Bemanova Noční můra Bemanova Noční můra

Bemanova Noční můra

Feverish night journey into the darkest corners of American country music. Alternative Bluegrass, Cowpunk, Gothic country and other enormities and monstrosities. The Devil himself broadcasts with Mr.Beman from time to time.

Down

Noční Můra 51 - Ty a já

Aired 12. september 2019, 21:00

Babí léto se cuká v posledních křečích romantiky a Noční Můra mu jde naproti. Nebezpečně poetické páry Honeyhoney, Shovels & Rope a Vaudeville Etiquette dokazují, že působení ve dvojici nemusí být zajímavé jenom na poli lásky.

Dupárna 49 – JamGrass

Aired 12. september 2019, 20:00

Záříjová Dupárna je plná bluegrassových živáků. Zahrají hvězdy jako Trampled by Turtles, Dead South nebo Billy String, s žánrem si pohrají a tu k blues, tu k swamp rocku ho posunou Tommy Emmanuel, Jason Isbell nebo Phillip Roebuck a úplně ho opustí Devil Makes Three a Tyler Childers. A navrch pár tradicionálů od Willow Osborne, Sama Bushe, Travelin´ McCourys a Jeff Austin Bandu.

Noční Můra 50 – Abrahám

Aired 08. august 2019, 21:00

Jubilejní padesátka zastávka na nekončící cestě za hledáním těch nejpodivnějších hudebních bizarností s alespoň stopovým množstvím folku nebo country. Do playlistu nám dnes přispěli svou dávkou temnoty Duo Noir, Jamey Johnson, Murder By Death či Whiskey Folk Ramblers.

Dupárna 48 - Přebytky a resty

Aired 08. august 2019, 20:00

Mr.Beman uklízí v hudebním archívu a objevuje songy, na které se v dřívějších dílech bůhvíproč nedostalo. Zahrají je mimo jiné Bob Dylan, The Trishas či Parker Milsap.

Noční Můra 49 - Malá špinavá tajemství 2

Aired 11. july 2019, 21:00

Co je nového na březích Mississippi? Letní speciál leností postiženého Mr.Bemana pokračuje druhou částí a zahrají mimo jiné slavní Black Rebel Motorcycle Club, Rose´s Pawn Shop nebo Lucette. Řízněte bourbon Southern Comfortem, usaďte se do houpacího křesla a buďte líní!

Dupárna 47 - Malá špinavá tajemství 1

Aired 11. july 2019, 20:00

Jižanská gotika, delta blues, cowpunk z Brazílie a rozsamplovaný Wabi Daněk. Letní speciál leností postiženého Mr.Bemana, díl první.

Noční Můra 48 – Pod povrchem

Aired 13. june 2019, 21:00

Trojice nejzajímavějších jmen z katalogu labelu Sub Pop. Posmutnělá lo-fi country Blitzen Trapper, Orville Peck – tajemný mstitel ze zatuchlých tančíren a biozahradník s kytarou Gregory Alan Isakov – tuhle muziku prostě chcete slyšet!

Dupárna 46 – Sub Pop Speciál

Aired 13. june 2019, 20:00

Seattleský label Sub Pop se kromě grunge věnuje i „našim“ žánrům a to si zaslouží speciální speciál. Úvodní Dupárna představí průřez jejich katalogem převážně ve folkovém duchu – uslyšíte příjemně tradiční Band of Horses, hipísáka Death Vessela, Fleet Foxes, co znějí jako Mamas and Papas na opiátech, jednoho z otců zakladatelů grungeové scény Marca Pickerela, chráněnkyni Toma Waitse (a chůvu jeho dětí) Jascu Hoop a pár dalších, neméně zajímavých jmen.

Noční Můra 47 - Návrat velkého F

Aired 09. may 2019, 21:00

Oregonští Federale znějí jako kdyby se Ennio Morricone rozhodl založit country kapelu, Fire On Fire mají psycho ze soužití s obří nádrží na naftu a Foddershock mixují trávu s uhelným prachem, ďáblem a sexem.

 

Dupárna 45 - On The Road

Aired 09. may 2019, 20:00

Pozvánka na festival Dixie On The Road a výlet na hodně temnou strany country. Smíchat do jednoho pořadu rockujícího bluegrassmana Míšu Leichta s kmotrem dead country Hankem Rayem dokáže jen Mr.Beman.

Další podcasty

Mr. Beman

Mr. Beman

Jsem fanatickým příznivcem všeho, co se týká Ameriky devatenáctého století. Mám rád parní stroje, perkusní zbraně a hluboké lesy.

All articles of the author