Dixie On The Road: Redneck mejdan vrátí na Konopáč Ameriku

Dixie On The Road: Redneck mejdan vrátí na Konopáč Ameriku

Rádio Dixie oslaví 5.narozeniny srazem us cars & bikes a hromadou vidlácký muziky.

Dolů

Napadlo vás někdy, jak by asi vypadalo, kdyby váš (doufejme) oblíbený magazín RadioDixie.cz obživnul? My o tom přemýšlíme už docela dlouho. A jak už to tak v životě bývá, někdy se věci, místa a lidi protnou v jednom bodě tak nějak samovolně. No a pak už vám nezbývá nic jiného, než to všechno zrealizovat. Nakonec sny jsou přece od toho, abychom si je plnili, o tom vlastně je celá ta „naše“ Amerika. Uvidíme, jak se nám to společně povede.

Konopáč bude!

Pokud jste aspoň trochu praštění do klasických i nejnovějších amerických aut, tak už víte, o co jde. Největší tuzemský sraz us cars Lucky Cruisers Weekend opustil po osmi úspěšných letech východočeský Konopáč a odstěhoval se do větších prostor na jižní Moravu. My jsme samozřejmě byli u toho (Caddyho reportáž vřele doporučuji vaší ctěné pozornosti, zejména její závěr) s naším potulným stánkem s tričky DixieGear a byť byl letošní „Lakáč“ fajn, nebyli jsme sami, komu se po tradičním kempu s rybníkem trochu stýskalo. No a tak jsme se jali konat.

Lucky Cruisers Weekend vytvořil tradici, na kterou nám bude ctí navázat

Takže vážení a milí amerikanisté, Konopáč zase bude! 

Bude to poslední víkend v květnu, takže o týden dřív než bylo zvykem. Konkrétně 24.-26.5.2019. LCWéčko se s ním nekreje, příští rok bude dokonce o týden později než obvykle, přesně 13-16.června.

Lucky Cruisers Weekend oslaví v červnu 2019 10.narozeniny

Béla a lidi z Chromu jsou organizováním Pasohlávek vytížení až až, takže pořadatelem téhle akce, která nese název Dixie On The Road, jsme my. Radio Dixie. Budeme mít totiž páté narozeniny a to si žádá pořádnej vidláckej mejdan. 

Hezký holky samozřejmě nebudou na Konopáči chybět, jen toho Hanka Jr. nejspíš budeme muset oželet…

A nebude jen o autech

Ovšem tahle párty nebude (na rozdíl od předchozích Konopáčů) jen o autech s véosmičkou pod kapotou. Harleye a Indiany patří k Americe zrovna tak, stejně jako spousta dalších věcí. Fandové military určitě zabrousí do některého z vojenských ležení (kupříkladu pánové od nechvalně proslulých Louisianských tygrů už na vás chystají opravdu vypečené legrácky), zažijete některé show, které jste na vlastní oči nejspíš ještě neviděli, jídlo a pití bude zcela jistě v kvalitě epesní a množství hojném a muzika bude dunět ostošest. 

Reenactoři vojsk CSA z války Severu proti Jihu vás vezmou na výlet 150 let zpátky

Holky budou tancovat na korbách pickupů, všude budou hrdě vlát jižanský vlajky, bourbon z Kentucky poteče proudem, hotdogy lítat luftem, prostě pohodovej mejdan. Doufejme… Jo a moderovat to budu s Bemanem, takže pro posluchače Noční můry nebo Honkytonk Jukeboxu je účast povinná.

Máme pro vás nachystaných (nebo aspoň vymyšlených, přeci jenom je to až za půl roku) hromadu překvapení a vychytávek, ale ty si zatím necháme schovaný v šupleti a budeme vám je dávkovat hezky postupně. Ale to hlavní najdete už teď. Kde?

