Honkytonk jukebox Honkytonk jukebox

Honkytonk jukebox

V dupárnách a barech dole na Jihu se už dávno nehraje pouze klasická country. Potkáte tam drsný pokérovaný pankáče s houslema a banjem stejně jako dlouhovlasý zčazený hipíky a pivem nasáklý rednecky s elektrickejma kytarama. Volume doprava!

Dolů

Honkytonk Jukebox 30 – Úvod do psancologie

Vysíláno 05. července 2018, 21:00

Kdo vlastně začal míchat country s rockem a proč? Byli Waylon a Willie opravdu první? Vzhůru do sedmdesátek! Dále budou hrát Johnny Cash, Gram Parsons nebo David Allan Coe.

Z jukeboxu do playlistu 23 – Peklo, potopa a kazatel s rukama od uhlí

Vysíláno 05. července 2018, 20:00

Obvyklá rychlá exkurzi po nejčerstvějších novinkách z Nashvillu, Austinu a tak vůbec. Nové desky vydávají (nebo z nich pouští ven první singly) Dierks Bentley, Tony Joe White nebo Luke Combs. Plus řada talentované country-rockové omladiny.

Honkytonk Jukebox 29 – Swingující zákusky na plážovém mejdanu

Vysíláno 07. června 2018, 21:00

Brothers Osborne chtějí přepít starýho Hanka, Old Crow Medicine Show zapojili kytary do elektriky a Karen Jonas v pauzách mezi pečením dobrot občas skolí nějakej ten kalíšek. To je zas mejdan...

Z jukeboxu do playlistu 22 – Po hlavě do bazénu

Vysíláno 07. června 2018, 20:00

Úvodní hodina červnového Honkytonk Jukeboxu se ponese v poněkud letním duchu a jako obvykle si prosvištíme ne německá slovíčka, ale nejnovější songy zpoza velký louže. Kromě řady mladých, začínajících vlčáků a vlčic zahrají i Kevin Fowler, Dwight Yoakam a Hellbound Glory.

Honkytonk Jukebox 28: Nebe je zavřený a v pekle narváno

Vysíláno 24. května 2018, 21:00

Willie Nelson se směje své pětaosmdesátce, motorkářská Liduška Ashley McBryde dělá v Nashvillu psaneckou revoluci a James Scott Bullard dál tancuje boogie se samotným ďáblem.

Z jukeboxu do playlistu 21 – Waylon, Willie a flaška Jacka

Vysíláno 24. května 2018, 20:00

Další várka nejčerstvější americké muziky od country po docela nadupanej bigbít. Tanya Tucker, Hellbound Glory, American Aquarium nebo třeba Black Stone Cherry. Nastražte ušiska!

Honkytonk Jukebox 27 - Jih to zase znova dokáže

Vysíláno 05. dubna 2018, 21:00

Netradiční nakouknutí do zpětného zrcátka jižanské či country-rockové muziky. Zahrají kupříkladu Charlie Daniels, Travis Tritt, Bruce Springsteen nebo Old Crow Medicine Show. Moc pěkná směsice...

Z jukeboxu do playlistu 21 – Sex, drogy a kántry

Vysíláno 05. dubna 2018, 20:00

Tradiční nálož nejčerstvějších novinek z muziky mezi country a beatem. Debutanti i staří pardálové, ale pořád s plynovým pedálem na podlaze. Willie Nelson, Parker Millsap, Lindi Ortega, Kevin Fowler a řada dalších.

Honkytonk Jukebox 26 - Vyměním banjo za zesilovač. Velkej...

Vysíláno 29. března 2018, 21:00

Montgomery Gentry se loučí posledním albem, máničky z Biblického pásu The Steel Woods zahodili banja a věčný tulák Dallas Moore zakotvil v honkytonk tančírně.

Z jukeboxu do playlistu 20 – Rebelové a darebáci s dlouhými vlasy

Vysíláno 29. března 2018, 20:00

Kromě singlů z nových desek Old Crow Medicine Show a Blackberry Smoke uslyšíte vesměs nová jména, ale muziku dělají stejně dobrou, ne-li lepší než ostřílení veteráni. James Carruthers, Lincoln Durham nebo Brothers Osborne – to jsou jména, která byste rozhodně neměli přeslechnout.

Další podcasty

Martin Pešek

Martin Pešek

Konzervativní Kozoroh na trnité cestě ke splnění svého amerického snu. Tenhle svět potřebuje opravdu trochu víc buranů.

Všechny články autora