Dupárna Dupárna

Dupárna

Down

Dupárna 53 – Usárna

Aired 11. february 2020, 09:00

První Dupárna letošního roku je věnovaná největší české bluegrassové legendě Marko Čermákovi, který se tento týden dožívá osmdesátky. Gratulace Poslednímu Romantikovi proběhne v netradičním duchu, totiž ukázkami z loňského ročníku Grenna Bluegrass Festivalu. Poblahopřát přijdou Happy Heartaches, Hogslop Stringband, Original Five, Rachel Eddy a další. V druhé části lednového pokračování trochu přitvrdíme a nasadíme ostruhy několika divokým koním ze stáje již neexistujícího labelu Devil´s Ruin Records. A to už je regulerní punk.

Dupárna 52 - U starého krbu

Aired 12. december 2019, 09:00

Mr Beman sice nemůže mluvit, ale na kvalitě hudební produkce to Dupárně nijak neubírá. Už poněkolikáté se můžete nechat okouzlit jednoduchou krásou americké horalské muziky. Čeká Vás mimo jiné Dock Boggs, Jack White, Tim O´Brien a mnozí další.

Dupárna 51 – Někde v Minnesotě

Aired 05. november 2019, 09:00

Seriál Fargo neskýtá pouze zážitky divácké, ale i posluchačské. Pár zajímavých kousků si můžete poslechnout v listopadové Dupárně. První polovinu pravidelné hodinovky zaplní ukázky té nejkvalitnější horalské muziky z Appalačského pohoří. Uslyšíte mimo jiné Billyho Browna, Hobarda Smithe a skupinu Old Sledge.

Dupárna 50 - Ve dvou se to lépe táhne

Aired 01. cctober 2019, 09:00

Dupárna se emancipuje a ke svému padesátému vydání dostává nejenom vlastní článek, ale i nový vysílací čas. K tomu vesele i dojemně hrají například Hansome Family, Brown Bird, Civil Wars, nebo Lost Dog Street Band.

Dupárna 49 – JamGrass

Aired 12. september 2019, 20:00

Záříjová Dupárna je plná bluegrassových živáků. Zahrají hvězdy jako Trampled by Turtles, Dead South nebo Billy String, s žánrem si pohrají a tu k blues, tu k swamp rocku ho posunou Tommy Emmanuel, Jason Isbell nebo Phillip Roebuck a úplně ho opustí Devil Makes Three a Tyler Childers. A navrch pár tradicionálů od Willow Osborne, Sama Bushe, Travelin´ McCourys a Jeff Austin Bandu.

Dupárna 48 - Přebytky a resty

Aired 08. august 2019, 20:00

Mr.Beman uklízí v hudebním archívu a objevuje songy, na které se v dřívějších dílech bůhvíproč nedostalo. Zahrají je mimo jiné Bob Dylan, The Trishas či Parker Milsap.

Dupárna 47 - Malá špinavá tajemství 1

Aired 11. july 2019, 20:00

Jižanská gotika, delta blues, cowpunk z Brazílie a rozsamplovaný Wabi Daněk. Letní speciál leností postiženého Mr.Bemana, díl první.

Dupárna 46 – Sub Pop Speciál

Aired 13. june 2019, 20:00

Seattleský label Sub Pop se kromě grunge věnuje i „našim“ žánrům a to si zaslouží speciální speciál. Úvodní Dupárna představí průřez jejich katalogem převážně ve folkovém duchu – uslyšíte příjemně tradiční Band of Horses, hipísáka Death Vessela, Fleet Foxes, co znějí jako Mamas and Papas na opiátech, jednoho z otců zakladatelů grungeové scény Marca Pickerela, chráněnkyni Toma Waitse (a chůvu jeho dětí) Jascu Hoop a pár dalších, neméně zajímavých jmen.

Dupárna 45 - On The Road

Aired 09. may 2019, 20:00

Pozvánka na festival Dixie On The Road a výlet na hodně temnou strany country. Smíchat do jednoho pořadu rockujícího bluegrassmana Míšu Leichta s kmotrem dead country Hankem Rayem dokáže jen Mr.Beman.

Dupárna 44 - Dámská jízda

Aired 11. april 2019, 20:00

Dubnová Dupárna zcela nekoncepčně připomene děvčata, která už jsme mohli slyšet ve starších vydáních našeho dvoupořadu. Nebezpečně pohledná Kanaďanka z Mexika Lindi Ortega, majitelka krásně sytého a přitom zastřeného hlasu Diana Jones, nová naděje nezávislé country Cat Clyde, živelní Bridge City Sinners, nebo emocemi nabytí Folk Noir - to je jen pár jmen za všechny.

Další podcasty

Mr. Beman

Mr. Beman

Jsem fanatickým příznivcem všeho, co se týká Ameriky devatenáctého století. Mám rád parní stroje, perkusní zbraně a hluboké lesy.

All articles of the author