Hurá na jih Hurá na jih

Hurá na jih

On our journey through czech and european southern-rock scene, we’ll be accompanied by it’s tireless propagator and the good spirit of the Herald-Dixie.cz, Dalibor „Dališ“ Mierva. LP reviews, band interviews, reports and invitations for concerts and festivals.

Down

Hurá na Jih 96 - RIP Gary Rossington

Aired 28. march 2023, 09:00

Gary Rossington, poslední zbývající původní člen Lynyrd Skynyrd, zemřel v neděli 5. března 2023 ve věku 71 let. Dnešním pořadem se s ním loučíme a vzdáváme mu hold.  

Hurá na Jih 95 - Natvrdo

Aired 28. february 2023, 09:00

Dnešní díl Hurá na Jih bude o té tvrdší odnoži jižanského rocku. Bude tam míň blues, míň country, ale užijete si hodně ostrých kytar a dunivých rytmů. Ale nebojte se, JIHU tam bude i tak opravdu dost. Zahrají mimo jiné Zakk Wylde, Delta Deep či Skinny Molly.

Hurá na Jih 94 - Tom Petty

Aired 31. january 2023, 09:00

Jirka Petrů vypráví příběh o nenápadném, ale o to významnějším muzikantovi, jehož písně zná celý svět. Bez Toma Pettyho by byla (nejen) americká muzika o dost chudší a zásadní desky Johnnyho Cashe by zněly nejspíš úplně jinak.

Hurá na Jih 93 - Rok 2022 s jižanským rockem

Aired 27. december 2022, 09:00

Spousta firem a i někteří jednotlivci na konci roku bilancují, jak se jim ten uplynulý rok povedl či nepovedl. Uděláme to i my v dnešním dílu Hurá na Jih. Uslyšíte mimo jiné Blue Rocket, Larkin Poe nebo Molly Hatchet.

Hurá na Jih 92 - Památka zesnulých po jižansku

Aired 29. november 2022, 09:00

V posledních letech, jak sami stárneme, stále více a více odcházejí na „druhý břeh“ naše hudební ikony. Ne jinak je tomu i u southern-rockových kapel. Dnes si připomeneme několik domácích i zahraničních osobností, které už nejsou mezi námi.  Uslyšíte Allman Brothers Band, ZZ Top, ale i naše General Lee nebo Pumpu.  

Hurá na Jih 91 – Jih nezemřel, opět vítězí…

Aired 25. cctober 2022, 09:00

Říjen je měsíc, kdy si každoročně připomínáme letecké neštěstí Lynyrd Skynyrd v roce 1977. Mladé kapely z amerického Jihu dokazují, že se o budoucnost southern-rocku nemusíme bát. Dneska si dáme mimo jiné The Delta Sons, The Preacher Stone či The Steel Woods.

Hurá na Jih 90 - Zapomenutí hrdinové Jirky Petrů

Aired 27. september 2022, 09:00

Po dvou letech se do Hurá na Jih, aspoň na chvilku, vrátil Jirka Petrů a ze svého archívu vytáhl na světlo boží sestavu málo známých amerických kapel z 80.let. Uslyšíte rarity jako třeba South Paw, Bounty Hunter nebo Southern Fury.

Hurá na Jih 89 – The Georgia Thunderbolts aneb Malý profil velké desky

Aired 26. july 2022, 09:00

Když v říjnu minulého roku vydala kapela The Georgia Thunderbolts své první oficiální album Can We Get A Witness, bylo to jako blesk z čistého nebe. Kdo z vás tuto kapelu nezná, bude mít možná stejný pocit. Takže si tuhle desku dneska dáme celou…

Hurá na Jih 88 – Holky americkém jižanském rocku

Aired 28. june 2022, 09:00

Baby v českém southern rocku jsme si už v březnu probrali, takže je čas vyrazit do světa. Hned po obvyklých drbech uslyšíte kupříkladu Rossington Collins Band, Ragging Slab či Larkin Poe.

Hurá na Jih 87 – Příběh posledního rebela

Aired 31. may 2022, 09:00

Český southern-rockový muzikál? A v hlavní roli ogar od Radhošťa? Ne, neděláme si z vás srandu. V dnešním Hurá na Jih si můžete vyslechnout celý fiktivní příběh naroubovaný na historické skutečnosti migrace do USA v polovině 19.století ve spojení se southern-rockem českých kapel jako General Lee, The Firedog nebo Stetson.

Další podcasty

Dalibor Mierva

Dalibor Mierva

Nenápadný, skoro introvert, když ale dojde na SOUTHERN ROCK, šel by na kraj světa. Neúnavný propagátor domácí jižanské rockové scény.

All articles of the author