Hurá na jih Hurá na jih

Hurá na jih

On our journey through czech and european southern-rock scene, we’ll be accompanied by it’s tireless propagator and the good spirit of the Herald-Dixie.cz, Dalibor „Dališ“ Mierva. LP reviews, band interviews, reports and invitations for concerts and festivals.

Down

Hurá na Jih 88 – Holky americkém jižanském rocku

Aired 28. june 2022, 09:00

Baby v českém southern rocku jsme si už v březnu probrali, takže je čas vyrazit do světa. Hned po obvyklých drbech uslyšíte kupříkladu Rossington Collins Band, Ragging Slab či Larkin Poe.

Hurá na Jih 87 – Příběh posledního rebela

Aired 31. may 2022, 09:00

Český southern-rockový muzikál? A v hlavní roli ogar od Radhošťa? Ne, neděláme si z vás srandu. V dnešním Hurá na Jih si můžete vyslechnout celý fiktivní příběh naroubovaný na historické skutečnosti migrace do USA v polovině 19.století ve spojení se southern-rockem českých kapel jako General Lee, The Firedog nebo Stetson.

Hurá na Jih 86 – Southern Rock & Blues Kolín 2022

Aired 26. april 2022, 09:00

Hudební pozvánka na další ročník mezinárodního hudebního festivalu Southern Rock & Blues Kolín 2022 a několik aktuálních drbů. Zahrají k tomu kupříkladu Holeček & Marcel Project, Leif De Leeuw Band nebo SoundtrucK.

Hurá na Jih 85 – Holky v domácím southern rocku

Aired 29. march 2022, 09:00

Baby patří do pořádného jižanského rocku, jako k velbloudovi patří hrby. Platí to i na naší domácí scéně? To vám ukáže nový díl speciálu Hurá na Jih, ve kterém uslyšíte mimo jiné The Cell, General Lee, MBA Band a žhavou novinku od Holeček & Marcel Project.

Hurá na Jih 84 – Když dva dělají totéž

Aired 22. february 2022, 09:00

Když dva dělají totéž, není to vždy totéž. Dnes si zahrajeme několik výrazných písniček ze southern-rockové pokladnice a vedle nich jejich české covery. Porovnání už bude na vás. Obstojí české kapely Blue Rocket, Blackies nebo Žlutý pes ve srovnání s Lynyrd Skynyrd nebo The Marshall Tucker Band?

Hurá na jih 83 – Drby, drby & drby

Aired 25. january 2022, 09:00

Nová písnička Full House pro nové album? Nové, už reálné album Žalman Brothers Bandu a finiš na albu Honzy Holečka a Pavla Marcela. První letošní festival už v únoru a nástřel festivalu v Kolíně. Vzpomínka na Janis Joplin a Ronieho Van Zanta, jejichž výročí narození připadají právě na leden. 

Hurá na Jih 82 – Rok 2021 s jižanským rockem

Aired 28. december 2021, 09:00

Poslední Hurá na jih v tomto roce je příležitostí k ohlédnutí, co a jak se tady během celého roku 2021 událo a co se hrálo. Uslyšíte mimo jiné kapely Stetson, Sons of Liberty nebo Blackfoot.

Hurá na Jih 81 – Zabloudili na jih?

Aired 30. november 2021, 09:00

Úvodní Drbárna představí tři novinky z nahrávacích studií. Polští Highway už mají hotovo a výročí své existence oslavili novým albem. Další dvě alba naší Pumpy a francouzských Natchez jsou v plné tvorbě a vyjdou začátkem příštího roku.  V hlavní části pořadu si pak zahrajeme písničky kapel, které nepatří k southern rocku, ale tyto jejich kousky ano. Uslyšíte kupříkladu UFO, Nazareth nebo Vláďu Mišíka.

Hurá na Jih 80 – Banjo v jižanském rocku

Aired 26. cctober 2021, 09:00

Úvodní Drbárna přinese vzpomínky na oslavu 40 let jižanskorockové kapely Pumpa a představí mladou americkou kapelu The Georgia Thunderbolts, která právě vydala své první album. V hlavní části pořadu vás Dališ spolehlivě vyvede z omylu, že banjo do jižanského rocku nepatří. V tomto bohulibém úsilí mu budou nápomocny kupříkladu kapely Blackfoot, Pride & Glory či dívčí duo Larkin Poe.

Hurá na Jih 79 – Pavel Marcel

Aired 28. september 2021, 09:00

Před mikrofon Rádia Dixie opět po čase usedl host, a to Pavel Marcel, kytarista Pumpy, Skinny Molly, Framus Five a dalších kapel. Ale předtím ještě  malá pozvánka na festival Stetson & Bourbon do Otrokovic.

Další podcasty

Dalibor Mierva

Dalibor Mierva

Nenápadný, skoro introvert, když ale dojde na SOUTHERN ROCK, šel by na kraj světa. Neúnavný propagátor domácí jižanské rockové scény.

All articles of the author