Hurá na jih Hurá na jih

Hurá na jih

Českou a evropskou southern-rockovou scénou vás provede neúnavný propagátor této muziky a dobrý duch webu Herald-Dixie.cz Dalibor „Dališ“ Mierva. Recenze desek, rozhovory s kapelami, reportáže a pozvánky na koncerty a festivaly.

Dolů

Hurá na Jih 43 – Jižanský pravěk v zemích Koruny české

Vysíláno 23. srpna 2018, 21:00

Hostem druhé hodiny srpnového Hurá na jih je Tomáš „ZZ Tom“ Procházka. Aktivní amatérský muzikant a pamětník začátků southern rocku v Čechách.

Jižanský pelmel 22 – Prasácké blues

Vysíláno 23. srpna 2018, 20:00

Prasácké blues Five Horse Johnson, budoucnost southern-rocku jménem Otis, australská pohodovka Trainride, pozvánka na festival Whiskey&Fazole 2018.

Hurá na Jih 42 – Molly Hatchet ušima rockového archeologa

Vysíláno 26. července 2018, 21:00

Ve druhé hodině červencového Hurá na Jih mezi nás opět přichází Jirka Petrů s dalším archeologickým průzkumem své southern rockové diskografie. Do miniprofilu dnes vybral Molly Hatchet. Zvládl to  s noblesou a vypíchnutím prvních dvou alb, které udělaly z Molly Hatchet legendu. Kromě toho uslyšíte dávno zapomenuté kapely, které ale kdysi dokázaly plnit sály po celých Státech. Tak schválně: znáte někdo třeba  Potliquor, Texas, Baby, Shotgun či Crossroads?

Jižanský pelmel 21 – Whiskey, kérky, múzy a Elvis

Vysíláno 26. července 2018, 20:00

42. díl southern rockového speciálu Hurá na Jih vám v Dališově Drbárně přinese ohlédnutí za několika akcemi prodlouženého červencového víkendu, kdy se hrálo jako o život, a uslyšíte i píseň domácí kapely R-Force z roku 1996, která s velkou pravděpodobností ještě nebyla nikdy v žádném českém rádiu hrána. Petr Jirásek potom představí hlučného Američana v Německu Ski-Kinga a nezapomene ani na čerstvé novinky zpoza Atlantiku i ze Žižkova. 

Hurá na Jih 41 – Ti s jednou deskou podruhé

Vysíláno 21. června 2018, 21:00

Pavel Hartl opět vyhrabal ze svého archívu další nahrávky southern rockových kapel, po kterých zbyla bohužel jen jedna jediná deska. Objevování je to nadmíru příjemné. Tak schválně, říkají vám něco jména jako The Mother Station, Toler Brothers, Mudpie nebo Chain Lightning?

Jižanský pelmel 20 – Jak přežít hnusný osmdesátky

Vysíláno 21. června 2018, 20:00

Dališova Drbárna připomene blížící se Mlejn a další koncerty a akce. S Petrem Jiráskem a kapelou .38 Special natáhneme mrkváče, nahodíme trvalou a (naštěstí jen na chvíli) se vrátíme do hnusnejch osmdesátek za kapelou, která zdařila smíchala jižanský rock s popem a proslavila se pěknou řádkou hitů.

Hurá na Jih 40 – Folkař v mundúru jižanského generála

Vysíláno 31. května 2018, 20:46

Generál Lee, to je česká southern-rocková legenda, mimo jiné i díky vynikajícím českým textům svých songů. Rozhovor s jejich autorem a frontmanem kapely Dominikem Wallenfelsem spáchal Dalibor Mierva a dozvíte se v něm i to, co jste nejspíš netušili a uslyšíte písně, které jste ještě s největší pravděpodobností nikdy neslyšeli.

Jižanský pelmel 19 – Bourbon, vodka a pivo

Vysíláno 31. května 2018, 20:00

Květnový Jižanský pelmel bude vskutku mezinárodní. Mladí vlčáci Modern Earl a Cliff Wheeler Band zastupují USA, bluesrockový kytarový čaroděj Danny Bryant Británii a zhulenecký bažinný rock Stoner Train pochází, světe div se, až z Moskvy. To jsou mi věci… Moderují Dalibor Dališ Mierva a hudební dramaturg Rádia Dixie Petr Jirásek.

Hurá na Jih 39 – Southern-rockový pravěk ve státech Konfederace

Vysíláno 26. dubna 2018, 21:00

Jirka Petrů vás dnes protáhne americkým Jihem při dalším výpravě za dávno zaniklými, ale přesto výbornými kapelami z let sedmdesátých. Uslyšíte kupříkladu kapely Barefoot Jerry, Stillwater, Alamo či Target.

Jizansky pelmel 18 – Bordel, chlast a rap´n roll

Vysíláno 26. dubna 2018, 20:00

V dubnovém Drbárně vás Dališ pozve na kolínský festival Southern Rock & Blues (doražte, náš hudebně-tričkový stánek bude přítomen!), pak se hudební dramaturg Rádia Dixie Petr Jirásek prohrábne novými deskami a poté zapadne do mravního vidláckého bahna s white trash hrdiny Mocassin Creek.

Další podcasty

Dalibor Mierva

Dalibor Mierva

Nenápadný, skoro introvert, když ale dojde na SOUTHERN ROCK, šel by na kraj světa. Neúnavný propagátor domácí jižanské rockové scény.

Všechny články autora