ago.

Honkytonk Jukebox 47 – Drsní, nezkrotní a opravdoví

Aired 31. cctober 2019, 09:00

Bro-country macho Brantley Gilbert je podle alba Fire & Brimstone teď prej rodinnej typ, písničkářka Kelsey Waldon na své novince White Noise / White Lines nezapírá, že je chudé děvče z farmy a Whiskey Myers se svým pátým albem bourají žebříčky country i southern rocku najednou.

Honkytonk Jukebox 46 – Motorkářskej western

Aired 03. cctober 2019, 09:00

Psanec Ben Jarell má venku debutové album Troubled Times, na kterém ho honí černé helikoptéry, Shane Smith & The Saints vyplouvají na hluboké moře na desce Hail Mary a další debutant Gethen Jenkins žije nejen na svém albu Western Gold v soundtracku k motorkářskému westernu.

Honkytonk Jukebox 45 – V sousedově garáži

Aired 05. september 2019, 21:00

Kapela Midland na novince Let It Roll kříží honkytonk country s Eagles, divoká babička Tanya Tucker se vrací po sedmnáctileté odmlce s albem While I´m Livin´a Vince Gill se na desce Okie zamýšlí nad tím, proč se stále míň myslí a srdcí obrací k lásce, k Bohu a starým písním Merle Haggarda a Guy Clarka.

Z jukeboxu do playlistu 39 – Sobotní večírek

Aired 05. september 2019, 20:00

Co je nového ve Státech, v končinách mezi country a beatem? Rodney Crowell nahrává s Billy F Gibbonsem, pod vedením Brandi Carlile se rozjíždí zajímavej, čistě dámskej projekt The Highwomen a Sturgill Simpson kříží country s postapo komiksama, ještě ke všemu japonskejma. A prezidentský volby se blížej…

Honkytonk Jukebox 44 – Domácí úroda

Aired 15. august 2019, 21:00

Travisu Trittovi se urodil novej a nadupanej živák Homegrown, vycházející hvězda Tyler Childers dělá spíš do houbiček (viz video k singlu z jeho novinky Country Squire) a modrooký desperát Matt Woods udělal na albu Natural Disasters ze své roadtrip-country pořádnej bigbít a přírodní pohromu zároveň.

Z jukeboxu do playlistu 38 – Country na výletě k vikingům

Aired 15. august 2019, 20:00

V hudební pozvánce na dánský festival Tønder Fest 2019 doplňující článek Evžena Müllera zahrají John Moreland nebo Ian Noe a pak se rozjede obvyklá směsice nejnovějších singlů a nových desek, ve které uslyšíte Chrise Knighta, Sheryl Crow, Confederate Railroad nebo Tanyu Tucker.

Honkytonk Jukebox 43 – Horkej písek a levnej fet

Aired 01. august 2019, 21:00

Seveřanský redneck a ex-metalista Aaron Lewis bojuje za poctivou country, Kerrouacův a Cashův kámoš Tom Russell putuje po dálnici 46 a k tomu debutové album Iana Noea, dalšího žhavého písničkářského talentu z východního Kentucky. Tak se jejich novým deskám trochu koukneme na zoubek.

Z jukeboxu do playlistu 37 – Přes krvavé řeky

Aired 01. august 2019, 20:00

Exkurze po písních s příchutí bitev a střelného prachu a pak obvyklá nálož nejnovějších singlů a desek od Nashvillu přes Austin po Bakersfield. Uslyšíte mimo jiné předpsaneckého Waylona Jenningse, Travise Tritta, The Steeldrivers nebo třeba Chrise Stapletona v triu s Edem Sheeranem a Bruno Marsem.

Další podcasty

Martin Pešek

Martin Pešek

Konzervativní Kozoroh na trnité cestě ke splnění svého amerického snu. Tenhle svět potřebuje opravdu trochu víc buranů.

All articles of the author