Roots and Rockin III.: Starday Dixie & CatMan Sam

Roots and Rockin III.: Starday Dixie & CatMan Sam

To nejlepší z produkce texaského vydavatelství Starday Dixie i host ve studiu – Sam Graham alias CatMan Sam, dnes večer na Dixie.

Dolů

V první hodině Roots and Rockin' se vrátíme k „našemu“ hlavnímu žánru - rockabilly. Podíváme se do texaského legendárního studia a vydavatelsví Starday Dixie. Založeno bylo roku 1952 v Beaumontu místními podnikately Jackem Starnesem a houstonským distributorem nahrávek Haroldem W. Dailym (lépe známým jako "Pappy").

Ve Starday vydali své první nahrávky třeba Willie Nelson, George Jones nebo Big Bopper. Až do 60. tých let bylo Starday Dixie neskutečnou studnou i pro žánr rockabilly a my si v této hodině uděláme takový rychlý průřez jejich katalogem. Pustíme si první nahrávky Thumpera Jonese (ano je to George Jones), Bennyho Joye a další legendu Sleepy LaBeefa! A proč je nejlepší barevnou kombinací Pink and Black nám ujasní Sonny Fisher....

Ve druhé hodině navážeme na nedávno publikovaný rozhovor. Hostem ve studiu bude můj parťák z CatMusic, CatMan Sam, civilním jménem Sam Graham, bude to proto první Roots and Rockin' částečně v angličtině. Sam je původem ze Severního Irska, již několik let ale žije u Prahy a z jeho divokého mládí, ve kterém vždy hrál důležitou roli rock and roll, si pustíme všechny styly, které ho ovlivnily. Byl tak trochu teddy boy, rocker, psychobilly i biker, takže uslyšíme od kousky Skiffle, Teddy Boy RnR, Crazy Cavan and the Rhythm Rockers, až po první psychobilly v podání The Meteors. Bude to zajímavá cesta několika subžánry, můžete se těšit na neobvyklý playlist a také pozvánku na Real Gone 5 ve Zbýšově u Brna 23. května, kam pro vás přivezeme Anglii - rockabilly partu Rhythm River Trio a bluesmana Dollara Billa!

 

Bob Klásek

Bob Klásek

Rock and roll is my life. Forties a fifties jsou moje zaslíbená éra od chvíle, kdy jsem poprvé spatřil Elvise.

All articles of the author