Busted! aneb Countrymani za katrem

Busted! aneb Countrymani za katrem

V USA najdete docela dost policajtů, kteří se můžou pochlubit, že nasadili želízka některé populární hvězdě country music. 

Dolů

Kdo je bez viny, ať hodí kamenem. I největší country hvězdy, které si žijí v přepychu a mohou si dovolit koupit vše, na co si vzpomenou, se čas od času dostanou do křížku se zákonem. Pojďme se podívat na přehled těch nejznámějších deliktů, které spáchali slavní countrymani.

Nezvaný noční zahradník

Johnny Cash byl zatčen dvakrát. Poprvé to bylo v roce 1965, když se snažil z Mexika propašovat plný kytarový futrál prášků na předpis. Jelikož se nejednalo o nelegální drogy, byl nakonec propuštěn. O rok později byl zatčen ve státě Mississippi z poněkud obskurního důvodu - v noci na soukromém pozemku trhal květiny. O svém zážitku v Starkville County Jail později napsal stejnojmennou píseň. 


Jedna tématická cashovka

Kam to chceš, vole?

Starý Billy Joe Shaver se dostal do potyčky v roce 2007, když za barem Papa Joe's v Texasu vytáhl kvér na svého protivníka a po výkřiku „kam to chceš?“ ho střelil do tváře. Týpek postřelení přežil a Shaver byl později zproštěn obvinění s tím, že jednal v sebeobraně. Případ byl velmi medializován a svoji polívčičku si na něm přihřál i Dale Watson, který pak napsal tímto případem inspirovaný song Where Do You Want It

Honkytonkový hrdina Billy Joe Shaver, to je taky námět na veliký samostatný článek. U téhle písně si asi všichni vzpomeneme na Michala Tučného...

Král všech huličů

Willie Nelson byl zatčen už aspoň pětkrát, a skoro pokaždé to bylo za držení marihuany. Třikrát se tak stalo v Texasu (1974, 1994 a 2010) a jednou v Louisianě (2006). Každý přitom ví, Willie by mohl být zatčen kterýkoliv den, protože je o něm dobře známo, že jonty hulí prakticky nonstop už desítky let. Většina zatčení z posledních let byla navíc spojena s tím, že si nějaký šerif nebo policista chtěl něco dokázat nebo se zviditelnit. Po posledních dvou případech se rovněž zvedla vlna protestů, kde tisíce lidí volaly: „Nechte Willieho na pokoji!“

Willie je prostě Willie. Toho nikdo nikdy nepředělá. Zaplaťpámbů!

Jak čaroděj z Bradavic dostal zpěvačku do basy

Lynn Anderson, která se proslavila hitem Rose Garden, se měla v únoru 2005 v Erfurtu účastnit svého uvedení do německé síně slávy, jenže pár dní předtím se na benzínové stanici v Novém Mexiku pokusila ukrást DVD s Harrym Potterem a posléze ještě dala facku přivolanému strážníkovi. Soud ji tehdy zakázal vycestovat ze země, takže legendární zpěvačka měla rázem z ostudy kabát a němečtí organizátoři museli na poslední chvíli měnit hlavního hosta slavnostního ceremoniálu.

Z růžové zahrady šupem do Bradavic!

Mlátička policajtů

Glen Campbell byl zatčen v roce 2003 blízko svého domova ve Phoenixu, když řídil v opilosti, naboural se svým bavorákem cizí vůz a z místa pak utekl domů. A aby toho nebylo málo, tak když byl později zatýkán, kopl kolenem policajta. Za nebezpečnou jízdu pod vlivem si tak rázem připsal i napadení policisty, za což si v chládku odseděl 10 dní.  

I takovej slušnej chlapec jako Glen Campbell se může dostat do chládku...

Pospíchám a piju, co máš za problém?

Přestože se o Wynonně Judd ví, že má dost prchlivou povahu, její zatčení z roku 2003 zas takové vzrůšo nebylo. Zpěvačka byla zatčena za rychlou jízdu poblíž nashvillské čtvrti Music Row, kde sídlí nahrávací studia, a po zastavení vozidla nadýchala skoro dvě promile. Skoro bychom řekli, že šlo o běžný výjev ze všedního dne jakékoliv country hvězdy. O pár hodin později byla Wynonna propuštěna na kauci 500 dolarů.

Kurňa to je hlas. S touhle babou bych se jako policajt snad ani hádat nechtěl.

Notorický potížista

Hank Williams byl první countryovou superhvězdou a vzhledem k jeho alkoholové závislosti a nekontrolovatelným výbuchům agresivity není žádným překvapením, že si s ním policajti užili své poměrně často. Na snímku vlevo Williams opouští věznici v Alexander City v Alabamě v roce 1952, tedy několik měsíců předtím, než se nadobro upil k smrti na Nový rok 1953.

Asi nejslavnější vězeňský song nejstaršího z rodu Williamsů. 

Stíhání na objednávku aneb Byla to kampaň!

