Bemanova Noční můra Bemanova Noční můra

Bemanova Noční můra

Feverish night journey into the darkest corners of American country music. Alternative Bluegrass, Cowpunk, Gothic country and other enormities and monstrosities. The Devil himself broadcasts with Mr.Beman from time to time.

Down

Noční Můra 76 – Animátor

Aired 16. april 2024, 09:00

Noční Můra se tentokrát zaměřuje na vizuální aspekt hudební produkce, jednoduše řečeno, vracíme se k nejzdařilejším animovaným videoklipům. V rádiu jde podobná věc těžko, ale žádný strach, animovaná videa se vyplatí jenom k těm nejlepším skladbám, takže i ucho posluchačovo si přijde na své. Uslyšíte mimo jiné klasiky jako Wovenhand, Ghoultown nebo Graveyard Train.

Noční Můra 75 – Těžkej spodek

Aired 13. february 2024, 09:00

Letošní první Noční Můra je mixem muziky, která nějakým způsobem odkazuje k blues a muziky, která odkazuje k minimálně částečnému šílenství svých autorů. Tu první skupinu zastupují například Robert Jon & The Wreck a Reverend Deadeye, tu druhou David Huckfelt nebo finští Slack Bird.

Noční Můra 74 – Konec?!

Aired 12. december 2023, 09:00

Na všechen shon konce roku můžete zapomenout s poslední letošní Noční Můrou. Pojďte se na hodinku zasnít. Nešťastné lásky, opuštěné doly, osamělá putování, dávné hříchy a liduprázdné lesy. Vašimi průvodci budou mimo jiné Chelsea Wolfe, The Bandit Queen nebo José Gonzáles.

Noční Můra 73 – Dvě dávky

Aired 17. cctober 2023, 09:00

Noci jsou delší, dny chladnější a mlhy hustší. Je tedy ideální doba na nějaký pomalý a zadumaný playlist. A protože útržkovitost neprospívá nočnímu rozjímání, dostanete od každého muzikanta rovnou dvě skladby. Dvě dávky vaším směrem vypálí mimo jiné The Cave Singers, Eastbound Jesus nebo Lord Buffalo.

Noční Můra 72 – Žlutý kámen

Aired 13. june 2023, 09:00

I do naší malé středoevropské země dorazil seriálový fenomén jménem Yellowstone. Boj rodiny Duttonových o zachování rodinného ranče je takový Dallas 21. století, jenom drsnější, krvavější a se spoustou kovbojských scén. A taky muziky! Zlomek toho, co je na soundtracku ku slyšení, přináší červnová Noční Můra. Za jiné jmenujme třeba Ryana Binghama, Petea Sandse nebo Wild The Coyote.

Noční Můra 71 – Supí tanec

Aired 11. april 2023, 09:00

Ctění supové, portlandská skupina folkových satanistů The Honest Vultures, dali pojmenování i dubnové Noční Můře. Přesně v duchu pomalých a elegantních pohybů tohoto sympatického opeřence se ponese i zbytek hudební produkce. Uslyšíte mimo jiné německé hraničáře Dirtwater nebo novozélandskou bosorku Jordan Reyne.

Noční Můra 70 – Mladí muži s kytarou

Aired 14. february 2023, 09:00

Sedmdesáté pokračování jakéhokoliv pořadu by bylo důvodem k oslavě a rekapitulování. Ne tak v případě Noční Můry. Ta sedmdesátá míří nesmlouvavě kupředu a přináší spoustu nové muziky a tradičních témat, jako lesy plné vlků, věšení a oběšenci, nebo desperáti s ostrými noži. Mladé muže s kytarou budou reprezentovat například Jessta James, The Last Knife Fighter či Slackeye Slim.

Noční Můra 69 – Noční Můra o Vánocích

Aired 13. december 2022, 09:00

Pár nových a pár osvědčených jmen, která by Vám mohla pomoci přežít vánoční “pohodu“. Prosincová Noční Můra je melancholická, temná a místy pěkně divoká. Uslyšíte mimo jiné Rattlesnake Milk, Toma Waitse nebo Bastards And The Buzzards.

Noční můra 68 – Divné a divnější

Aired 11. cctober 2022, 09:00

Blížící se Halloween je přímo povinné oslavit výběrem těch nejdivočejších, nejmorbidnějších a nejdivnějších skladeb, které jste v Noční Můře mohli slyšet, a pár dalšími, které se tu ještě neobjevily. Strašit budou např. Bob Wayne, Legendary Shack Shakers či Ghoultown.

Noční Můra 67 – Krvavý poledník

Aired 09. august 2022, 09:00

Krvavý poledník. Kniha tak úžasná, že ji, alespoň fragmentovitě, chcete číst celému světu. Autor pořadu tak líný, že místo psaní scénáře spoléhá na stále žijícího, ale již klasika jižanské literatury Cormaca McCarthyho. A hudba natolik temná, aby celé propojení kvalitně podkreslila. Do poetických popisů cest a masakrů budou hrát například Colter Wall, Pine Box Boys nebo William Elliot Whitmore.

Další podcasty

Mr. Beman

Mr. Beman

Jsem fanatickým příznivcem všeho, co se týká Ameriky devatenáctého století. Mám rád parní stroje, perkusní zbraně a hluboké lesy.

All articles of the author