Bemanova Noční můra Bemanova Noční můra

Bemanova Noční můra

Horečnatá noční výprava do temných hudebních zákoutí amerického jihu. Alternativní bluegrass, cowpunk, gothic country a jiné úchylnosti a zvěrstva. S Mr.Bemanem občas vysílá i sám ďábel…

Dolů

Noční můra 38 - Severská stopa

Vysíláno 12. července 2018, 21:00

Léto nevypadá jako ideální období pro poslech pořadu o šílenství a zkáze. Naštěstí existují místa, kde to ani v létě nevypadá jako reklama na limonádu. Třicátá osmá Noční můra vás zve na osvěžující exkurzi do Norska. Možná přitom zjistíme, proč se tam tak daří špinavé, temné a hříšné country. Hrát nám k tomu budou Helldorado, Stonefish Brigade a The Brigade.

Dupárna 34 – Prach všech cest

Vysíláno 12. července 2018, 20:00

Ty nejdivočejší punk-grassové skvadry, bandy bezdomovců, fetek, zevláků a psanců předvedou, jak se dá pod mostem naučit brnkat na banja a mandolíny. Mimo jiné uslyšíte Black Dead Stars na cestě do kriminálu, Black Eyed Vermilion na cestě za alkoholismem, Slug´s Revange na cestě do Oklahomy a Long Gone přidají navrch moudro „moje pizza, můj domov“.

Noční můra 37 - Femme fatale

Vysíláno 14. června 2018, 21:00

Pojem „femme fatale“ existuje i v hudbě. Osudové ženy vám převrátí život naruby a pak vás opustí. V kufru vašeho auta po nich zbyde vychladlá mrtvola a tijuanský kartel je vám v patách. V další Bemanově Noční můře věnované osudovým ženám zahrají Jill Tracy, Eliza Carthy a denverská skupina Tarantella.

Dupárna 33 – Ženy osudové a ty druhé

Vysíláno 14. června 2018, 20:00

V Dupárně se bude konat jakási rozcvička dnešní Noční můry. Amanda Palmer se svým otcem Jackem zrekapituluje proběhnuvší pitku, stejně jako Clare Fader a Lynda Kay, od alkoholu se pak s herečkou Jenifer Lawrence přesuneme ke stromu oběšenců a s norskou nadějí tradičního jazzu Angelinou Jordan zavzpomínáme na Screemin Jay Hawkinse.

Noční můra 36 – Lyrika

Vysíláno 10. května 2018, 21:00

Tentokrát zcela opustíme témata typu zločin a trest, nebe a peklo a zbraně všeho druhu a budeme se věnovat hlavně duševním stavům pro jaro typickým, tedy hlavně nejrůznějším milostným vzplanutím. Z předměstí Detroitu do výšin pop music nás zavedou Frontier Ruckus, Noah Gundersen nás přesvědčí o tom, že i mezi Vikingy se najdou jemné a citlivé duše a Woods Brothers zahrají své abstraktní country blues.

Dupárna 32 – Romantici a snílci

Vysíláno 10. května 2018, 20:00

Májová kolekce více méně romantických písní, od autorů ze kterých mohu jmenovat třeba Alici Pheobe Lou a její variaci na Lou Reeda, dva duety s Willie Nelsonem, nebo k folku se přifařivšího Eddieho Weddera...

Noční můra 35 - Rozhněvaní mladí muži

Vysíláno 12. dubna 2018, 21:00

Název literárního proudu britské prózy padesátých let minulého století slouží jako pojící prvek dubnové Noční můry. Trio mladých čtyřicátníků, kteří možná nejsou až tak rozhněvaní, ale hudebně rozhodně zajímaví. Bažinný psychadelik Brother Dege prchá před Klanem, irský dělňas Foy Vance bojuje s píchačkami a ex-stará vrána Willie Watson míří na osadní potlach.

Dupárna 31 - Seriálový průlet

Vysíláno 12. dubna 2018, 20:00

Dubnová Dupárna tentokrát proletí autorovy oblíbené seriály s oblíbenými soundtracky. Justified, Peaky Blinders, Hell on Wheels a Godless budou reprezentovat mj. Gangstagrass, Smith and Burrows, David Lindley a Lucas Frank s Pheobe Bridgesovou. Navrch přidá Mr.Beman ještě těžce pracující ženu Valerii June.

Noční Můra 34 - Chmury

Vysíláno 08. března 2018, 21:00

V páně Bemanově dark folkové Noční můře ani jednou nezazní slovo „temnota“. Dalo to práci, obzvláště když budou hrát bývalí germánští, nyní pokeltštění kotlíkáři Folk Noir, řečtí postpankáči s hammondkama Minor Mine a whiskou nasáklí Texasani Lord Buffalo. Ti zase vidí všude hady. Moc pěkná sešlost. 

Dupárna 30 - Nová modrá tráva podruhé

Vysíláno 08. března 2018, 20:00

Březnová Dupárna je rozdělená na dvě nestejné poloviny. Ta první pokračuje v mapování nových zajímavých jmen na americké bluegrassové scéně. Michael Daves a parta jeho slavných přátel zahrají vousatý tradicionál Darling Corey, hoši z Chess Boxer vystřihnou baladu o ďáblu a Sally Jonesové s houslemi skoro tak dobrými jako jsou ty ve skladbě Bad Penny od skupiny Mipso. Druhá polovina Dupárny bude o poznání méně veselá. Jako jakási přípravka na dark folkovou Noční můru se představí kalifornští piráti Dread Crew of Oddwood, s Dirtmusic nás ovane pouštní vítr, pronikneme do indiánských lesů se švédskými talenty Capstone a Stroszek nás pozve na divoký hon.

Další podcasty

Mr. Beman

Mr. Beman

Jsem fanatickým příznivcem všeho, co se týká Ameriky devatenáctého století. Mám rád parní stroje, perkusní zbraně a hluboké lesy.

Všechny články autora