Moonshine Jam 10: Boogie s Ježíšem a Johnny Cashem

Moonshine Jam 10: Boogie s Ježíšem a Johnny Cashem

Největší peckou mezi žhavejma novinkama americký country-rockový scény je dneska jednoznačně poprvé nahranej song Johnnyho Cashe v podání Marty Stuarta. Na řepáckým mejdanu uslyšíte i Erica Churche nebo Creeda Fishera.


Dolů

Únor bílý, covid sílí, lidi šílí (hlavně politici) a tak vůbec. Nejvyšší čas hodit běžný starosti za hlavu (máme jich, tuším, všichni docela dost) a spravit si náladu pořádnou porcí poctivý americký muziky. Jako v Moonshine Jamu obvykle to budou všechno čerstvý novinky, bude to místama country a docela často festovní bigbít, a co se textů týče, z některejch kousků by americký levičáci mohli dostat pěknej psotník. Takže všechno při starým. Co jinýho byste ode mě taky mohli čekat. Tak si to užijte. A volume doprava!

Nový CD Creeda Fishera a jeho Redneck Nation Bandu se jmenuje Go Out Like Hank a podrobnějšímu zkoumání ho podrobíme za měsíc v dalším Honkytonk Jukeboxu

Poslouchejte: Moonshine Jam 10 – Boogie s Ježíšem a Johnny Cashem

Ať tenhle chlápek sáhne, na co sáhne, furt je to dobrý. Velký oblíbenec Rádia Dixie Eric Church připravuje na letošní rok dvojcédéčko Heart & Soul, první díl Heart vyjde v půlce března a tady máte první singl. Videoklip stojí za skouknutí už kvůli tomu, že v něm můžete podívat do zákulisí, do studia, kde se tahle kolekce 20 tracků natáčela. Už se těšíme!

Muzika, kterou dělá Jacob Bryant, je někde mezi outlaw country a jižanským rockem, mezi Travisem Trittem a Lynyrd Skynyrd. Texty jeho písní dávají smysl. Ten starej dobrej Jih je pořád ještě tady a i když víra v Boha a elementární lidská slušnost nejsou teď zrovna v kurzu, neznamená to, že je zahodíme někam na smetiště. Jacobovo první regulérní album Practice What I Preach debutovalo v roce 2019 na prvním místě i-Tunes country žebříčku a jsem zvědav na letošní novinku, ze které jsou venku první dva singly. Good Ol´Boy si dáme přímo naživo a tady je ten druhej jako videoklip.

Heath Sanders – další kluk z malého města, který má šanci prorazit v hudebním byznysu. Jeho debutové EP Common Ground vychází na značce Valory Records, v jejichž stáji najdete mimo jiné i bro-country macho star Brantley Gilberta nebo Sheryl Crow, a velká deska už je určitě na cestě. Zní to uvěřitelně a zajímavě. Držíme palce!

Jestli jste ještě nezaregistrovali, že máme v eshopu zase nový (či staronový) trika a mikiny, tak to koukejte napravit na DixieGear.cz. Mezi reedicema je i motiv Alabama – o ten jste si psali asi nejčastějc. A díky za vaše objednávky, jen díky nim může Radio Dixie vůbec existovat. A naše hudební speciály jakbysmet.

Poslouchejte: Moonshine Jam 10 - Boogie s Ježíšem a Johnny Cashem

Jméno Daniel Lee mi občas prolítne ušima, respektive jeho muzika. Country v ní trochu slyšet je, ale povětšinou je to docela nátěr. Tvrdej jižanskej bigbít a příchutí rapu sem tam, je to moderní, aktuální, správně po řepácku umaštěný, umazaný a nasraný. 

Marty Stuart je prostě king. Jeho nahrávka písně I´ve Been Around z pozůstalosti Johnnyho Cashe je to nejlepší, co v dnešním Moonshine Jamu uslyšíte. Dupe to jak sviňa, dobro je skvělý, video super a Marty je možná ještě víc cashovskej než Johnny sám. Musím si zase někdy pustit některou z Martyho starších desek, vyloženě jsem na něj dostal chuť...

Pro tyhle týpky mám prostě slabost. Dobře věděj, že se z nich velký nashvillský hvězdy nikdy nestanou. V tom nejlepším případě se solidně uživěj nekonečným harcováním po sálcích, klubech a barech po celejch Státech, čas od času vydají nějakou desku, nějaký prachy kápnou z prodeje merche a to je asi tak všechno. Texasan Creed Fisher to má přesně tak. Nikdo mu nekecá do toho, co a jak má zpívat a hrát a to je jedině dobře. Jeho muzikou by mohli mučit členy Antifa komand jako v Guantanamu zajatý machometánský teroristy. Original Redneck Country Music. Na jeho čerstvý CD Go Out Like Hank se určitě podíváme v nejbližším Honkytonk Jukeboxu a tak zatím jen okoštujeme. Video je trošku starší, ale furt dobrý.

A to by bylo dneska všechno. Mějte se fajn a u příštího Moonshine Jamu nebo Honkytonk Jukeboxu na slyšenou...

Poslouchejte: Moonshine Jam 10 - Boogie s Ježíšem a Johnny Cashem

Playlist:
Eric Church – Hearts On Fire
Jacob Bryant – Good Ol´ Boy
Dallas Moore – The Rain
Heath Sanders – Old School´s In 
Sturgill Simpson – Jesus Boogie 
Daniel Lee – Huckleberry
Seth Ward – Lucky Strike
Marty Stuart – I´ve Been Around 
Chance Howland – Born Too Late
Graycie York – Texas Rain
Timbo – How Much Did It Cost
Creed Fisher – Low On Cash 

Martin Pešek

Martin Pešek

Konzervativní Kozoroh na trnité cestě ke splnění svého amerického snu. Tenhle svět potřebuje opravdu trochu víc buranů.

All articles of the author

Honkytonk Jukebox 55: Bez fousů do jukeboxu nelez

Honkytonk Jukebox 55: Bez fousů do jukeboxu nelez

Martin Pešek , Chris Stapleton zase bourá hitparády písněmi o ďáblu a konopí, Warda Davise na jeho debutu provází piáno, vrány a černý kočky a na CD a DVD vychází koncert k poctě Merle Haggarda. Trojici nových desek pro rockery i countrymany vybírá sám principál Rádia Dixie Marty.

Marty Stuart – Hrát tradiční country je dnes v Nashvillu nejtvrdší underground

Marty Stuart – Hrát tradiční country je dnes v Nashvillu nejtvrdší underground

Petr Mečíř , Z komerčně úspěšného zpěváka se postupně vypracoval na mimořádně kreativního umělce a neochvějného bojovníka za udržování tradice country hudby.

Moonshine Jam 9: Novoroční výplach

Moonshine Jam 9: Novoroční výplach

Martin Pešek , Místo novoročního projevu vám principál Radia Dixie Marty radši pořádně propláchne uši. K čemuž mu pomůžou třeba Scott H.Biram, Bob Wayne nebo Chris Stapleton .