Roots'n Rockin' Roots'n Rockin'

Roots'n Rockin'

Vše, co jste kdy chtěli vědět o rock and rollu či rockabilly, vám zodpoví DJ BobCat aka Bob Klásek. Z vašeho PC je rázem starý bakeliťák a ven se line krásný analogový zvuk rock and rollového vinylu. 

Dolů

DJs BobCats Record Hop Choice

Vysíláno 06. srpna 2015, 16:00

Jivers, Boppers, Strollers! Druhá hodina bude ve znamení oblíbených DJ´s válů, které se často hrají na mezinárodních akcích proto, aby se tancovalo! Zdá se, že hudební studna je nevyčerpatelná a nesoustředí se jen na zlatou éru rock and rollu, ale také etapy před a po ní. Let´s stroll, babe!

Capitol Rockabilly

Vysíláno 06. srpna 2015, 15:00

Nová rockabilly vlna v polovině padesátých let nechala v trezorech vydavatelství Capitol Records spoustu vynikajících nahrávek, my si proto uděláme takový hodinový průřez toho nejlepšího. Uslyšíte mimo jiné písně Gene Vincenta, Jerry Reeda, Rose Maddox či Louvin Brothers.

Rockin´ Around The Modern World

Vysíláno 10. července 2015, 09:00

V druhé hodince si dáme novodobou klasiku rock and rollové scény od devadesátek až po současnost.Americký famózní kytarista Deke Dickerson, švédští Go Getters a Eddie and the Flatheads, australané Doug Wilshire s německými Round Up Boys, američtí Planet Rockers a naši velcí kamarádi ze Zagrebu kapela B and the Bops. Rock On!

Přečíst článek

Elvis Rockin´ In The Movies

Vysíláno 10. července 2015, 08:00

Král Elvis Presley hrál celkově ve 33 filmech, bohužel většinou slabší kvality. Elvis nicméně aspiroval na herce a jeho vystoupení ve filmech z padesátých let alespoň částečně ukazuje ve slušné kvalitě jaký byl Presley “live”. V tomto prvním “Elvis Special” si připomeneme rock´and´rollové kousky Elvisových filmů z padesátých a začátku šedesátých let.

Přečíst článek

CatMan Sam - rozhovor

Vysíláno 08. května 2015, 20:00

Hostem ve studiu bude můj parťák z CatMusic, CatMan Sam, civilním jménem Sam Graham, bude to proto první Roots and Rockin' částečně v angličtině. Sam je původem ze Severního Irska, již několik let ale žije u Prahy a z jeho divokého mládí, ve kterém vždy hrál důležitou roli rock and roll, si pustíme všechny styly, které ho ovlivnily. Byl tak trochu teddy boy, rocker, psychobilly i biker a tomu bude odpovídat i výběr muziky.

Starday Dixie Rockabilly

Vysíláno 08. května 2015, 19:00

Průřez katalogem legendárního vydavatelství Starday Dixie z Beaumontu v Texasu. Pustíme si první nahrávky Thumper Jonese ( ano je to George Jones) ale třeba i Benny Joye a další legendu Sleepy LaBeefa! A proč nejlepší barevná kombinace je Pink and Black nám ujasní Sonny Fisher....

Přečíst článek

Big Sandy and the Fly Right Boys

Vysíláno 03. dubna 2015, 20:00

V druhé hodině se dočkáte prvního hodinového profilu na Roots and Rockin'. A bude to jedna z největších legend na novodobé RnR / Rockabilly scéně, famózní americká kapela Big Sandy and the Fly Right Boys. Pustíme si kousky z každého ze čtrnácti alb, která Robert Williams aka Big Sandy za posledních 25 let vydal. Půjdeme na to chronologicky a začneme prvním rockabilly albem „Fly Right with…“ z roku 1992 ještě jako Fly Rite Trio, pokročíme k western swingové přeměně na Fly Rite Boys a zastavíme se i u sólového rhythm´n´ bluesového/doo woopového alba „Dedicated to You“ z roku 1996. Profil ukončíme posledním akustickým unplugged albem „ What a Dream it's Been“ z roku 2013.

Přečíst článek

The Many Sides of Rock and Roll

Vysíláno 03. dubna 2015, 19:00

V první hodině Roots and Rockin' Vol. 2  se podíváme na různé RnR žánry a to z několika stran. Od Haleyovského podání z poloviny padesátých let se přesuneme na černošský rock and roll Little Richarda nebo Raye Sharpeho, dostaneme se i k mnohdy opomíjenému doo wopu a krátce si připomeneme několik zpívajících idolů typu Ricky Nelsona a Everly BrothersSamozřejmě že nesmí chybět ani král Elvis, který nám zapějě svůj klasický RnR hit „A Big Hunk of Love“ .

Přečíst článek

The Best Of Rockabilly aneb Punk Of The Fifties

Vysíláno 06. března 2015, 21:00

Songy, které jsou 100% rockabilly klasikou. Rockabilly byl a je punk padesátých let. Bude převažovat rok 1956, který byl pro žánr tím nejlepším. Šlapající basa a rockabilly rify na osvobozené hillbilly kytaře s dřevním rytmem vás dovedou do rockabilly ráje. Od Elvise Aarona a jeho magické „Baby Let's Play House“, přes manického Ray Harrise řvoucího „C'Mon Little Mama“ až k neznámému Andymu Starrovi a jeho hymně Rockin' Rollin'Stone.

Přečíst článek

The Roots Of Rockabilly

Vysíláno 06. března 2015, 20:00

Z čeho se zrodil onen žánr zvaný rockabilly, ze kterého nadále vyrostl samotný rock´n´roll? Bylo rockabilly vymláceno z mississippského bahna, jak praví jeden ze songů, který si pustíme? Směsice bílého hillbilly, western swingu, country boogie, country jazz, blues a rhythm & blues založila tento nesmrtelný žánr sice v polovině padesátých let, ale ten se formoval již hned po válce na americkém Jihu. Začneme hned rokem 1945 a zastavíme se těsně před polovinou padesátých let. Zaswinguje nám hvězdný kovboj Pee Wee King, zahillbilluje Osamocený Tulák Hank Williams a elektrifikované blues z Memphisu zakončí tuto hodinku o kořenech rockabilly.

Přečíst článek

Další podcasty

Bob Klásek

Bob Klásek

Rock and roll is my life. Forties a fifties jsou moje zaslíbená éra od chvíle, kdy jsem poprvé spatřil Elvise.

Všechny články autora