TOP 7 nejstrašidelnějších silnic USA

TOP 7 nejstrašidelnějších silnic USA

Úseky amerických silnic a dálnic, kde se dějí věci mezi nebem a zemí. Opravdu?

Dolů

Malá zapomenutá úzká cesta amerického venkova. Motor tiše přede, kužely světla reflektorů protínají tmu. Okolo hluboký les a nekonečné ticho. Zdánlivě běžná noční jízda, kterou jste jeli již milionkrát. Ovšem ne tady. Ne v tuto dobu. Top 7 amerických silnic, po kterých se projet opravdu nechcete.

7. Archer Avenue, Chicago

Cesta, která vede mezi jezery a lesy. A hřbitovy. Okolo této cesty je jich spousta, každý k sobě váže nejméně jeden starý příběh, tak silný, že se uchoval dodnes. 

Mapa slavné Archer Avenue, Resurrection Cemetery vpravo nahoře

Nejsilnější z nich se týká Resurrection Cemetery, hřbitova Vzkříšení, který je známý v souvislosti se stopujícím přízrakem Vzkříšené Mary. Legenda praví, že jedné noci si mladá Mary vyšla se svým přítelem zatancovat. Avšak po chvíli se škaredě pohádali a Mary se rozhodla jít domů navzdory zimě, která venku panovala. Po pár metrech chůze po krajnici Archer Avenue byla sražena neznámým řidičem, který okamžitě ujel a nechal ji té chladné noci zemřít.

Přízrak Resurrection Mary, stopařka vystupující u hřbitova

Od té doby se šíří zkazky o řidičích, kteří zastavili u krajnice mladé modrooké blondýně, oblečené jako kdyby právě odešla z nějaké zábavy. Celou cestu mlčí, ovšem jen do okamžiku, kdy auto projíždí okolo hřbitova Vzkříšení. V ten moment řidiče požádá, jestli by jí nezastavil a mizí na hřbitově...

Resurrection Cemetery, zdánlivě normální hřbitov

6. Clinton Road, West Milford, New Jersey

Clinton Road. Dvě slova, která stačí na to, aby vyděsila kteréhokoliv Američana. „Je to jako temná dálnice do nejhlubších lidských obav,“ řekl Mark Moran, který se záhadami zabývá několik let. 

Jedna z mnoha pověstí o Clinton Road říká, že pokud zastavíte na mostě u zatáčky, kde se utopil mladý chlapec a vhodíte do vody minci, duch chlapce ji na vás hodí zpátky. 

Clinton Road je terčem mnoha vtipálků, Hillary už je asi méně nadšená

Existuje i další příběh. Malý chlapec byl sražen autem na mostě, když se rozhodl jít zvednout čtvrťák, který uviděl na zemi. Legenda říká, že pokud zastavíte na mostě, uvidíte ten samý čtvrťák, který viděl kdysi malý chlapec. Pokud se ohnete a pokusíte se jej zvednout, duch malého chlapce vás shodí z mostu do jezera, aby vás zachránil před jistou smrtí sražením. 

Jiní říkají, že když jeli po Clinton Road, tak se v lesích na obou stranách cesty rozsvítila jasná zelená, modrá a červená světla. Na cestě, kde je rychlost omezena na 35 mil za hodinu (cca 56km/h), řidič ve strachu přidal na 70 mph (120km/h). A desítky světel jakoby zrychlily spolu s autem. Pak během sekundy najednou světla zmizela. 

Jedna z nejstrašidelnějších cest světa, Clinton Road

Další z často tradovaných legend je o šedém vlkovi, s jedním okem červeným a druhým žlutým, který pravidelně pronásleduje kolemjedoucí auta. 
Pokud vás duch malého chlapce nechává chladnými a příběhy o světlech a vlkovi vás spíše rozesmály, pak musím jen dodat, že okolo Clinton Road pořádali satanisté rádi své obřady. Pokud vás neodradí ani toto, pak hodně štěstí. 

Chtěli byste se projet?

5. Kelly Road, Ohioville, Pennsylvania

Kelly Road, podle serveru dangerousroads.org jedna z osmnácti nejprokletějších cest světa. Působivé představení, ne? Opravdu malá asfaltová cesta, obklopená hustým lesem, o které se traduje, že jakékoliv zvíře, třeba sebevíc poslušné, které se ke Kelly Road příblíží, chytí vraždící amok. Pokud nechcete skončit se zuby svého čtyřnohého miláčka v krku, vyhněte se této cestě obloukem. Mimo vraždících zvířat můžete také v lese slyšet divné zvuky. Obzvláště v noci. Kelly Road byla prý prokleta indiány, kteří se chtěli pomstít bílým tvářím. 

Kelly Road, tady rozhodně nezastavujte

4. Mount Misery, Huntington, NY

Policista, na kterém je něco divného, ale co? Mount Misery shrnutá do jedné otázky. 

