Hurá na jih Hurá na jih

Hurá na jih

Českou a evropskou southern-rockovou scénou vás provede neúnavný propagátor této muziky a dobrý duch webu Herald-Dixie.cz Dalibor „Dališ“ Mierva. Recenze desek, rozhovory s kapelami, reportáže a pozvánky na koncerty a festivaly.

Dolů

Hurá na Jih 41 – Ti s jednou deskou podruhé

Vysíláno 21. června 2018, 21:00

Pavel Hartl opět vyhrabal ze svého archívu další nahrávky southern rockových kapel, po kterých zbyla bohužel jen jedna jediná deska. Objevování je to nadmíru příjemné. Tak schválně, říkají vám něco jména jako The Mother Station, Toler Brothers, Mudpie nebo Chain Lightning?

Jižanský pelmel 20 – Jak přežít hnusný osmdesátky

Vysíláno 21. června 2018, 20:00

Dališova Drbárna připomene blížící se Mlejn a další koncerty a akce. S Petrem Jiráskem a kapelou .38 Special natáhneme mrkváče, nahodíme trvalou a (naštěstí jen na chvíli) se vrátíme do hnusnejch osmdesátek za kapelou, která zdařila smíchala jižanský rock s popem a proslavila se pěknou řádkou hitů.

Hurá na Jih 40 – Folkař v mundúru jižanského generála

Vysíláno 31. května 2018, 20:46

Generál Lee, to je česká southern-rocková legenda, mimo jiné i díky vynikajícím českým textům svých songů. Rozhovor s jejich autorem a frontmanem kapely Dominikem Wallenfelsem spáchal Dalibor Mierva a dozvíte se v něm i to, co jste nejspíš netušili a uslyšíte písně, které jste ještě s největší pravděpodobností nikdy neslyšeli.

Jižanský pelmel 19 – Bourbon, vodka a pivo

Vysíláno 31. května 2018, 20:00

Květnový Jižanský pelmel bude vskutku mezinárodní. Mladí vlčáci Modern Earl a Cliff Wheeler Band zastupují USA, bluesrockový kytarový čaroděj Danny Bryant Británii a zhulenecký bažinný rock Stoner Train pochází, světe div se, až z Moskvy. To jsou mi věci… Moderují Dalibor Dališ Mierva a hudební dramaturg Rádia Dixie Petr Jirásek.

Hurá na Jih 39 – Southern-rockový pravěk ve státech Konfederace

Vysíláno 26. dubna 2018, 21:00

Jirka Petrů vás dnes protáhne americkým Jihem při dalším výpravě za dávno zaniklými, ale přesto výbornými kapelami z let sedmdesátých. Uslyšíte kupříkladu kapely Barefoot Jerry, Stillwater, Alamo či Target.

Jizansky pelmel 18 – Bordel, chlast a rap´n roll

Vysíláno 26. dubna 2018, 20:00

V dubnovém Drbárně vás Dališ pozve na kolínský festival Southern Rock & Blues (doražte, náš hudebně-tričkový stánek bude přítomen!), pak se hudební dramaturg Rádia Dixie Petr Jirásek prohrábne novými deskami a poté zapadne do mravního vidláckého bahna s white trash hrdiny Mocassin Creek.

Hurá na Jih 38 – Ti s jednou deskou

Vysíláno 22. března 2018, 21:00

Pavel Hartl vyhrabal ze svého archívu překvapivě nadupané nahrávky kapel, po kterých nezůstala téměř ani stopa. Jen ta jedna jediná deska. Tak schválně. Znáte třeba Murphy'z LawDelta Rebels nebo Bloodline?

Jižanský pelmel 17 – Nezdolní excentrici Black Oak Arkansas

Vysíláno 22. března 2018, 20:00

Black Oak Arkansas. Nezapomenutelné zběsilce, rockové ikony a odborníky na volný pád ze slávy do nejhlubších pekel připomene Petr Jirásek. Ještě předtím dojde na čerstvé novinky z americké i evropské jižanské rockové scény a na pozvánky na koncerty, které nás v nejbližší době čekají.

Hurá na Jih 37 – Hanácko-velšské blues King Bee

Vysíláno 22. února 2018, 21:00

Rozhovor s kapelou King Bee, objevem roku 2017 na české southern-rockové scéně.

Jižanský pelmel 16 – Hořící Mississippi

Vysíláno 22. února 2018, 20:00

Příběh posledního rebela aneb southern rockový muzikál o šohajovi z pod Radhošťa, novinky a tipy z americké scény podle výběru hudebního dramaturga Rádia Dixie Petra Jiráska. Uslyšíte The Magpie Salute, Outlaws & Moonshine, Whiskey Myers a podrobněji se podíváme na temného jižanského rockera Eliase T Hotha.

Další podcasty

Dalibor Mierva

Dalibor Mierva

Nenápadný, skoro introvert, když ale dojde na SOUTHERN ROCK, šel by na kraj světa. Neúnavný propagátor domácí jižanské rockové scény.

Všechny články autora