Hurá na jih Hurá na jih

Hurá na jih

On our journey through czech and european southern-rock scene, we’ll be accompanied by it’s tireless propagator and the good spirit of the Herald-Dixie.cz, Dalibor „Dališ“ Mierva. LP reviews, band interviews, reports and invitations for concerts and festivals.

Down

Hurá na Jih 52 – Další zapomenuté perly southern-rockového pravěku

Aired 27. june 2019, 21:00

Jirka Petrů vyhrabal z archívu další hudební poklady z let šedesátých a sedmdesátých. Znáte třeba Almost Brothers, Whiskey River nebo Josefus?

Jižanský pelmel 30 – Nezdolní excentrici Black Oak Arkansas

Aired 27. june 2019, 20:00

Black Oak Arkansas. Nezapomenutelné zběsilce, rockové ikony a odborníky na volný pád ze slávy do nejhlubších pekel připomene Petr Jirásek. A dojde i na jejich zbrusu novou desku. Ovšem ještě předtím uslyšíte Dališovu Drbárnu plnou nejčerstvějších southern rockových novinek z domácí i zahraniční scény.

Hurá na Jih 51 - Benzín, tabák a rokenrol

Aired 25. april 2019, 21:00

Cestovatelsko-řezbářský southern-rockový mix Pavla Hartla. Uslyšíte mimo jiné Mika Estese & Brave New South, The Screamin' Cheetah Wheelies a .38 Special.

Jižanský pelmel 29 - Vzhůru do Kolína, chásko jižanská!

Aired 25. april 2019, 20:00

Dališova Drbárna tentokrát zabrala většinu první hodiny dubnového Hurá na Jih. Těch akcí je vážně najednou moc. Detailně probereme kapely účinkující na Southern Rock & Blues Kolín 2019 i Dixie On The Road a dojde i na ukázku z nového CD kapely Asphalt Horsemen. Kdo umí maďarsky, má plus!

Hurá na Jih 50 – Mike Estes

Aired 28. march 2019, 21:00

Velký rozhovor s Mike Estesem, frontmanem kapely Skinny Molly a bývalým členem slavných Lynyrd Skynyrd a Blackfoot.

Jižanský Pelmel 28 – Cry Of Love

Aired 28. march 2019, 20:00

Dališově Drbárně vás čekají aktuality z české i zahraniční southern-rockové scény a pak už to bude v režii Petra Jiráska. Nová CD do tria zredukovaných a lehce zklidněných Quaker City Night Hawks a kanadského bluesrockového bouřliváka Anthony Gomese a pak nastane hledání diamantů zapomenutých v hromadě smetí aneb miniprofil kapely Cry Of Love.

Hurá na Jih 49 – Atlanta Rhythm Section

Aired 28. february 2019, 21:00

Velký profil Atlanta Rhythm Section – kapely, která byla jednou z těch, které definovaly žánr zvaný jižanský rock. Autorem a průvodcem po druhé hodině únorového Hurá na Jih je Jirka Petrů.

Jižanský Pelmel 27 – Pekelnické boogie Ragging Slab

Aired 28. february 2019, 20:00

V Dališově Drbárně prosvištíme aktuální dění na české jižanské rockové scéně a pak nás Petr Jirásek vezme do světa. Kromě novinek The Stell Woods a 3 Dayz Whiskey se v miniprofilu podíváme na křivolakou, ale o to zajímavější kariéru kapely Raging Slab.

Hurá na Jih 48 – Roadtrip po americkém jihu

Aired 31. january 2019, 21:00

Projížďka autem s Pavlem Hartlem za doprovodu jeho oblíbené jižanské muziky. Uslyšíte mimo jiné Dickeyho Bettse, Cross Canadian Ragweed nebo Drive-By Truckers.

Jižanský pelmel 26 – Rockandrollová apokalypsa The Four Horsemen

Aired 31. january 2019, 20:00

Vzpomínka na Zena Syrového, miniprofil amerických Four Horsemen a pytel novinek z domácí i světové jižanské scény. Uvádějí Dalibor Mierva a Petr Jirásek.

Další podcasty

Dalibor Mierva

Dalibor Mierva

Nenápadný, skoro introvert, když ale dojde na SOUTHERN ROCK, šel by na kraj světa. Neúnavný propagátor domácí jižanské rockové scény.

All articles of the author