Roztočte to večer v rytmu ROOTS and ROCKIN' II.

Roztočte to večer v rytmu ROOTS and ROCKIN' II.

„Just real Rock and Roll – no bullshit" aneb to nejlepší z rock´n´rollu, hillbilly, rockabilly, kousky prastaré i novější. Dnes večer na Dixie.

Dolů

V první hodině Roots and Rockin' Vol. 2 se podíváme na „The Many Sides of Rock and Roll“. Podíváme se na různé RnR žánry a to z několika stran. Od Haleyovského podání z poloviny padesátých let se přesuneme na černošský rock and roll Little Richarda nebo Raye Sharpeho, dostaneme se i k mnohdy opomíjenému doo wopu a krátce si připomeneme několik zpívajících idolů typu Ricky Nelson a Everly Brothers.

Samozřejmě že nesmí chybět ani král Elvis, který nám zapějě svůj klasický RnR hit „A Big Hunk of Love“ . Bude to tak trochu klasika ale určitě vás nezklame, ba naopak. Budete hledat klasiku kterou jste již dlouho neslyšeli...

V druhé hodině se dočkáte prvního hodinového profilu na Roots and Rockin'. A bude to jedna z největších legend na novodobé RnR / Rockabilly scéně, famózní americká kapela Big Sandy and the Fly Right Boys. Pustíme si kousky z každého ze čtrnácti alb, která Robert Williama aka Big Sandy za posledních 25 let vydal. Půjdeme na to chronologicky a začneme prvním rockabilly albem „Fly Right with...“ z roku 1992 ještě jako Fly Rite Trio, pokročíme k western swingové přeměně na Fly Rite Boys a zastavíme se i u sólového rhythm´n´ bluesového/doo woopového alba „Dedicated to You“ z roku 1996 .

Profil ukončíme posledním akustickým unplugged albem „ What a Dream it's Been“ z roku 2013.

  • Roots and Rockin´ Vol 2, pátek 3. 4. 2015, 19-21hod, moderuje Bob Klásek
Bob Klásek

Bob Klásek

Rock and roll is my life. Forties a fifties jsou moje zaslíbená éra od chvíle, kdy jsem poprvé spatřil Elvise.

All articles of the author