Na běžné silniční kontrole byl kdysi zastřelen policista. Od té doby hlásí spousta lidí, že duch zastřeleného policisty tady stále zastavuje auta. Všichni se shodli na tom, že jakmile se policista otočil a odcházel zpět ke svému autu, něco nehrálo. Po pár sekundách nechápavého zírání to všem došlo. Policistovi chyběl kus hlavy. 

Mount Misery, zanedbaná a neudržovaná

Další příběh je o ženě, která dostala v kopci defekt. Jakmile otevřela dveře a vykročila do cesty, srazilo ji projíždějící auto. Tento příběh se opravdu stal v 70. letech. Od té doby se o tom místě říká, že když na tom samém místě pod horizontem zastavíte, vypnete motor, vyřadíte a zhasnete světla, duch mrtvé ženy vás vytlačí na horizont, aby se vám nestalo to, co jí. 

Když zastavíte v kopci, vyřadíte a zhasnete světla, budete podle legendy vytlačeni na horizont

Na závěr příběh postarší ženy, která měla neobvyklou návštěvu. V dubnu 1967 ji po silné bouřce navšítivila skupina divně vypadajících mužů. Žena později řekla: „Měli vysoké lícní kosti a velmi zarudlé obličeje, jakoby se spálili. Byli velmi zdvořilí a řekli mi, že můj pozemek patří kmenu a oni jsou tady, aby si jej vzali nazpět. Co mě vyděsilo, byly jejich boty. Nepřijeli autem. Museli vystoupat kopec, který byl po dešti plný bahna. Ale jejich boty byly dokonale čisté. Nikde v domě od nich nebyla mokrá stopa.“ 

Ověřit pravost této legendy se snažilo mnoho lidí, nepovedlo se

Pár týdnů po této divné návštěvě měla ještě jednu. Tentokrát ji navštívila žena s nápadně bílými vlasy, která tvrdila, že je z místních novin. V rukou měla velkou knihu a ptala se ženy na její rodinu. Když novinářka odešla, zavolala obyvatelka domu do novin, aby se ujistila, že novinářka byla opravdu novinářkou. Odpověd byla, že nikoho odpovídajícího popisu noviny nezaměstnávají.

3. Route 2A, Haynesville, Maine

Náhrobek každou míli. Route A2 je známá pro to, jak dokáže být zrádná. Obzvláště v zimních měsících. Využívali ji z drtivé většiny řidiči kamionů, kteří vozili brambory z Maine, mnoho z nich svou cestu nedokončilo. Většina z nich přisuzuje velké množství smrtelných nehod nadpřirozeným vlivům.

Route A2, v létě poměrně nevinná cesta, v zimě smrtící past

Jeden z bývalých řidičů, Dick Curless, napsal o Route 2A píseň – „A Tombstone Every Mile“, neboli Náhrobek každou míli. 

Jedním z nejčastěji vypravovaných příběhů je legenda o ledové ženě. Řidičům se ze tmy před autem vynoří mladá žena, když zastaví a nabídnou jí pomoc, žena přijme a začne vysvětlovat, že jela s manželem a měli nehodu. Drtivá většina řidičů vám řekne, že z ženy cítili chlad. Jakmile se blížili ke konci Haynesvillského lesa, žena se ze sedadla vypařila. 

Příběhy odkazují na nehodu, která se kdysi stala novomanželům na Route A2. Muž umřel přímo v autě, ale jeho manželka se zvládla vyprostit z auta. Nedokázala si ale přivolat pomoc a umírá v mrazu vedle svého manžela. A pak se projeďte v mrazivé zimní noci po této cestě...

Route A2 se vine okolo Haynesvillského lesa

2. Shades of Death Road, Warren County, New Jersey

Když budete projíždět Shades of Death Road, dost možná si toho ani nevšimnete. Značky tady totiž velmi rychle mění majitele. Těžko říct, kdo by si chtěl do obýváku pověsit značku s nápisem Shades of Death Road. Ale děje se to. Místní správa zareagovala poměrně flexibilně, značky upravila do té míry, že už pomalu značky ani nepřipomínají. A i kdyby někdo chtěl ukrást i upravené verze, pravidelně je mažou tukem. Zajímavá obrana proti krádeži.

Shades of Death Road a lidová tvořivost

Překvapivě svůj název cesta nedostala pro svoji nepopíratelnou strašidelnou atmosféru, ale pro množství událostí, které se na Shades of Death Road odehrály. Mezi roky 1920 a 1930 se tu staly tři brutální vraždy. 

Značka, která už ani nevypadá jako značka

První obětí byl muž, který byl umlácený heverem jen kvůli hrsti mincí. Druhý muž padl za oběť své šílené manželce, byl sťat a jeho ostatky vražedkyně ukryla na obou stranách silnice. Třetí potvrzenou obětí na Shades of Death Road byl jistý Bill Cummins, chladnokrevně zastřelený a pohřbený v bahně u silnice. Vraha nikdy nenašli. 

