Hurá na jih Hurá na jih

Hurá na jih

Českou a evropskou southern-rockovou scénou vás provede neúnavný propagátor této muziky a dobrý duch webu Herald-Dixie.cz Dalibor „Dališ“ Mierva. Recenze desek, rozhovory s kapelami, reportáže a pozvánky na koncerty a festivaly.

Dolů

Hurá na Jih 28 - S Petrem Smutným o harleyích a jižanských kytarách

Vysíláno 25. května 2017, 21:00

Květnovým hostem Dališova zvídavého diktafonu je Petr Smutný, dlouholetý kytarista kapely Sweet Pain, motorkář a v neposlední řadě dramaturg pražských Harley Days. Takže je jasné, o čem půjde řeč...

Na lince Pavel Hartl 2 - Tady je Rossingtonovo

Vysíláno 25. května 2017, 20:00

Světová premiéra prvních tracků z nového alba liberckých Bandoleros a pak už se Pavel Hartl ponoří do "neskynyrdovské" hudební i nehudební životní cesty současného kapelníka Lynyrd Skynyrd Gary Rossingtona. Vzhůru do osmdesátek!

Hurá na jih 27 - První slovenský jižan a politický emigrant Miki Hartus Kadlečík

Vysíláno 27. dubna 2017, 21:00

Pamatujete na slovenskou kapelu Hartus? Její frontman Miki Kadlečík plánuje po letech pražské emigrace návrat na scénu. Velký rozhovor se samozřejmě týkal lecčehos, ale muzika byla samozřejmě to hlavní.

Jižanský pelmel 10 – Potkáme se u Kolína

Vysíláno 27. dubna 2017, 20:00

Novinky z domácí produkce (m.j. King Bee a Big Boy), pozvánka na 13.5. do Kolína na Southern Rock & Blues festival (uslyšíte třeba Bandolers nebo Steepwater Band) a červnové koncerty francouzských jižanů Natchez.

Ohnivá voda malíře a metalisty Milana Fibigera

Vysíláno 30. března 2017, 21:00

Zakládajícího člena kultovní metalové kapely Master´s Hammer, legendárních tuzemských jižanů General Lee a akademického malíře v jedné osobě Milana Fibigera neuslyšíte jen tak někde. U nás na Rádiu Dixie ano. A dojde i na Ohnivou vodu.

Jižanský pelmel 9 - Hudební putování po státech Konfederace s Jirkou Petrů, část 1

Vysíláno 30. března 2017, 20:00

Převážnou část první hodiny březnového dílu pořadu Hurá na jih naplní Jirka Petrů svým výletem po jednotlivých státech jižanské Konfederace a z každého z nich vám představí jednu hudební skupinu. Kromě Marshall Tucker Bandu či Black Oak Arkansas uslyšíte i kapely méně známé. Říkají vám něco jména jako Hydra nebo Bloodrock

Jindra Vobořil – Velekněz i dělník českého bigbítu

Vysíláno 22. února 2017, 21:00

Shut Up Ringo Čecha, Bacily, Gen, Pumpa, Los Vobos, muzikály Jesus Christ Superstar a Evita – to je jen malý výsek z hudebního života Jindry Vobořila. Škoda, že náš rozhovor je omezen hodinou délky. Ale i tak stojí za to.

Jižanský pelmel 8 - Na lince Pavel Hartl

Vysíláno 22. února 2017, 20:00

Pavel Hartl se ohlédl za minulým rokem a koncerty, které z jeho pohledu byly špičkové, přestože to tak podle množství přítomných posluchačů mnohdy nevypadalo. Až uslyšíte, o co jste mnozí minulý rok přišli, možná si budete drbat hlavu.

Memories aneb Vzpomínky nejen na Jih

Vysíláno 25. ledna 2017, 21:00

Další z řady rozhovorů s našimi i zahraničními muzikanty a hudebními znalci. Nové album špičkové české jižanské kapely The Cell s názvem Memories představí její kytarista a skladatelem Michal Beneš

Jižanský pelmel 7

Vysíláno 25. ledna 2017, 20:00

Tisíckrát obehrané hity i méně známé písně legendárních Lynyrd Skynyrd v podání jejich kamarádů, muzikantských souputníků a obdivovatelů. Průřez albem An All-Star Tribute to Lynyrd Skynyrd z roku 2007. Uslyšíte mimo jiné Molly Hatchet, Charlie Danielse, Outlaws, Blackfoot nebo Canned Heat. A aby to bylo taky trochu country, přidá se nakonec i Hank Williams Jr.

Další podcasty

Dalibor Mierva

Dalibor Mierva

Nenápadný, skoro introvert, když ale dojde na SOUTHERN ROCK, šel by na kraj světa. Neúnavný propagátor domácí jižanské rockové scény.

Všechny články autora