To nejlepší z Dixie - část 1: Od zaprášených pickupů až k holkám z Playboye

To nejlepší z Dixie - část 1: Od zaprášených pickupů až k holkám z Playboye

Do rubriky Lifestyle se schová skoro vše. Výběr z těch nejúspěšnějších článků o americkém „way of life“, které vám možná unikly. Teď to můžete napravit.

Dolů

Začátek nového roku je ideální příležitostí podívat se trochu zpátky a připomenout si to nejlepší, co se za téměř dva roky fungování portálu RadioDixie.cz na stránkách našeho internetového magazínu objevilo. První díl bude takovou exkurzí po tématech typicky amerických. Potěšíme oko krásnými dívkami z titulních stránek Playboye, pokusíme se pochopit americký fotbal, zúčastníme se soutěže v pojídání extra pálivého chilli, vydáme se po stopách banditů do Mexika i na bojiště války Severu proti Jihu a zkusíme zjistit, jak to mají Američané se sexem v autech. A samozřejmě nejen to. Takže příjemnou zábavu.

Poprvé na americkém fotbalu

Jak vypadá zápas v americkém fotbalu očima někoho, kdo nejenže nesleduje americký fotbal, ale vlastně se nezajímá o vůbec žádný sport? Je to dost velká show, abyste si udrželi pozornost? Vyslali jsme našeho redaktora, který si pečlivě dělal poznámky.

Celý článek naleznete ZDE

Pickupy v Americe: 90 let rodinné historie

Za posledních 90 let se pickup stal symbolem Ameriky. Jak se za tu dobu změnil a jak se změnilo jeho využití? Pojďme si to ilustrovat na příběhu jedné fiktivní rodinky Jonesů.

Celý článek naleznete ZDE

Generál Patton lovcem banditů na Divokém Západě aneb Obrněná auta a letadla proti Pancho Villovi

Trestná výprava americké armády do Mexika přivedla na Divoký západ letadla, obrněná auta, motocykly i mladého poručíka George S.Pattona. Slavného banditu se ale polapit nepodařilo.

Celý článek naleznete ZDE

10 nejmalebnějších tratí Severní Ameriky

Poznávat Ameriku nemusíte vždy jen z dvouproudé asfaltky. Někdy poslouží i železný oř. Vybrali jsme pro vás ty nejkrásnější úseky amerických železničních tratí a jejich přehledu najdete kromě krásných fotek i spoustu praktických informací, které se vám při plánování vašeho výletu mohou hodit.

Celý článek naleznete ZDE

Zajal čtyři Italy, dostal vyznamenání a pak mu ho zase sebrali, protože byl pes

USA vrhly do víru druhé světové války na 10 000 vycvičených vojenských psů. Nejdál to dotáhl kříženec Chips, který se zapsal do dějin války jako jediné zvíře, které kdy zajalo nepřátelské vojáky. Pokousal i generála Eisenhowera a možná i proto tu medaili nakonec nedostal.

Celý článek naleznete ZDE

Růžová auta pro playmates

Auta jsou součástí odměny pro nejkrásnější dívky Playboye již půl století. Od doby, kdy nejsou výhradně růžová, však tato tradice ztratila trochu ze svého kouzla. My se podíváme na ta, která růžová ještě byla. A mimochodem – těm holkám i těm autům to sluší i po letech.

Celý článek naleznete ZDE

10 drinků stříbrného plátna a stránek knih

Objednat si na baru stejné pití, které pila vaše oblíbená filmová nebo literární postava má své neopakovatelné kouzlo. Ale s otřepaným "protřepat, nemíchat" budete působit jako šašek. My pro vás máme deset tipů na drinky, s nimiž budete vypadat vážně cool a ještě si pochutnáte.

Celý článek naleznete ZDE

Jak jsem (málem) hrdinně padl za vlajku konfederace

Reportáž z rekonstrukce jedné z bitev americké občanské války se neplánovaně zvrhla v ostré bojové nasazení. Naštěstí náš redaktor Mr.Beman krvavou řež přežil a jeho zážitky z první linie si můžete přečíst i vy.

Celý článek naleznete ZDE

Požíračem chilli aneb Hořím, má panenko

Vypadalo to jako z Formanova filmu, jen ti dobrovolní hasiči chyběli. A nebohé chuťové pohárky našeho redaktora by je bývaly krutě potřebovaly. Soutěžit v pojídání chilli je totiž pořádnej oheň.

Celý článek naleznete ZDE

Auta, která změnila americký sex

Říká se, že velká část dnešních Američanů byla počata na zadním sedadle auta. A nejspíš je to pravda. Automobil totiž ovlivnil veškerý život Ameriky, ten sexuální nevyjímaje.

Celý článek naleznete ZDE

Podobných článků najdete v našem internetovém magazínu samozřejmě mnohem víc. Ovšem pokud vám nějaké téma chybí, pošlete nám svůj tip či námět na zajímavý článek nebo reportáž a třeba to napravíme.

Za týden se spolu podíváme na 10 nejúspěšnějších článků v dosavadní historii portálu RadioDixie.cz, které mají společné to, že voní benzínem, spálenými pneumatikami a ozývá se v nich hluboký řev poctivých amerických véosmiček.


Martin Pešek

Martin Pešek

Konzervativní Kozoroh na trnité cestě ke splnění svého amerického snu. Tenhle svět potřebuje opravdu trochu víc buranů.

All articles of the author

10 TV reklam na americká auta, které vás dostanou

10 TV reklam na americká auta, které vás dostanou

Vojta Dobeš , Reklamy většinou bereme jako nutné zlo, ale některé zkrátka stojí za to. Dokáží pobavit, nadchnout nebo dokonce dojmout. My jsme vybrali pár těch nejzajímavějších, které se týkají amerických aut.

Nakupme si kvéry, dokud můžeme. EU nám to chce zakázat.

Nakupme si kvéry, dokud můžeme. EU nám to chce zakázat.

Jan Tetřev , A už je to tady. V rámci boje s terorismem chce Evropská komise sebrat zbraně vlastním občanům. Necháme si to líbit?

Šílený válečník Jack Churchill vnesl do druhé světové války středověk, Němce páral mečem a střílel lukem

Šílený válečník Jack Churchill vnesl do druhé světové války středověk, Němce páral mečem a střílel lukem

Tomáš Chalupa , Přezdívku "Mad Jack" nosil jeden z nejslavnějších britských vojáků naprosto oprávněně. A k tomu všemu ještě své protivníky ničil hrou na dudy.