DixieOnTheRoad.cz

Na těhle webovkách je to hlavní, co v tuhle chvíli potřebujete vědět. Samozřejmě k nim existuje i facebookovej profil a všechny informace a novinky týkající se Dixie On The Road se objeví současně i v internetovém magazínu RadioDixie.cz, facebooku Radia Dixie a na diskuzním fóru USmotors.cz. Pokud odebíráte náš newsletter, tak to hlavní najdete i v něm. No a jestli byste opravdu potřebovali něco nutně vědět teď hned, pište na martin.pesek@radiodixie.cz nebo mi brnkněte na 602 622 400.

A teď jedna důležitá informace (nejen) pro lidi od amerických aut.

Prodej ubytování, vstupenek a parkovacích míst bude spuštěn v neděli 11.11.2018 v 11:11 na webu DixieOnTheRoad.cz.

500 amerik a šlus

Po zkušenostech z posledního ročníku LCW na Konopáči v roce 2017 jsme se rozhodli omezit počet parkovacích míst pro US cars v areálu kempu na 500. Plus pro opravdu zajímavá auta, která přijedou na poslední chvíli na blind, jsme si schovali dalších 50 „divokých karet“ a tím to hasne, víc amerik se na Konopáč fakt nevejde, jinak to bude zácpa jak na Miladě jako posledně. Takže kdo dřív přijde, parkuje uvnitř, kdo zaváhá, zůstane na vyhraženém parkovišti sice hned vedle, ale pořád za plotem. Podrobnosti hledejte v sekci FAQ na webu akce.

Na populární večerní cruising po areálu kempu zcela jistě taky dojde

Na stejném místě jako vstupenky a parkovací místa najdete i ubytování. To je taky změna oproti minulým ročníkům Lucky Cruisers Weekendů na Konopáči, prodej chatek, apartmánů a pokojů v celém areálu si budeme řešit sami. Pro vás to bude určitě jednodušší a pohodlnější a na interaktivní mapce na webu hned uvidíte, která místa jsou už obsazená a která ještě volná. Stanování, kempování v obytných i neobytných autech apod. je samozřejmě zdarma.

Muziku čekejte stejnou, jako normálně hrajeme v našem internetovém Rádiu Dixie. Rockin´ country & hillbilly rock. A ještě nějaké to překvápko navíc…

No a to je v tuhle chvíli všechno. Všechno další se včas dozvíte. Doufám, že spolu prožijeme bezva víkend a že to bude povedenej vidláckej mejdan, jakej země Koruny české ještě nezažily.

Martin Pešek

Martin Pešek

Konzervativní Kozoroh na trnité cestě ke splnění svého amerického snu. Tenhle svět potřebuje opravdu trochu víc buranů.

All articles of the author

7 aut, která z vás udělají jižanského rednecka

7 aut, která z vás udělají jižanského rednecka

Vojta Dobeš , Pár tipů na auta, která vám ve velkém městě přinesou výsměch, ale na venkově v Texasu či Alabamě vzbudí nadšení.

Louisianští Tygři: Piráti, vrazi a rváči v maškarních kostýmech byli postrachem yankees i svých spolubojovníků

Louisianští Tygři: Piráti, vrazi a rváči v maškarních kostýmech byli postrachem yankees i svých spolubojovníků

Jan Korbel , 1. Speciální pluk Louisianské pěchoty Mjr. Ch.R.Wheata si svou přezdívku Louisianští Tygři zasloužil právem. Smrtelně nebezpeční byli svým nepřátelům i sami sobě.

Rebel Flag jako symbol „jiné“ Ameriky aneb 7 důvodů, proč v ČR nosit triko s jižanskou vlajkou

Rebel Flag jako symbol „jiné“ Ameriky aneb 7 důvodů, proč v ČR nosit triko s jižanskou vlajkou

Martin Pešek , V našem eshopu DixieGear.cz je největší zájem jednoznačně o trička s motivem konfederační vlajky. Nejžádanější motivy jsme právě opět dotiskli a to je i důvod zkusit zjistit, proč jde rebel flag tak na dračku.