Hurá na jih Hurá na jih

Hurá na jih

On our journey through czech and european southern-rock scene, we’ll be accompanied by it’s tireless propagator and the good spirit of the Herald-Dixie.cz, Dalibor „Dališ“ Mierva. LP reviews, band interviews, reports and invitations for concerts and festivals.

Down

Hurá na Jih 60 – Psanci znovu na scéně

Aired 25. february 2020, 09:00

60. díl southern rockového speciálu Hurá na jih přináší spoustu novinek a zajímavostí. Domácí scénu zastoupí Big Boy Band, Pumpa a Charlie Slavík, ze světa se ozvou Outlaws, ZZ Top a Artymus Pyle - ex bubeník Lynyrd Skynyrd. Pavel Hartl představí dvě doposud prakticky neznámé kapely - Black River Sons z Francie a Allgood z USA.

Hurá na Jih 59 – Honza Holeček – český Greg Allman?

Aired 28. january 2020, 09:00

Vzpomínka na Petara Introviče, který nás nečekaně opustil, novinky u maďarských Asphalt Horsemen a domácí Pumpy. Rozhovor s Honzou Holečkem, klávesákem a zpěvákem mnoha kapel a velkou osobností naší rockové a  bluesové scény.

Hurá na Jih 58 – Vánoční nadílka Rádia Dixie

Aired 26. december 2019, 09:00

Co je nového u Natchez, Smokey Fingers a Asphalt Horsemen, blahopřání k 70.narozeninám Billy Gibonsovi. Další lahůdka z nového alba pražských Livin Free a první vlaštovka z nahrávacího studia Full House. Další klenoty ze southern rockové truhly Jirky Petrů

Hurá na Jih 57 – Odchody a návraty

Aired 28. november 2019, 09:00

Molly Hatchet a The Black Crowes se vrací na scénu, nová alba Hootie & The Blowfish a Kenny Wayne Sheperda, reportáž z festivalu Stetson & Bourbon v Otrokovicích a na závěr vzpomínka na zemřelé muzikanty (když byly ty dušičky).

Hurá na Jih 56 – Ještěři made in Germany

Aired 24. cctober 2019, 09:00

Vzpomínka na Jindru Vobořila, pozvánka do Otrokovic na festival Stetson & Bourbon a v rozhovoru s Lubošem Gnojkem, zakladatelem webu Herald-Dixie.cz, zjistíme, jak se hraje southern rock na západní straně Šumavy. 

Hurá na Jih 55 – Doc Holliday Rides Again!

Aired 26. september 2019, 21:00

Velký profil výborné a znovuvzkříšené kapely Doc Holliday z dílny Jirky Petrů.

Jižanský pelmel 34 – Drby, káry a kytary

Aired 26. september 2019, 20:00

Dališova Drbárna zdrbne situaci na českých koncertních pódiích, zahálku domácích kapel ve studiích a představí line-up otrokovického festivalu Stetson & Bourbon. Marty pak dojede první hodinu ňákejma songama vo babách a kárách v podání Charlie Danielse, Billy F Gibbonse nebo Travise Tritta.

Hurá na Jih 54 – Americko-polský džem

Aired 29. august 2019, 21:00

Pavel Hartl nás seznámí s kapelou synů slavných otců The Allman Betts Band, aby potom větší část svého příspěvku věnoval slavné polské kapele Džem a jejímu frontmanovi Ryszardu Riedelovi

Jižanský pelmel 33 – Jižanský crossover

Aired 29. august 2019, 20:00

Dališova Drbárna se bude věnovat crossoveru s příchutí amerického jihu v podání kapel The Wild Roots, Black Velvet Suicide, Nandha Blues a SoundtrucK.

Hurá na Jih 53 – Rozhovor s Davidem Gorem

Aired 25. july 2019, 21:00

Ve druhé hodině červencového Hurá na Jih budeme mít po delší době opět milého hosta. Svou neskutečnou češtinou nám o svém životě s muzikou bude povídat David Gore, bývalý frontman skupiny The Cell.

Další podcasty

Dalibor Mierva

Dalibor Mierva

Nenápadný, skoro introvert, když ale dojde na SOUTHERN ROCK, šel by na kraj světa. Neúnavný propagátor domácí jižanské rockové scény.

All articles of the author