Dupárna Dupárna

Dupárna

Down

Dupárna 51 – Někde v Minnesotě

Aired 05. november 2019, 09:00

Seriál Fargo neskýtá pouze zážitky divácké, ale i posluchačské. Pár zajímavých kousků si můžete poslechnout v listopadové Dupárně. První polovinu pravidelné hodinovky zaplní ukázky té nejkvalitnější horalské muziky z Appalačského pohoří. Uslyšíte mimo jiné Billyho Browna, Hobarda Smithe a skupinu Old Sledge.

Dupárna 50 - Ve dvou se to lépe táhne

Aired 01. cctober 2019, 09:00

Dupárna se emancipuje a ke svému padesátému vydání dostává nejenom vlastní článek, ale i nový vysílací čas. K tomu vesele i dojemně hrají například Hansome Family, Brown Bird, Civil Wars, nebo Lost Dog Street Band.

Dupárna 49 – JamGrass

Aired 12. september 2019, 20:00

Záříjová Dupárna je plná bluegrassových živáků. Zahrají hvězdy jako Trampled by Turtles, Dead South nebo Billy String, s žánrem si pohrají a tu k blues, tu k swamp rocku ho posunou Tommy Emmanuel, Jason Isbell nebo Phillip Roebuck a úplně ho opustí Devil Makes Three a Tyler Childers. A navrch pár tradicionálů od Willow Osborne, Sama Bushe, Travelin´ McCourys a Jeff Austin Bandu.

Dupárna 48 - Přebytky a resty

Aired 08. august 2019, 20:00

Mr.Beman uklízí v hudebním archívu a objevuje songy, na které se v dřívějších dílech bůhvíproč nedostalo. Zahrají je mimo jiné Bob Dylan, The Trishas či Parker Milsap.

Dupárna 47 - Malá špinavá tajemství 1

Aired 11. july 2019, 20:00

Jižanská gotika, delta blues, cowpunk z Brazílie a rozsamplovaný Wabi Daněk. Letní speciál leností postiženého Mr.Bemana, díl první.

Dupárna 46 – Sub Pop Speciál

Aired 13. june 2019, 20:00

Seattleský label Sub Pop se kromě grunge věnuje i „našim“ žánrům a to si zaslouží speciální speciál. Úvodní Dupárna představí průřez jejich katalogem převážně ve folkovém duchu – uslyšíte příjemně tradiční Band of Horses, hipísáka Death Vessela, Fleet Foxes, co znějí jako Mamas and Papas na opiátech, jednoho z otců zakladatelů grungeové scény Marca Pickerela, chráněnkyni Toma Waitse (a chůvu jeho dětí) Jascu Hoop a pár dalších, neméně zajímavých jmen.

Dupárna 45 - On The Road

Aired 09. may 2019, 20:00

Pozvánka na festival Dixie On The Road a výlet na hodně temnou strany country. Smíchat do jednoho pořadu rockujícího bluegrassmana Míšu Leichta s kmotrem dead country Hankem Rayem dokáže jen Mr.Beman.

Dupárna 44 - Dámská jízda

Aired 11. april 2019, 20:00

Dubnová Dupárna zcela nekoncepčně připomene děvčata, která už jsme mohli slyšet ve starších vydáních našeho dvoupořadu. Nebezpečně pohledná Kanaďanka z Mexika Lindi Ortega, majitelka krásně sytého a přitom zastřeného hlasu Diana Jones, nová naděje nezávislé country Cat Clyde, živelní Bridge City Sinners, nebo emocemi nabytí Folk Noir - to je jen pár jmen za všechny.

Dupárna 43 - Bluegrassová situace

Aired 14. march 2019, 20:00

Březnová Dupárna je téměř celá experimentůprostá a věnuje se výhradně bluegrassu. To nejlepší ze série Bluegrass Situation – kupříkladu Foghorn Stringband, Caleb Klauder, Tim O´Brien či Delta Rae.

Dupárna 42 – Hrábni do kotlíku

Aired 14. february 2019, 20:00

V únorové Dupárně se potká klasický bluegrass Billa Monroea a Stanley Brothers s mexickými narkomafiánskými dechovkáři a kapelami z oblasti nezávislého folk-rocku. Znáte třeba The Delta Saints?

Další podcasty

Mr. Beman

Mr. Beman

Jsem fanatickým příznivcem všeho, co se týká Ameriky devatenáctého století. Mám rád parní stroje, perkusní zbraně a hluboké lesy.

All articles of the author