Navzdory faktu, že byl synem nejslavnějšího pijana v country music, se Hank Williams Jr. v tomto ohledu vůbec nepotatil. Jeho jediný policejní snímek je z roku 2006, kdy ho jistá dívka obvinila, že ji prý škrtil poté, co se s ním odmítla líbat. Hank se na policii přihlásil sám, když zjistil, že patří mezi hledané osoby. Mladá dáma se Bocephuse snažila pořádně oškubat, ale soud nakonec obvinění zrušil pro naprostou absenci důkazů. Proč to ale nezkusit, #MeToo je přece fajn byznys, že?

Nahatý holky, pívo a pak se jeden diví, že po něm vystartuje ňáká zlatokopka...

Nečum na Kida, nebo jednu koupíš

Asi nikoho nepřekvapí, že bouřlivák Kid Rock má svých mug shots celou sbírku. Jeho poslední zatčení proběhlo v roce 2007 v restauraci Waffle House v Georgii, kde se dostal do rvačky poté, co se rozčílil, že na něj někteří zákazníci restaurace příliš civí. Nakonec byl shledán vinným za výtržnictví, zaplatil pokutu 1000 dolarů a odpracoval si 80 hodin veřejně prospěšných prací. Podle výrazu jeho tváře na policejních snímcích se skoro až zdá, že si zatýkání docela užívá. Koneckonců, rebelská povaha vždy byla neodmyslitelnou součástí jeho image.

Kid Rock si prostě dělá ze všeho, ehmmm, prdel. Občas i z policajtů.

I opilý nudista potřebuje cigára

Randy Travis se do křížku se zákonem dostal v roce 2012, a to hned dvakrát. Nejprve byl zatčen za to, že na parkovišti před kostelem popíjel víno v autě. O několik měsíců později pak řídil zcela nahý a pod vlivem, ve svém Adamově rouše si jakoby nic zašel koupil cigarety na benzínku a nakonec se s autem vyboural ve škarpě, kde ho pak našli a sbalili policajti. Za tento druhý přečin zaplatil 2000 dolarů pokuty, strávil 30 dní v protialkoholní léčebně a odmakal si 100 hodin veřejně prospěšných prací.

Zpátky do devadesátek!

Koupil si ostrovní sídlo, ale pluli mu tam lidi

Idol pubertálních fanynek Billy Currington se dostal na policejní stanici poté, co ho chytil rapl, když se jeho 70- letý soused na svém člunu údajně přiblížil příliš blízko zpěvákovu přímořskému obydlí na jednom z ostrůvků u břehů Georgie. Podle starousedlíka mu Currington nebezpečně vyhrožoval a nadával.   

Tenhle song není žádnej zázrak, ale ta sedmdesátková retro atmosféra je bezva

Elvisi, nebuď srab a vylez

Jedné noci v listopadu 1976 se opilý a ozbrojený Jerry Lee Lewis objevil u bran Gracelandu a dožadoval se setkání se svým starým kámošem Elvisem. Ochranka krále rokenrolu informovala o situaci, jenže ten na noční pokec s Lewisem neměl zrovna náladu, a tak strážní zavolali policii z Memphisu. Když hlídka dorazila na místo, Jerry Lee Lewis kolem sebe začal mávat bouchačkou, takže nakonec skončil v poutech na služebně.

Jerry Lee byl v dobách, kdy se rodil rock´n roll, asi největší divočák ze všech. Kam se hrabal Elvis...

Toto byl přehled případů, že kterých máme policejní snímky. Kromě toho tu jsou ale stovky dalších kauz, které nebyly tolik medializovány nebo se k nim jednoduše nevolali policajti. George Jones vzpomínal, že v 60. letech bylo zcela běžné na každé štaci totálně zdemolovat hotelový pokoj, Johnny Cash byl vykázán z Grand Ole Opry poté, co jim tam při záchvatu zuřivosti rozmlátil všechna světla a neměli bychom zapomínat ani na menší problém Willieho Nelsona, který tak trochu zapomněl platit daně a berňák jeho dluh roku 1990 vyčíslil na 32 milionů dolarů. Pikantních historek je spousta a v budoucnu s k nim určitě vrátíme.

A na závěr něco pro odlehčení - ono takové zatýkání může vypadat docela sexy!


Petr Mečíř

Petr Mečíř

Nejsem hudební kritik, ale hudební chválič, protože píšu jen o tom, co se mi líbí. Za dobrou muzikou pojedu kamkoliv.

All articles of the author

Klan Whiteů - seznamka s prominentní rebelskou americkou rodinkou

Klan Whiteů - seznamka s prominentní rebelskou americkou rodinkou

Ondra Novotný , Chcete pořádný burany? Máte je mít. Vzhůru do Západní Virginie!

Stopařův průvodce po Music City USA

Stopařův průvodce po Music City USA

Petr Mečíř , Pokud plánujete výlet do Nashvillu, hlavního města country music, bude se vám hodit pár praktických informací a tipů jaká místa navštívit a co určitě nevynechat.

Terri Clark: Playboy, Opry i Rudé náměstí a všechno pořádně natvrdo

Terri Clark: Playboy, Opry i Rudé náměstí a všechno pořádně natvrdo

Petr Mečíř , Divoká kanadská kočka si na princeznu rozhodně nehraje. Nechybělo moc a byla i na titulní stránce Playboye.