Hurá na jih Hurá na jih

Hurá na jih

Českou a evropskou southern-rockovou scénou vás provede neúnavný propagátor této muziky a dobrý duch webu Herald-Dixie.cz Dalibor „Dališ“ Mierva. Recenze desek, rozhovory s kapelami, reportáže a pozvánky na koncerty a festivaly.

Dolů

Hurá na Jih 39 – Southern-rockový pravěk ve státech Konfederace

Vysíláno 26. dubna 2018, 21:00

Jirka Petrů vás dnes protáhne americkým Jihem při dalším výpravě za dávno zaniklými, ale přesto výbornými kapelami z let sedmdesátých. Uslyšíte kupříkladu kapely Barefoot Jerry, Stillwater, Alamo či Target.

Jizansky pelmel 18 – Bordel, chlast a rap´n roll

Vysíláno 26. dubna 2018, 20:00

V dubnovém Drbárně vás Dališ pozve na kolínský festival Southern Rock & Blues (doražte, náš hudebně-tričkový stánek bude přítomen!), pak se hudební dramaturg Rádia Dixie Petr Jirásek prohrábne novými deskami a poté zapadne do mravního vidláckého bahna s white trash hrdiny Mocassin Creek.

Hurá na Jih 38 – Ti s jednou deskou

Vysíláno 22. března 2018, 21:00

Pavel Hartl vyhrabal ze svého archívu překvapivě nadupané nahrávky kapel, po kterých nezůstala téměř ani stopa. Jen ta jedna jediná deska. Tak schválně. Znáte třeba Murphy'z LawDelta Rebels nebo Bloodline?

Jižanský pelmel 17 – Nezdolní excentrici Black Oak Arkansas

Vysíláno 22. března 2018, 20:00

Black Oak Arkansas. Nezapomenutelné zběsilce, rockové ikony a odborníky na volný pád ze slávy do nejhlubších pekel připomene Petr Jirásek. Ještě předtím dojde na čerstvé novinky z americké i evropské jižanské rockové scény a na pozvánky na koncerty, které nás v nejbližší době čekají.

Hurá na Jih 37 – Hanácko-velšské blues King Bee

Vysíláno 22. února 2018, 21:00

Rozhovor s kapelou King Bee, objevem roku 2017 na české southern-rockové scéně.

Jižanský pelmel 16 – Hořící Mississippi

Vysíláno 22. února 2018, 20:00

Příběh posledního rebela aneb southern rockový muzikál o šohajovi z pod Radhošťa, novinky a tipy z americké scény podle výběru hudebního dramaturga Rádia Dixie Petra Jiráska. Uslyšíte The Magpie Salute, Outlaws & Moonshine, Whiskey Myers a podrobněji se podíváme na temného jižanského rockera Eliase T Hotha.

Hurá na Jih 36 - Perly ze zapomenutých archívů Jirky Petrů

Vysíláno 25. ledna 2018, 21:00

Jirkou Petrů se ponoříme do dob, kdy si ZZ Top teprve začínali pěstovat fousy a jižanský rock hřměl na plný pecky. Raritní nahrávky a utajené perly kapel, které si zaslouží vyhrabat ze zapomnění. Kromně ZZ Top uslyšíte třeba The Moving Sidewalks, Albatros či Mama´s Pride.

Jižanský pelmel 15 – JoCaine, Kid Rockův chudší brácha

Vysíláno 25. ledna 2018, 20:00

Nejžhavější novinky i drby z české i americké scény. Ochutnávka z nových desek Gov´t Mule, Eda Dupase a Buffalo Tom, miniprofil utajeného detroitského rednecka jménem JoCaine.

Hurá na Jih 35 – Rozhovor s Tondou „Tony“ Smrčkou

Vysíláno 21. prosince 2017, 21:00

Hostem prosincového Hurá na Jih je výborný baskytarista, velká a respektovaná osobnost naší hudební scény, Tonda Smrčka. Takže dojde na Abraxas, Žlutého psa, Pumpu i leccos dalšího.

Jižanský pelmel 14 - Southern rockové Vánoce

Vysíláno 21. prosince 2017, 20:00

Pavel Hartl pro vás připravil malý přehled písniček, kterými se southern rockové kapely přihlásily ke křesťanské tradici Vánoc. Uslyšíte kromě očekávatelných Lynyrd Skynyrd, Charlieho Danielse nebo Black Oak Arkansas třeba i Elvise. Tak si to užijte a veselé vánoce 2017!

Další podcasty

Dalibor Mierva

Dalibor Mierva

Nenápadný, skoro introvert, když ale dojde na SOUTHERN ROCK, šel by na kraj světa. Neúnavný propagátor domácí jižanské rockové scény.

Všechny články autora