Bemanova Noční můra Bemanova Noční můra

Bemanova Noční můra

Horečnatá noční výprava do temných hudebních zákoutí amerického jihu. Alternativní bluegrass, cowpunk, gothic country a jiné úchylnosti a zvěrstva. S Mr.Bemanem občas vysílá i sám ďábel…

Dolů

Noční Můra 39 - Nostalgie

Vysíláno 16. září 2018, 21:00

Ohlédnutí za poslední desítkou Nočních můr, které jste možná prošvihli a teď máte příležitost to (zčásti) napravit. Přesvědčí vás o tom třeba hardcore mandolíny a banja Jayka Orvise a Goddamn Gallows, steampunkoví mořeplavci Ghostfire, finští pohané Tenhi či rozhněvaný mladý muž Brother Dege.  

Dupárna 37 - Léto má celtu sbalenou

Vysíláno 16. září 2018, 20:00

Lehce odpočinková poslechovka a vzpomínka na léto, které neodkladně spěje ke svému konci. Zahrají mimo jiné Dead South, Chris Rea, Seasick Steve či Sean Rowe.

Dupárna 36 - Letní jízda 2

Vysíláno 09. srpna 2018, 21:00

Rozpálená letní jízda po dálnicích i prašných cestách amerického Jihu. Uslyšíte převážně bluegrass a podobnou akustickou muziku a to konkrétně třeba Railroad Earth, Saru Watkins či Steep Canyon Brothers.

Dupárna 35 - Letní jízda 1

Vysíláno 09. srpna 2018, 20:00

Rozpálená letní jízda po dálnicích i prašných cestách amerického Jihu. Uslyšíte převážně bluegrass a podobnou akustickou muziku a to konkrétně třeba Gilla Landryho, Chucka Ragana či Lonesome City Travellers.

Noční můra 38 - Severská stopa

Vysíláno 12. července 2018, 21:00

Léto nevypadá jako ideální období pro poslech pořadu o šílenství a zkáze. Naštěstí existují místa, kde to ani v létě nevypadá jako reklama na limonádu. Třicátá osmá Noční můra vás zve na osvěžující exkurzi do Norska. Možná přitom zjistíme, proč se tam tak daří špinavé, temné a hříšné country. Hrát nám k tomu budou Helldorado, Stonefish Brigade a The Brigade.

Dupárna 34 – Prach všech cest

Vysíláno 12. července 2018, 20:00

Ty nejdivočejší punk-grassové skvadry, bandy bezdomovců, fetek, zevláků a psanců předvedou, jak se dá pod mostem naučit brnkat na banja a mandolíny. Mimo jiné uslyšíte Black Dead Stars na cestě do kriminálu, Black Eyed Vermilion na cestě za alkoholismem, Slug´s Revange na cestě do Oklahomy a Long Gone přidají navrch moudro „moje pizza, můj domov“.

Noční můra 37 - Femme fatale

Vysíláno 14. června 2018, 21:00

Pojem „femme fatale“ existuje i v hudbě. Osudové ženy vám převrátí život naruby a pak vás opustí. V kufru vašeho auta po nich zbyde vychladlá mrtvola a tijuanský kartel je vám v patách. V další Bemanově Noční můře věnované osudovým ženám zahrají Jill Tracy, Eliza Carthy a denverská skupina Tarantella.

Dupárna 33 – Ženy osudové a ty druhé

Vysíláno 14. června 2018, 20:00

V Dupárně se bude konat jakási rozcvička dnešní Noční můry. Amanda Palmer se svým otcem Jackem zrekapituluje proběhnuvší pitku, stejně jako Clare Fader a Lynda Kay, od alkoholu se pak s herečkou Jenifer Lawrence přesuneme ke stromu oběšenců a s norskou nadějí tradičního jazzu Angelinou Jordan zavzpomínáme na Screemin Jay Hawkinse.

Noční můra 36 – Lyrika

Vysíláno 10. května 2018, 21:00

Tentokrát zcela opustíme témata typu zločin a trest, nebe a peklo a zbraně všeho druhu a budeme se věnovat hlavně duševním stavům pro jaro typickým, tedy hlavně nejrůznějším milostným vzplanutím. Z předměstí Detroitu do výšin pop music nás zavedou Frontier Ruckus, Noah Gundersen nás přesvědčí o tom, že i mezi Vikingy se najdou jemné a citlivé duše a Woods Brothers zahrají své abstraktní country blues.

Dupárna 32 – Romantici a snílci

Vysíláno 10. května 2018, 20:00

Májová kolekce více méně romantických písní, od autorů ze kterých mohu jmenovat třeba Alici Pheobe Lou a její variaci na Lou Reeda, dva duety s Willie Nelsonem, nebo k folku se přifařivšího Eddieho Weddera...

Další podcasty

Mr. Beman

Mr. Beman

Jsem fanatickým příznivcem všeho, co se týká Ameriky devatenáctého století. Mám rád parní stroje, perkusní zbraně a hluboké lesy.

Všechny články autora