Honkytonk jukebox Honkytonk jukebox

Honkytonk jukebox

V dupárnách a barech dole na Jihu se už dávno nehraje pouze klasická country. Potkáte tam drsný pokérovaný pankáče s houslema a banjem stejně jako dlouhovlasý zčazený hipíky a pivem nasáklý rednecky s elektrickejma kytarama. Volume doprava!

Dolů

Honkytonk Jukebox 33 – Všechny cesty vedou domů

Vysíláno 06. září 2018, 21:00

Texas je stav duše, tvrdí Drew Moreland. Georgia to samé, přitakává Brent Cobb. A Shooter Jennings? Ten má plno práce se svým návratem zpátky k tradiční country. No, tradiční...

Z jukeboxu do playlistu 26 – Konečně pátek!

Vysíláno 06. září 2018, 20:00

Zářijový Honkytonk Jukebox ve znamení singlů uvádějících nová alba. Na desky Whiteyho Morgana, The Reverend Peyton´s Big Damn Bandu nebo Jacoba Bryanta už se netrpělivě těším.

Honkytonk Jukebox 32 – Stará dobrá ruční práce

Vysíláno 30. srpna 2018, 21:00

Platinou a zlatem posázená country hvězda Dierks Bentley vyrazil do hor Colorada nasávat bluegrass, milovníci starých westernů Speedbuggy USA vytáhli cowpunk z mělkého hrobu a celoživotní řemeslník blue collar country Cody Jinks bourá hitparády s muzikou pro obyčejný lidi.

Z jukeboxu do playlistu 25 – Osamělá hvězda vrací úder

Vysíláno 30. srpna 2018, 20:00

Druhý srpnový Honkytonk Jukebox jako obvykle začne přehlídkou novinek v muzice, kterou nejlíp vystihuje staré dobré rčení: „It´s only country and rock´n roll“. Nová alba a singly představí mimo jiné Kenny Chesney, Alligator Jackson a Joe Ely.

Honkytonk Jukebox 31 - Stíny i hrdost amerického Jihu

Vysíláno 02. srpna 2018, 21:00

American Aquarium se snaží pochopit Trumpova voliče, Davisson Brothers Band je hrdý na appalačský redneck život a Jesse Daniel vyměnil heroin a punk za country. Nejdřív doleva, pak doprava a nakonec po hlavě dolů s trojicí nových desek.

Z jukeboxu do playlistu 24 – Pistolníci, psanci a desperáti

Vysíláno 02. srpna 2018, 20:00

Zajímavých desek, EP i singlů vychází ve Státech (i leckde jinde) tolik, že by to jeden mohl přehrabovat lopatou. Zaplaťpámbů. V úvodní hodině srpnového Honkytonk Jukeboxu představí své novinky Eric Church, Blackberry Smoke či třeba vycházející hvězda Tyler Childers.

Honkytonk Jukebox 30 – Úvod do psancologie

Vysíláno 05. července 2018, 21:00

Kdo vlastně začal míchat country s rockem a proč? Byli Waylon a Willie opravdu první? Vzhůru do sedmdesátek! Dále budou hrát Johnny Cash, Gram Parsons nebo David Allan Coe.

Z jukeboxu do playlistu 23 – Peklo, potopa a kazatel s rukama od uhlí

Vysíláno 05. července 2018, 20:00

Obvyklá rychlá exkurzi po nejčerstvějších novinkách z Nashvillu, Austinu a tak vůbec. Nové desky vydávají (nebo z nich pouští ven první singly) Dierks Bentley, Tony Joe White nebo Luke Combs. Plus řada talentované country-rockové omladiny.

Honkytonk Jukebox 29 – Swingující zákusky na plážovém mejdanu

Vysíláno 07. června 2018, 21:00

Brothers Osborne chtějí přepít starýho Hanka, Old Crow Medicine Show zapojili kytary do elektriky a Karen Jonas v pauzách mezi pečením dobrot občas skolí nějakej ten kalíšek. To je zas mejdan...

Z jukeboxu do playlistu 22 – Po hlavě do bazénu

Vysíláno 07. června 2018, 20:00

Úvodní hodina červnového Honkytonk Jukeboxu se ponese v poněkud letním duchu a jako obvykle si prosvištíme ne německá slovíčka, ale nejnovější songy zpoza velký louže. Kromě řady mladých, začínajících vlčáků a vlčic zahrají i Kevin Fowler, Dwight Yoakam a Hellbound Glory.

Další podcasty

Martin Pešek

Martin Pešek

Konzervativní Kozoroh na trnité cestě ke splnění svého amerického snu. Tenhle svět potřebuje opravdu trochu víc buranů.

Všechny články autora