Hurá na jih Hurá na jih

Hurá na jih

Českou a evropskou southern-rockovou scénou vás provede neúnavný propagátor této muziky a dobrý duch webu Herald-Dixie.cz Dalibor „Dališ“ Mierva. Recenze desek, rozhovory s kapelami, reportáže a pozvánky na koncerty a festivaly.

Dolů

Hurá na Jih 32 – Michal Cerman – profesionální zpěvák v amatérské kapele

Vysíláno 28. září 2017, 21:00

O tom, co obnáší živit se v téhle zemi profesionálně zpíváním, se dozvíte ve velkém rozhovoru se zpěvákem pražských The Cell Michalem Cermanem

Na lince Jirka Petrů 3 – Profil producenta Paula Hornsbyho

Vysíláno 28. září 2017, 20:00

Hlavní část první hodiny zářijového pořadu Hurá na Jih opět ovládne Jirka Petrů. Tentokrát se zaměřil na producenta Paula Hornsbyho. Ten pomáhal na svět albům mnoha významných skupin, které dnes považujeme za základní kameny southern rocku, jako např. Allman Brothers Band, Marshall Tucker Band či Charlie Daniels Band.

Hurá na Jih 31 – Natchez a southern rock po francouzsku

Vysíláno 24. srpna 2017, 21:00

Velký rozhovor v druhé hodině srpnového Hurá na Jih se bude částečně odehrávat ve francouzštině. Před Dališův zvídavý diktafon se posadila absolutní špička evropského southern rocku – kapela Natchez z Francie.

Na lince Pavel Hartl 3 – Profil kapely Point Blank

Vysíláno 24. srpna 2017, 20:00

Na začátku první hodiny srpnového jižanského speciálu bude trocha času připomenout, kde bude možné v září slyšet řízný southern rock. Dále vám pak Pavel Hartl připomene skvělou kapelu Point Blank, kterou u nás zná jen pár zasvěcených. 

Hurá na Jih 30 – Hillbilly rock plzeňského Big Boy Bandu

Vysíláno 20. července 2017, 21:00

Rozhovor se členy plzeňské kapely Big Boy Band – mladou krví na domácí jižanské scéně. Přesně ten správný mix mezi country a rockem, jak to máme na Rádiu Dixie rádi.

Jižanský pelmel 12 – Mlejn 2017

Vysíláno 20. července 2017, 20:00

Hudební ohlédnutí za letošním ročníkem southern-rockového festivalu Mlejn. Zahrají mimo jiné Full House, Blackies, Stetson a samozřejmě hosté z Francie - Natchez.

Hurá na jih 29 - Arizonským pěnicím se v cele líbí

Vysíláno 15. června 2017, 21:00

Aktéry pravidelných rozhovorů s osobnostmi domácí southern-rockové scény bývají vesměs fousatí, prošedivělí a místy již mechem lehce obrůstající gentlemani. O to příjemnější bude dnešní Hurá na Jih, anžto Dališ konečně nalákal ke svému zvídavému diktafonu nějaké dámy – konkrétně Míšu a Martinu, zpěvačky pražské kapely The Cell

Jižanský pelmel 11 - Hudební putování po státech Konfederace s Jirkou Petrů, část 2

Vysíláno 15. června 2017, 20:00

Další díl hudebního putování po státech Konfederace s Jirkou Petrů. Uslyšíte vesměs u nás neznámé, pozapomenuté, ale možná o to zajímavější kapely ze zlaé éry amerického southern-rocku, jako třeba Ozark Mountain Daredevils, Pentagram nebo Missouri

Hurá na Jih 28 - S Petrem Smutným o harleyích a jižanských kytarách

Vysíláno 25. května 2017, 21:00

Květnovým hostem Dališova zvídavého diktafonu je Petr Smutný, dlouholetý kytarista kapely Sweet Pain, motorkář a v neposlední řadě dramaturg pražských Harley Days. Takže je jasné, o čem půjde řeč...

Na lince Pavel Hartl 2 - Tady je Rossingtonovo

Vysíláno 25. května 2017, 20:00

Světová premiéra prvních tracků z nového alba liberckých Bandoleros a pak už se Pavel Hartl ponoří do "neskynyrdovské" hudební i nehudební životní cesty současného kapelníka Lynyrd Skynyrd Gary Rossingtona. Vzhůru do osmdesátek!

Další podcasty

Dalibor Mierva

Dalibor Mierva

Nenápadný, skoro introvert, když ale dojde na SOUTHERN ROCK, šel by na kraj světa. Neúnavný propagátor domácí jižanské rockové scény.

Všechny články autora