Hurá na jih Hurá na jih

Hurá na jih

On our journey through czech and european southern-rock scene, we’ll be accompanied by it’s tireless propagator and the good spirit of the Herald-Dixie.cz, Dalibor „Dališ“ Mierva. LP reviews, band interviews, reports and invitations for concerts and festivals.

Down

Hurá na Jih 92 - Památka zesnulých po jižansku

Aired 29. november 2022, 09:00

V posledních letech, jak sami stárneme, stále více a více odcházejí na „druhý břeh“ naše hudební ikony. Ne jinak je tomu i u southern-rockových kapel. Dnes si připomeneme několik domácích i zahraničních osobností, které už nejsou mezi námi.  Uslyšíte Allman Brothers Band, ZZ Top, ale i naše General Lee nebo Pumpu.  

Hurá na Jih 91 – Jih nezemřel, opět vítězí…

Aired 25. cctober 2022, 09:00

Říjen je měsíc, kdy si každoročně připomínáme letecké neštěstí Lynyrd Skynyrd v roce 1977. Mladé kapely z amerického Jihu dokazují, že se o budoucnost southern-rocku nemusíme bát. Dneska si dáme mimo jiné The Delta Sons, The Preacher Stone či The Steel Woods.

Hurá na Jih 90 - Zapomenutí hrdinové Jirky Petrů

Aired 27. september 2022, 09:00

Po dvou letech se do Hurá na Jih, aspoň na chvilku, vrátil Jirka Petrů a ze svého archívu vytáhl na světlo boží sestavu málo známých amerických kapel z 80.let. Uslyšíte rarity jako třeba South Paw, Bounty Hunter nebo Southern Fury.

Hurá na Jih 89 – The Georgia Thunderbolts aneb Malý profil velké desky

Aired 26. july 2022, 09:00

Když v říjnu minulého roku vydala kapela The Georgia Thunderbolts své první oficiální album Can We Get A Witness, bylo to jako blesk z čistého nebe. Kdo z vás tuto kapelu nezná, bude mít možná stejný pocit. Takže si tuhle desku dneska dáme celou…

Hurá na Jih 88 – Holky americkém jižanském rocku

Aired 28. june 2022, 09:00

Baby v českém southern rocku jsme si už v březnu probrali, takže je čas vyrazit do světa. Hned po obvyklých drbech uslyšíte kupříkladu Rossington Collins Band, Ragging Slab či Larkin Poe.

Hurá na Jih 87 – Příběh posledního rebela

Aired 31. may 2022, 09:00

Český southern-rockový muzikál? A v hlavní roli ogar od Radhošťa? Ne, neděláme si z vás srandu. V dnešním Hurá na Jih si můžete vyslechnout celý fiktivní příběh naroubovaný na historické skutečnosti migrace do USA v polovině 19.století ve spojení se southern-rockem českých kapel jako General Lee, The Firedog nebo Stetson.

Hurá na Jih 86 – Southern Rock & Blues Kolín 2022

Aired 26. april 2022, 09:00

Hudební pozvánka na další ročník mezinárodního hudebního festivalu Southern Rock & Blues Kolín 2022 a několik aktuálních drbů. Zahrají k tomu kupříkladu Holeček & Marcel Project, Leif De Leeuw Band nebo SoundtrucK.

Hurá na Jih 85 – Holky v domácím southern rocku

Aired 29. march 2022, 09:00

Baby patří do pořádného jižanského rocku, jako k velbloudovi patří hrby. Platí to i na naší domácí scéně? To vám ukáže nový díl speciálu Hurá na Jih, ve kterém uslyšíte mimo jiné The Cell, General Lee, MBA Band a žhavou novinku od Holeček & Marcel Project.

Hurá na Jih 84 – Když dva dělají totéž

Aired 22. february 2022, 09:00

Když dva dělají totéž, není to vždy totéž. Dnes si zahrajeme několik výrazných písniček ze southern-rockové pokladnice a vedle nich jejich české covery. Porovnání už bude na vás. Obstojí české kapely Blue Rocket, Blackies nebo Žlutý pes ve srovnání s Lynyrd Skynyrd nebo The Marshall Tucker Band?

Hurá na jih 83 – Drby, drby & drby

Aired 25. january 2022, 09:00

Nová písnička Full House pro nové album? Nové, už reálné album Žalman Brothers Bandu a finiš na albu Honzy Holečka a Pavla Marcela. První letošní festival už v únoru a nástřel festivalu v Kolíně. Vzpomínka na Janis Joplin a Ronieho Van Zanta, jejichž výročí narození připadají právě na leden. 

Další podcasty

Dalibor Mierva

Dalibor Mierva

Nenápadný, skoro introvert, když ale dojde na SOUTHERN ROCK, šel by na kraj světa. Neúnavný propagátor domácí jižanské rockové scény.

All articles of the author