Honkytonk Jukebox 27: Jih to zase znova dokáže

Honkytonk Jukebox 27: Jih to zase znova dokáže

To je zase kombinace. Nesmrtelný Willie Nelson, podmanivá vampýrka Lindi Ortega, cowpunkoví zběsilci Hank III a Speedbuggy USA, vidlácky rocker Dave Alvin a navrch ještě Springsteen se steelkou. 


Dolů

Dva Honkytonk Jukeboxy těsně za sebou, to je docela honička, obzvlášť když vám k tomu navezou z tiskárny hromadu novejch triček, který je potřeba naskladnit, narvat do eshopu, napsat k nim promočlánky, nastavit propagaci v ksichtoknize, napsat a rozeslat newsletter a pak to zase zabalit a rozeslat desítkám, nebo spíš stovkám natěšených fanoušků. Doufám, že to na kvalitě dnešní dvouhodinovky nebude poznat...

Speciálně tohle triko by se posluchačům Honkytonk Jukeboxu mohlo líbit...

Z jukeboxu do playlistu – tak se jmenuje první zahřívací hodina každého Honkytonk Jukeboxu a je to přesně o tom, co název říká. Většina písní, které v ní uslyšíte, skončí v playlistu vysílání našeho internetového Rádia Dixie. Konečné slovo při jejich výběru má ovšem náš hudební dramaturg Petr Jirásek, který si do toho kecat příliš nenechá.  Kompletní playlist najdete v závěru tohoto článku a jako ochutnávku si dáme pár videoklipů interpretů a kapel, které by ucho citlivé na poctivou americkou muziku kdesi mezi country a rockem nemělo minout.

Indiánskou babičku Willie Nelsona budou snad muset z pódia a z nahrávacího studia sestřelit. Nové album Last Man Standing už je na cestě a tady je z něj další singl. A pak že to hulení vede do hrobu...

Ashley McBryde a její debutové album Girl Going Nowhere propaguje kupříkladu i Eric Church a to není samo sebou. Nemůžu si pomoct, ale to děvče je mi prostě sympatický a její písně jakbysmet.

Na jméno nekonformní country star Lindi Ortega přísahají hlavně milovníci alternativní a v dobrém slova smyslu nekomerční muziky. Novou deskou Liberty udělá určitě radost nejen jim.

A na konec jedna echt countryovka s krásnými záběry ze života dnešních cowboys. Randall King.

Poslouchejte: Z jukeboxu do playlistu 21 – Sex, drogy a kántry

Druhou hodinu Honkytonk Jukeboxu v naprosté většině případů vyplňuje podrobnější exkurze do útrob trojice nových desek, které mi přišly zajímavé a o kterých jsem přesvědčen, že by vás neměly minout. Ovšem dneska to tak nebude. Ne že by nových desek vycházelo málo, spíš naopak, důvod je jiný a velice prostý. Z výše uvedených důvodů jsem prostě nestihnul naposlouchat to, co mám pro vás připravený. 

Jestli se vám naše muzika líbí, můžete nás podpořit třeba zakoupením právě tohohle trika. Bez zisku z prodeje merche bysme vysílat nemohli. Díky!

A tak z toho vyklouznu podle mého názoru se štítem. Teda aspoň doufám... Podíváme se trochu do historie téhle muziky, prohrabal jsem svoji sbírku desek, trochu zavzpomínal a pustím vám dávku dnes už povětšinou klasické muziky, která tak trochu může za to, že vůbec nějaký Honkytonk Jukebox a potažmo i celé Rádio Dixie posloucháte. A k tomu si dáme zase pár klipů.

Poslouchejte: Honkytonk Jukebox 27 – Jih to zase znova dokáže

Charlie Daniels je v jižanském rocku i v country opravdovou legendou. Nehynoucí zásluhu má (kromě tisíce mnohem důležitějších věcí) i na tom, že k rockové muzice přitáhl i do té doby poměrně ortodoxního posluchače country a folku. Mou maličkost.

S některými ultralevičáckými politickými názory Steve Earla nemůžu souhlasit ani náhodou, ale jeho písně jsou jiná kapitola. A můžeme se donekonečna hádat o to, jestli je lepší s bluegrassovou partou za zadkem nebo s rockovou kapelou. Obojí  je fakt radost pozorovat a poslouchat.

Nejmladší ze slavného rodu Williamsů tady rozhodně nemůže chybět. Spolu s hochama ze Speedbuggy nebo Ghoultownu mi otevřeli ušiska pro špinavou hardcore country, cowpunk a podobné ukrutnosti. Country punk´s not dead! Hell yeah!

Tak a je to. Hupky dupky na kutě a za měsíc na slyšenou! Příští čtvrtek si vás podá Mr.Beman se svou pekelnickou kumpanií ve své další Noční můře. Do té doby spěte sladce...

Playlist Z jukeboxu do playlistu 21 – Sex, drogy a kántry 
Randall King – Tuggin´ On My Heartstrings 
Willie Nelson – Me And You
Derek Jones – Cold As A Stone
Ashley McBryde – Radioland 
Parker Millsap – Fine Line  
Jesse Dayton – Hurtin´ Behind The Pine Curtain  
Kevin Fowler – Southbound 35 
Dave Alvin, Jimmie Dale Gilmore – Billy The Kid And Geronimo
Lindi Ortega – You Ain´t Foolin´ Me 
The Vegabonds – Everything I Need
Matt Stell – Sex, Drugs And Country Music 

Playlist Honkytonk Jukebox 27 – Jih to zase znova dokáže
The Charlie Daniels Band – Sharp Dressed Man
Bruce Springsteen – Youngstown
Steve Earle – Leroy´s Dustbowl Blues
Hank Williams Jr. – A Country Boy Can Survive
The Charlie Daniels Band – The South´s Gonna Do It
Old Crow Medicine Show – Tell It To Me
David Allan Coe – The Ride
Speedbuggy USA – Big Blue Sky
Hank Williams III – Three Shades Of Black
Travis Tritt – Southern Justice
Whiskey Myers – Road Of Life

Martin Pešek

Martin Pešek

Konzervativní Kozoroh na trnité cestě ke splnění svého amerického snu. Tenhle svět potřebuje opravdu trochu víc buranů.

All articles of the author

Honkytonk Jukebox 22: Proč je country v Čechách (pro někoho) sprosté slovo?

Honkytonk Jukebox 22: Proč je country v Čechách (pro někoho) sprosté slovo?

Martin Pešek , Náš odborník na současnou americkou country Petr Mečíř se ve velkém rozhovoru dostane z Nashvillu domů do Čech a zase zpátky.

Hurá na Jih 38: Ti s jednou deskou

Hurá na Jih 38: Ti s jednou deskou

Dalibor Mierva , Miniprofil nesmrtelných excentriků a hillbilly hipíků Black Oak Arkansas a přehlídka kapel, které po prvním albu zmizely beze stop. 

Zac Brown Band: Vítejte zpátky doma!

Zac Brown Band: Vítejte zpátky doma!

Petr Mečíř , Konec experimentů, zpátky ke kořenům. Zac Brown Band jsou zpět z divokého výletu. A k tomu obvyklý přehled country novinek ze zámoří za poslední měsíc.