Holky, bahno a vostrá muzika aneb Co vás čeká na DixieOnTheRoad na Konopáči

Holky, bahno a vostrá muzika aneb Co vás čeká na DixieOnTheRoad na Konopáči

První ochutnávka z programu redneck mejdanu, který vypukne poslední květnový víkend 2019 na Konopáči.


Dolů

Od spuštění předprodeje vstupenek, ubytování a parkovacích míst na DixieOnTheRoad 2019 - sraz amerických aut a zároveň oslavy pátých narozenin Rádia Dixie - už nás dělí jen pár hodin a to je přesně ta správná chvíle trochu poodhrnout oponu a podávat se, co vás a areálu východočeského kempu Konopáč u Heřmanova Městce čeká.

Volume doprava!

Jelikož Rádio Dixie je především o muzice, začneme představením kapel, která na Konopáči uslyšíte a uvidíte naživo.

Plzeňský rocker s modrou duší (nebo chcete-li bluegrassový démon se srdcem rockera) Míša Leicht hraje se svou kapelou Forehand hodně zbigbítovatělý bluegrass s cihlou na plynu a s výbornými českými texty, což je v našich luzích a hájích dost ojedinělá záležitost. Uslyšíte je v pátek večer a jako ochutnávku si dáme Míšovu sólovku jen tak s kytarou.

Jiný a neméně zajímavý pohled na Ameriku, speciálně na její jižní část, která hraničí s Mexikem, mají liberečtí Bandoleros. Kdyby Quentin Tarantino někdy postavil kapelu, možná by zněla nějak podobně. Neuvěřitelné historky z vyprahlých plání, prolité tequilou a potem, čpící střelným prachem z upilovaných brokovnic a vysokooktanovým benzínem. Ideální show na závěr pátečního večera. Takhle jim to hrálo na jižanském Mlejně.

Sobotní dopoledne či časné odpoledne (ještě nemáme přesný časový rozpis) by mělo být totál na pohodu. Potěšit oko krásnejma auťákama a mašinama, pokecat s kámošema, který člověk už dlouho nepotkal, dát si něco dobrýho na zub, studený pivko a k tomu nějakou příjemnou muziku. Co třeba dixieland? Ten sice v rádiu běžně nehrajeme, ale to vůbec nevadí. Kluci z kapely Black Buřiňos jsou nejen špičkoví muzikanti, ale tuhle muziku hrají fakt od srdce, protože je prostě baví. A dělají to skvěle. Neworleánská kutálka mezi cadillakama? Proč ksakru ne?

V sobotním line-upu máme ještě jeden chlíveček s otazníkem, takže další kapelu vám představím někdy jindy, pojďme teď o kousek dál v čase. Přichází večer a blíží se vyvrcholení. Tedy programu Konopáče, aby mě někdo nepochopil špatně. The Cell, špička domácího jižanského rocku, nic lepšího v současnosti v tomhle žánru u nás nemáme. Libo-li jeden klípek?

Na DixieOnTheRoad ovšem vystoupí s unikátním programem, který nikde jinde neuslyšíte. Jako speciální host se mikrofonu a foukací harmoniky chopí Dominik Wallenfells, frontman legendární české southern-rockové kapely General Lee. Pokud si dokážete vzpomenout na některý z motorkářských srazů v hlubokých a divokých devadesátkách, určitě si Generály pamatujete. A pokud ne, máte jedinečnou šanci to napravit. 

A hlavní hvězda? Neprozradíme! Dokud to nemám černý na bílým, tak mlčím jako hrob. Ale bude to echt řepácká prasečí country se špínou za nehtama a zesilovačema vytočenejma na max. Klip níže je pouze ilustrační. I když možná…

Muziky si na Konopáči užijete dost a dost, výběr hudebního podkresu, který bude hrát v časech, kdy se na pódiu zrovna nebude nic moc dít, jsem si vzal pod křídlo sám a jelikož budeme mít k dispozici velkou LED obrazovku, tak to bude i s obrázkama. Nějak takhle třeba.

