Bemanova Noční můra Bemanova Noční můra

Bemanova Noční můra

Feverish night journey into the darkest corners of American country music. Alternative Bluegrass, Cowpunk, Gothic country and other enormities and monstrosities. The Devil himself broadcasts with Mr.Beman from time to time.

Down

Noční Můra 47 - Návrat velkého F

Aired 09. may 2019, 21:00

Oregonští Federale znějí jako kdyby se Ennio Morricone rozhodl založit country kapelu, Fire On Fire mají psycho ze soužití s obří nádrží na naftu a Foddershock mixují trávu s uhelným prachem, ďáblem a sexem.

 

Dupárna 45 - On The Road

Aired 09. may 2019, 20:00

Pozvánka na festival Dixie On The Road a výlet na hodně temnou strany country. Smíchat do jednoho pořadu rockujícího bluegrassmana Míšu Leichta s kmotrem dead country Hankem Rayem dokáže jen Mr.Beman.

Noční Můra 46 - Dámská jízda

Aired 11. april 2019, 21:00

Dámská jízda s všehochutí nejrozmanitější muziky, jejímž jediným pojítkem jsou zase a jedině ženy. Sluníčkářské duo Rising Appalachia zachraňuje svět, díky Alice Pheobe Lou vám možná prasknou bubínky a nebezpečně zvlhnou bulvy a etiopská Finka Mirel Wagner věští sněhovou apokalypsu.

Dupárna 44 - Dámská jízda

Aired 11. april 2019, 20:00

Dubnová Dupárna zcela nekoncepčně připomene děvčata, která už jsme mohli slyšet ve starších vydáních našeho dvoupořadu. Nebezpečně pohledná Kanaďanka z Mexika Lindi Ortega, majitelka krásně sytého a přitom zastřeného hlasu Diana Jones, nová naděje nezávislé country Cat Clyde, živelní Bridge City Sinners, nebo emocemi nabytí Folk Noir - to je jen pár jmen za všechny.

Noční Můra 45 – Na každého jednou dojde

Aired 14. march 2019, 21:00

Tématem čtyřicáté páté epizody Noční Můry je lov lidí, samozřejmě v mezích zákona. Osamělý vlk Mark Lanegan vyje za doprovodu violoncella, kapela Goodnight, Texas opěvuje horníky, ajznboňáky i moonshinery a od kanadských bluesmanů The Harpoonist & The Axe Murderer můžete dostat pecku mezi světla sekerou nebo harpunou.

Dupárna 43 - Bluegrassová situace

Aired 14. march 2019, 20:00

Březnová Dupárna je téměř celá experimentůprostá a věnuje se výhradně bluegrassu. To nejlepší ze série Bluegrass Situation – kupříkladu Foghorn Stringband, Caleb Klauder, Tim O´Brien či Delta Rae.

Noční Můra 44 – Krize středního věku

Aired 14. february 2019, 21:00

Když se krize středního věku spojí s krizí tvůrčí, může vzniknout pozoruhodný koktejl zajímavé muziky a oku lahodících videoklipů. Uslyšíte a uvidíte Hard Working Americans, Lonesome Shack či Mirel Wagner.

Dupárna 42 – Hrábni do kotlíku

Aired 14. february 2019, 20:00

V únorové Dupárně se potká klasický bluegrass Billa Monroea a Stanley Brothers s mexickými narkomafiánskými dechovkáři a kapelami z oblasti nezávislého folk-rocku. Znáte třeba The Delta Saints?

Noční Můra 43 – Mračna se stahují

Aired 10. january 2019, 21:00

Noční Můra opět potemněla. Lucemburští neofolkaři Rome touží po totalitě, Whiskey Folk Ramblers somrují na další desku a Christian Williams zpytuje své černé, gotické svědomí.

Dupárna 41 – Horalé

Aired 10. january 2019, 20:00

Rustikální Dupárna je dnes plná appalačských lidovek. Hrají Dan Tyminski, Tim O´Brien, Ricky Skaggs či The Raconteurs. A samozřejmě řada dalších...

Další podcasty

Mr. Beman

Mr. Beman

Jsem fanatickým příznivcem všeho, co se týká Ameriky devatenáctého století. Mám rád parní stroje, perkusní zbraně a hluboké lesy.

All articles of the author