Hurá na jih Hurá na jih

Hurá na jih

Českou a evropskou southern-rockovou scénou vás provede neúnavný propagátor této muziky a dobrý duch webu Herald-Dixie.cz Dalibor „Dališ“ Mierva. Recenze desek, rozhovory s kapelami, reportáže a pozvánky na koncerty a festivaly.

Dolů

Hurá na Jih 30 – Hillbilly rock plzeňského Big Boy Bandu

Vysíláno 20. července 2017, 21:00

Rozhovor se členy plzeňské kapely Big Boy Band – mladou krví na domácí jižanské scéně. Přesně ten správný mix mezi country a rockem, jak to máme na Rádiu Dixie rádi.

Jižanský pelmel 12 – Mlejn 2017

Vysíláno 20. července 2017, 20:00

Hudební ohlédnutí za letošním ročníkem southern-rockového festivalu Mlejn. Zahrají mimo jiné Full House, Blackies, Stetson a samozřejmě hosté z Francie - Natchez.

Hurá na jih 29 - Arizonským pěnicím se v cele líbí

Vysíláno 15. června 2017, 21:00

Aktéry pravidelných rozhovorů s osobnostmi domácí southern-rockové scény bývají vesměs fousatí, prošedivělí a místy již mechem lehce obrůstající gentlemani. O to příjemnější bude dnešní Hurá na Jih, anžto Dališ konečně nalákal ke svému zvídavému diktafonu nějaké dámy – konkrétně Míšu a Martinu, zpěvačky pražské kapely The Cell

Jižanský pelmel 11 - Hudební putování po státech Konfederace s Jirkou Petrů, část 2

Vysíláno 15. června 2017, 20:00

Další díl hudebního putování po státech Konfederace s Jirkou Petrů. Uslyšíte vesměs u nás neznámé, pozapomenuté, ale možná o to zajímavější kapely ze zlaé éry amerického southern-rocku, jako třeba Ozark Mountain Daredevils, Pentagram nebo Missouri

Hurá na Jih 28 - S Petrem Smutným o harleyích a jižanských kytarách

Vysíláno 25. května 2017, 21:00

Květnovým hostem Dališova zvídavého diktafonu je Petr Smutný, dlouholetý kytarista kapely Sweet Pain, motorkář a v neposlední řadě dramaturg pražských Harley Days. Takže je jasné, o čem půjde řeč...

Na lince Pavel Hartl 2 - Tady je Rossingtonovo

Vysíláno 25. května 2017, 20:00

Světová premiéra prvních tracků z nového alba liberckých Bandoleros a pak už se Pavel Hartl ponoří do "neskynyrdovské" hudební i nehudební životní cesty současného kapelníka Lynyrd Skynyrd Gary Rossingtona. Vzhůru do osmdesátek!

Hurá na jih 27 - První slovenský jižan a politický emigrant Miki Hartus Kadlečík

Vysíláno 27. dubna 2017, 21:00

Pamatujete na slovenskou kapelu Hartus? Její frontman Miki Kadlečík plánuje po letech pražské emigrace návrat na scénu. Velký rozhovor se samozřejmě týkal lecčehos, ale muzika byla samozřejmě to hlavní.

Jižanský pelmel 10 – Potkáme se u Kolína

Vysíláno 27. dubna 2017, 20:00

Novinky z domácí produkce (m.j. King Bee a Big Boy), pozvánka na 13.5. do Kolína na Southern Rock & Blues festival (uslyšíte třeba Bandolers nebo Steepwater Band) a červnové koncerty francouzských jižanů Natchez.

Ohnivá voda malíře a metalisty Milana Fibigera

Vysíláno 30. března 2017, 21:00

Zakládajícího člena kultovní metalové kapely Master´s Hammer, legendárních tuzemských jižanů General Lee a akademického malíře v jedné osobě Milana Fibigera neuslyšíte jen tak někde. U nás na Rádiu Dixie ano. A dojde i na Ohnivou vodu.

Jižanský pelmel 9 - Hudební putování po státech Konfederace s Jirkou Petrů, část 1

Vysíláno 30. března 2017, 20:00

Převážnou část první hodiny březnového dílu pořadu Hurá na jih naplní Jirka Petrů svým výletem po jednotlivých státech jižanské Konfederace a z každého z nich vám představí jednu hudební skupinu. Kromě Marshall Tucker Bandu či Black Oak Arkansas uslyšíte i kapely méně známé. Říkají vám něco jména jako Hydra nebo Bloodrock

Další podcasty

Dalibor Mierva

Dalibor Mierva

Nenápadný, skoro introvert, když ale dojde na SOUTHERN ROCK, šel by na kraj světa. Neúnavný propagátor domácí jižanské rockové scény.

Všechny články autora