Vzhůru do bahna, dámy!

Samozřejmě program DixieOnTheRoad nebude jen o muzice. Jednou z hlavních atrakcí by měly být zápasy lepých děvčat v bahně. Nemám na myslí bahno mravní (i když i na něj možná pozdě k večeru dojde), ale opravdové. Hnědé, správně mazlavé, všude zalézající a kluzké. V pátek večer vám naše profesionální Muddy Chicks předvedou, jak má takové bahenní zápasení vypadat a v sobotu už to bude na vás. Dostat do arény 8 dobrovolnic z publika by neměl být problém, až uvidíte ty ceny, jaké jsme (spolu s našimi partnery) pro ně připravili, tak pochopíte. Tak děvčata, máte o čem přemýšlet přes Vánoce, času na trénink máte dost a tady je nějaká inspirace.

Amerika na dvou kolech

Vděčný námět na zasvěcené pivní rozhovory je otázka, jestli má větší koule hlas americkýho osmiválce nebo dvouválce. Povětšinou to končí remízou a to je dobře, obojí máme rádi a obojí je fajn. Teda až na ty indický pseudohádéčka, tam se o zvuku moc mluvit nedá. Největší pastvou pro oko motorkářovo i nemotorkářovo určitě bude stánek našich kámošů z firmy Indian 1901 Pardubice a místní pobočky Indian Motorcycle Riders Group. Nových i historických krasavců s indiánskou hlavou na nádrži bude přehršel a možná dorazí i nějaká ta žhavá novinka.

Prostor pro prezentaci „konkurenční“ značky Harley-Davidson máme připravený, otázkou je, jestli se ho někdo chopí…

Nezapomeňte – předprodej parkovacích karet, ubytování a vstupenek startuje v neděli 11.11.2018 přesně v 11:11. 

Aby nás ty americký káry nepřeválcovaly, nemůže jich být v kempu víc než 500. Jediná možnost, jak to bez zbytečných front a zmatků udělat, je prostě předprodej parkovacích míst. Kdo se nevejde, bude stát na speciálním parkovišti pro us cars hned vedle, anebo ho, pokud přijede něčím, co si to fakt zaslouží, pustíme dovnitř na divokou kartu. Máme jich 50. To samé platí i pro ubytování. Počet chatiček a pokojů je prostě omezený a kdo zaváhá, holt bude muset jet večer domů nebo přijet se stanem. Nebo obytným autem. Tož tedy tak.

A to by pro dnešek stačilo. Spousta dalších programových čísel je ještě v jednání nebo ladíme jejich definitivní podobu, dojde na ně zase příště. Sledujte web DixieOnTheRoad.cz , facebookový profil akce, stránky RadioDixie.cz a samozřejmě i „rádiový“ facebook, nasypeme toho do vás ještě dost a dost. Stay Tuned!


Martin Pešek

Martin Pešek

Konzervativní Kozoroh na trnité cestě ke splnění svého amerického snu. Tenhle svět potřebuje opravdu trochu víc buranů.

All articles of the author

Dixie On The Road: Redneck mejdan vrátí na Konopáč Ameriku

Dixie On The Road: Redneck mejdan vrátí na Konopáč Ameriku

Martin Pešek , Rádio Dixie oslaví 5.narozeniny srazem us cars & bikes a hromadou vidlácký muziky.

Jak si objednat ubytování, parkování a vstupenky na Konopáč

Jak si objednat ubytování, parkování a vstupenky na Konopáč

Martin Pešek , Zajistěte si ubytování a parkovací kartu na DixieOnTheRoad – Konopáč není nafukovací! Tenhle návod vám se vším pomůže.

Jelo nás pět aneb Z Las Vegas do Las Vegas v sedlech Harley Davidsonů

Jelo nás pět aneb Z Las Vegas do Las Vegas v sedlech Harley Davidsonů

Marek Landsmann , Nakopnout harleye a projet na něm kus Ameriky. Reportáž a možná inspirace i pro vás. Sny se totiž mají plnit.