Značka z druhé strany, kterou do obýváku určitě nenarvete

Divné postavy, zjevující se po nocích na cestách, prý patří obětem lynčů, které místní pořádali v přilehlém lese. S oblibou využívali nízkých větví a nechávali oběšence viset na výstrahu. Není divu, že se silnice stala neoblíbenou.

1. County Road 400, Franklin, Indiana

Pokud jste neměli problém s předchozími šesti cestami, je dost možné, že právě tato vám bude činit potíže. Slavná County Road 400 s hrobem uprostřed cesty. Ano. Uprostřed cesty. 

Toto v Česku neuvidíte 

Jde o hrob Nancy Kerlin Barnettové (1793-1831), která se jako čtrnáctiletá provdala za Williama Bartletta, se kterým měla jedenáct dětí. O pouhých 23 let později umírá a její poslední přání je být pohřbena na svém oblíbeném místě, ze kterého byl výhled na celou zátoku. A její přání bylo splněno.
Postupem času místní začali toto místo používat jako regulérní hřbitov.

Když se rychle přesuneme o několik desetiletí dopředu, zjistíme, že bylo rozhodnuto o výstavbě nové cesty přímo přes hřbitov. Plánovači s hřbitovem samozřejmě nepočítali a nehodlali jej nijak zdlouhavě řešit. Což se nelíbilo vnoučatům Nancy. Po dlouhé diskuzi dělníci vyčistili celý hřbitov, získali dost místa a nakonec nechali hrob Nancy na svém místě, vedle cesty.

Hrob byl důkladně označen a ohrazen, aby nedošlo k jeho poškození

Problém nastal později, když byl vznesen požadavek na rozšíření cesty, což by znamenalo přemístění hrobu. A tady vstupuje na scénu vnuk, Daniel G. Doty. Situaci vyřešil po americku – posadil se na hrob, vyzbrojen brokovnicí a dával dělníkům najevo, že pokud kdokoliv z nich bude příliš hloupý na to, aby se přiblížil, udělá z něj řešeto. Dnes nevíme, jak dlouho Daniel hrob bránil, vím jen, že jeho mise byla úspěšná. Dělníci roztrhli jízdní pruhy od sebe a hrob jednoduše skončil uprostřed cesty. Jako ostrůvek vzdoru. 

Historie tohoto místa je popsána na informační tabuli

Když v červnu 2016 archeologové prováděli na místě výzkum, nestačili se divit. Nenarazili na jednu kostru, ale objevili pozůstatky nejméně sedmi lidí – dvou žen, muže a čtyřech dětí. O koho jde, archeologové netuší. Dnes je místo považováno za nejprokletější místo v Indianě, projíždějící řidiči pravidelně hlásí přítomnost přízraků vedle hrobu. Kdo by se divil, když okolo hrobu projede denně spoustu aut, klid k věčnému odpočinku byste tu asi nenašli…

ZDROJE:
http://www.odditycentral.com/travel/indianas-famous-grave-in-the-middle-of-the-road.html
http://weekinweird.com/2016/06/15/shocking-discovery-at-indianas-haunted-grave-in-the-middle-of-the-road-unearths-seven-mysterious-bodies/
https://www.bustle.com/articles/181672-7-of-the-most-haunted-roads-in-america-seriously-find-another-route
http://www.haunted-places-to-go.com/haunted-highways.html
http://liparanormalinvestigators.com/misery.shtml

Vojtěch Vávra

Vojtěch Vávra

Ambiciózní sprinter a začínající novinář se zálibou v historii, politice a vojenství. Obzvláště rád mám dějiny 20. a 21. století.

All articles of the author

Deset příšerných příšer z amerických béčkových a céčkových hororů

Deset příšerných příšer z amerických béčkových a céčkových hororů

Ivo Strejček Jr. , Zmutovaní králíci velikosti podsvinčete, žraloci zkřížení s chobotnicí, vraždící strýček Sam, radioaktivní oční bulvy, prostě hrůza a běs. O zubatém dámském intimním orgánu ani nemluvě…

Havárie vlaku u San Bernardina: Smrtící jízda z horského průsmyku ničila domy, brala životy a způsobila ohnivé peklo

Havárie vlaku u San Bernardina: Smrtící jízda z horského průsmyku ničila domy, brala životy a způsobila ohnivé peklo

Richard Spitzer , Nebrzdící nákladní vlak v roce 1989 proměnil část kalifornského městečka v trosky. A pak vybuchlo potrubí plné benzínu…

Zombielac: Přízrak zapomenutých vedlejších cest

Zombielac: Přízrak zapomenutých vedlejších cest

Vojta Dobeš , Tenhle strašidelný Cadillac jezdí nejradši v noci nebo za úsvitu. Za popraskaným volantem možná sedí podivínský redneck a poslouchá Hanka Williamse.