Bemanova Noční můra Bemanova Noční můra

Bemanova Noční můra

Feverish night journey into the darkest corners of American country music. Alternative Bluegrass, Cowpunk, Gothic country and other enormities and monstrosities. The Devil himself broadcasts with Mr.Beman from time to time.

Down

Noční Můra 54 - Středozápad

Aired 14. january 2020, 09:00

Noční Můra začíná v novém roce pěkně ztemna! Z planin Středozápadu bičovaných chladným větrem a zmrzlých krutým mrazem se na vás řítí Puerto Muerto, Blackthorns a Woodcat. Noční Můra bude letos, zdá se, opravdu věnovaná zlým snům.

Noční Můra 53 – Rudé roční období

Aired 14. november 2019, 09:00

Podzim vstupuje do svojí vrcholné fáze a to je ideální doba k poslechu Noční Můry. Americana underground v plném matu vám nedá zapomenout na nepříjemné podzimní počasí a krátké dny plné deště a mlhy, ale pomůže vám si je naplno vychutnat. Rudé roční období vám odprezentují Blackgrass, American Sinner a Creech Holler.

Noční Můra 52: Ženský hlas v temnotách V

Aired 10. cctober 2019, 09:00

Ženy a dívky. Nikdy nekončící zdroj inspirace nejen pro jejich ctitele a i v nich samotných, křehké balady, temný folk, horalská tradice šmrcnutá alternativou a plavání v nočním jezeře. To vše a mnohé další bude náplní dalšího, již pátého pokračování oblíbeného cyklu Ženský hlas v temnotách. Zahrají a zapějí Cat Clyde, děvčata DeCampovic a Jesca Hoop.

Noční Můra 51 - Ty a já

Aired 12. september 2019, 21:00

Babí léto se cuká v posledních křečích romantiky a Noční Můra mu jde naproti. Nebezpečně poetické páry Honeyhoney, Shovels & Rope a Vaudeville Etiquette dokazují, že působení ve dvojici nemusí být zajímavé jenom na poli lásky.

Noční Můra 50 – Abrahám

Aired 08. august 2019, 21:00

Jubilejní padesátka zastávka na nekončící cestě za hledáním těch nejpodivnějších hudebních bizarností s alespoň stopovým množstvím folku nebo country. Do playlistu nám dnes přispěli svou dávkou temnoty Duo Noir, Jamey Johnson, Murder By Death či Whiskey Folk Ramblers.

Noční Můra 49 - Malá špinavá tajemství 2

Aired 11. july 2019, 21:00

Co je nového na březích Mississippi? Letní speciál leností postiženého Mr.Bemana pokračuje druhou částí a zahrají mimo jiné slavní Black Rebel Motorcycle Club, Rose´s Pawn Shop nebo Lucette. Řízněte bourbon Southern Comfortem, usaďte se do houpacího křesla a buďte líní!

Noční Můra 48 – Pod povrchem

Aired 13. june 2019, 21:00

Trojice nejzajímavějších jmen z katalogu labelu Sub Pop. Posmutnělá lo-fi country Blitzen Trapper, Orville Peck – tajemný mstitel ze zatuchlých tančíren a biozahradník s kytarou Gregory Alan Isakov – tuhle muziku prostě chcete slyšet!

Noční Můra 47 - Návrat velkého F

Aired 09. may 2019, 21:00

Oregonští Federale znějí jako kdyby se Ennio Morricone rozhodl založit country kapelu, Fire On Fire mají psycho ze soužití s obří nádrží na naftu a Foddershock mixují trávu s uhelným prachem, ďáblem a sexem.

 

Noční Můra 46 - Dámská jízda

Aired 11. april 2019, 21:00

Dámská jízda s všehochutí nejrozmanitější muziky, jejímž jediným pojítkem jsou zase a jedině ženy. Sluníčkářské duo Rising Appalachia zachraňuje svět, díky Alice Pheobe Lou vám možná prasknou bubínky a nebezpečně zvlhnou bulvy a etiopská Finka Mirel Wagner věští sněhovou apokalypsu.

Noční Můra 45 – Na každého jednou dojde

Aired 14. march 2019, 21:00

Tématem čtyřicáté páté epizody Noční Můry je lov lidí, samozřejmě v mezích zákona. Osamělý vlk Mark Lanegan vyje za doprovodu violoncella, kapela Goodnight, Texas opěvuje horníky, ajznboňáky i moonshinery a od kanadských bluesmanů The Harpoonist & The Axe Murderer můžete dostat pecku mezi světla sekerou nebo harpunou.

Další podcasty

Mr. Beman

Mr. Beman

Jsem fanatickým příznivcem všeho, co se týká Ameriky devatenáctého století. Mám rád parní stroje, perkusní zbraně a hluboké lesy.

All articles of the author