Honkytonk jukebox Honkytonk jukebox

Honkytonk jukebox

Music clubs and bars down South are not all about classic country for a long time now. You’ll stumble across tought and tattooed punks with violin and banjos as well as high, long-haired hippies and rednecks drunk on beer holding electrical guitars. Turn the volume UP!

Down

Honkytonk Jukebox 45 – V sousedově garáži

Aired 05. september 2019, 21:00

Kapela Midland na novince Let It Roll kříží honkytonk country s Eagles, divoká babička Tanya Tucker se vrací po sedmnáctileté odmlce s albem While I´m Livin´a Vince Gill se na desce Okie zamýšlí nad tím, proč se stále míň myslí a srdcí obrací k lásce, k Bohu a starým písním Merle Haggarda a Guy Clarka.

Z jukeboxu do playlistu 39 – Sobotní večírek

Aired 05. september 2019, 20:00

Co je nového ve Státech, v končinách mezi country a beatem? Rodney Crowell nahrává s Billy F Gibbonsem, pod vedením Brandi Carlile se rozjíždí zajímavej, čistě dámskej projekt The Highwomen a Sturgill Simpson kříží country s postapo komiksama, ještě ke všemu japonskejma. A prezidentský volby se blížej…

Honkytonk Jukebox 44 – Domácí úroda

Aired 15. august 2019, 21:00

Travisu Trittovi se urodil novej a nadupanej živák Homegrown, vycházející hvězda Tyler Childers dělá spíš do houbiček (viz video k singlu z jeho novinky Country Squire) a modrooký desperát Matt Woods udělal na albu Natural Disasters ze své roadtrip-country pořádnej bigbít a přírodní pohromu zároveň.

Z jukeboxu do playlistu 38 – Country na výletě k vikingům

Aired 15. august 2019, 20:00

V hudební pozvánce na dánský festival Tønder Fest 2019 doplňující článek Evžena Müllera zahrají John Moreland nebo Ian Noe a pak se rozjede obvyklá směsice nejnovějších singlů a nových desek, ve které uslyšíte Chrise Knighta, Sheryl Crow, Confederate Railroad nebo Tanyu Tucker.

Honkytonk Jukebox 43 – Horkej písek a levnej fet

Aired 01. august 2019, 21:00

Seveřanský redneck a ex-metalista Aaron Lewis bojuje za poctivou country, Kerrouacův a Cashův kámoš Tom Russell putuje po dálnici 46 a k tomu debutové album Iana Noea, dalšího žhavého písničkářského talentu z východního Kentucky. Tak se jejich novým deskám trochu koukneme na zoubek.

Z jukeboxu do playlistu 37 – Přes krvavé řeky

Aired 01. august 2019, 20:00

Exkurze po písních s příchutí bitev a střelného prachu a pak obvyklá nálož nejnovějších singlů a desek od Nashvillu přes Austin po Bakersfield. Uslyšíte mimo jiné předpsaneckého Waylona Jenningse, Travise Tritta, The Steeldrivers nebo třeba Chrise Stapletona v triu s Edem Sheeranem a Bruno Marsem.

Z jukeboxu do playlistu 36 – Rozpálenej asfalt a třpytivý flitry

Aired 04. july 2019, 21:00

Willie Nelson odpočívá při nahrávání desek, Tanya Tucker chystá velkolepý návrat a smečka mladých vlčáků a vlčic jim dýchá na paty. A do toho se furt motaj nějaký koně…

Z jukeboxu do playlistu 35 – Country Rodeo

Aired 04. july 2019, 20:00

Novinky z Nashvillu, Texasu, Kanady i od mexické hranice. Stejně je to všechno jen country a rokenrol. Zahrají kupříkladu The Cadillac Three, Jake Owen, Kid Rock, Sheryl Crow a Johnny Cash.

Honkytonk Jukebox 41 - Texasan na březích Mississippi

Aired 04. april 2019, 21:00

Taťka tradiční country, Texasan Dale Watson přesídlil do Memphisu, Steve Earle vzpomíná se sejšny v kuchyni Guye Clarka a začínající písničkář Charles Wesley Godwin nahrál hudebního průvodce po Západní Virginii.

Z jukeboxu do playlistu 34 – Modlitba za americkej rokenrol

Aired 04. april 2019, 20:00

Pátrání po nových jménech, nových deskách a nových singlech v krajinách mezi country a beatem vyneslo na světlo boží kupříkladu novinky od Brooks & Dunn, Aarona Lewise či white trash undergroundových Rebel Son. Takovouhle sestavu jinde než u nás prostě neuslyšíte.

Další podcasty

Martin Pešek

Martin Pešek

Konzervativní Kozoroh na trnité cestě ke splnění svého amerického snu. Tenhle svět potřebuje opravdu trochu víc buranů.

All articles of the author