Bemanova Noční můra Bemanova Noční můra

Bemanova Noční můra

Feverish night journey into the darkest corners of American country music. Alternative Bluegrass, Cowpunk, Gothic country and other enormities and monstrosities. The Devil himself broadcasts with Mr.Beman from time to time.

Down

Noční Můra 49 - Malá špinavá tajemství 2

Aired 11. july 2019, 21:00

Co je nového na březích Mississippi? Letní speciál leností postiženého Mr.Bemana pokračuje druhou částí a zahrají mimo jiné slavní Black Rebel Motorcycle Club, Rose´s Pawn Shop nebo Lucette. Řízněte bourbon Southern Comfortem, usaďte se do houpacího křesla a buďte líní!

Dupárna 47 - Malá špinavá tajemství 1

Aired 11. july 2019, 20:00

Jižanská gotika, delta blues, cowpunk z Brazílie a rozsamplovaný Wabi Daněk. Letní speciál leností postiženého Mr.Bemana, díl první.

Noční Můra 48 – Pod povrchem

Aired 13. june 2019, 21:00

Trojice nejzajímavějších jmen z katalogu labelu Sub Pop. Posmutnělá lo-fi country Blitzen Trapper, Orville Peck – tajemný mstitel ze zatuchlých tančíren a biozahradník s kytarou Gregory Alan Isakov – tuhle muziku prostě chcete slyšet!

Dupárna 46 – Sub Pop Speciál

Aired 13. june 2019, 20:00

Seattleský label Sub Pop se kromě grunge věnuje i „našim“ žánrům a to si zaslouží speciální speciál. Úvodní Dupárna představí průřez jejich katalogem převážně ve folkovém duchu – uslyšíte příjemně tradiční Band of Horses, hipísáka Death Vessela, Fleet Foxes, co znějí jako Mamas and Papas na opiátech, jednoho z otců zakladatelů grungeové scény Marca Pickerela, chráněnkyni Toma Waitse (a chůvu jeho dětí) Jascu Hoop a pár dalších, neméně zajímavých jmen.

Noční Můra 47 - Návrat velkého F

Aired 09. may 2019, 21:00

Oregonští Federale znějí jako kdyby se Ennio Morricone rozhodl založit country kapelu, Fire On Fire mají psycho ze soužití s obří nádrží na naftu a Foddershock mixují trávu s uhelným prachem, ďáblem a sexem.

 

Dupárna 45 - On The Road

Aired 09. may 2019, 20:00

Pozvánka na festival Dixie On The Road a výlet na hodně temnou strany country. Smíchat do jednoho pořadu rockujícího bluegrassmana Míšu Leichta s kmotrem dead country Hankem Rayem dokáže jen Mr.Beman.

Noční Můra 46 - Dámská jízda

Aired 11. april 2019, 21:00

Dámská jízda s všehochutí nejrozmanitější muziky, jejímž jediným pojítkem jsou zase a jedině ženy. Sluníčkářské duo Rising Appalachia zachraňuje svět, díky Alice Pheobe Lou vám možná prasknou bubínky a nebezpečně zvlhnou bulvy a etiopská Finka Mirel Wagner věští sněhovou apokalypsu.

Dupárna 44 - Dámská jízda

Aired 11. april 2019, 20:00

Dubnová Dupárna zcela nekoncepčně připomene děvčata, která už jsme mohli slyšet ve starších vydáních našeho dvoupořadu. Nebezpečně pohledná Kanaďanka z Mexika Lindi Ortega, majitelka krásně sytého a přitom zastřeného hlasu Diana Jones, nová naděje nezávislé country Cat Clyde, živelní Bridge City Sinners, nebo emocemi nabytí Folk Noir - to je jen pár jmen za všechny.

Noční Můra 45 – Na každého jednou dojde

Aired 14. march 2019, 21:00

Tématem čtyřicáté páté epizody Noční Můry je lov lidí, samozřejmě v mezích zákona. Osamělý vlk Mark Lanegan vyje za doprovodu violoncella, kapela Goodnight, Texas opěvuje horníky, ajznboňáky i moonshinery a od kanadských bluesmanů The Harpoonist & The Axe Murderer můžete dostat pecku mezi světla sekerou nebo harpunou.

Dupárna 43 - Bluegrassová situace

Aired 14. march 2019, 20:00

Březnová Dupárna je téměř celá experimentůprostá a věnuje se výhradně bluegrassu. To nejlepší ze série Bluegrass Situation – kupříkladu Foghorn Stringband, Caleb Klauder, Tim O´Brien či Delta Rae.

Další podcasty

Mr. Beman

Mr. Beman

Jsem fanatickým příznivcem všeho, co se týká Ameriky devatenáctého století. Mám rád parní stroje, perkusní zbraně a hluboké lesy.

All articles of the author