Country servis 3: Garth Brooks pokořil Presleyho i Beatles, další novinky z Nashvillu a profil nezávislého psance Ray Scotta

Country servis 3: Garth Brooks pokořil Presleyho i Beatles, další novinky z Nashvillu a profil nezávislého psance Ray Scotta

Nejprodávanějším zpěvákem v historii je countryová star Garth Brooks. Kam se hrabou Beatles, Stouni nebo Elvis. Ray Scott je jedním z mála opravdových outlaw americké muziky a nagelovaným psanečkům z TV se tak akorát směje.

Dolů

Podzim v country music je ve znamení Gartha Brookse, který s železnou pravidelností oznamuje několik zásadních novinek týdně, které vždy zastíní všechno ostatní, že to až vypadá, že se nic jiného neděje. Jak je vidět, svůj comeback naplánoval opravdu pečlivě! Kromě přehledu jeho nové muziky, nových rekordů a aktuálních byznys plánů se také mrkneme na novinky z Country Music Hall of Fame a představíme si speciální videoklip, ve kterém zpívá 30 country hvězd.

Ray Scott

V novém medailonku si pak představíme skutečného psance dnešní doby, kterým je Ray Scott. Na rozdíl od dvacetiletých frajírků si na nic nehraje a jeho hvězda strmě stoupá i bez podpory velkých vydavatelství.

Poslechněte si: Country Servis 3 - Country zprávy říjen 2016 a profil Ray Scotta

COUNTRY ZPRÁVY – ŘÍJEN 2016

Garth Brooks překonal rekord The Beatles v počtu diamantových desek

Garth Brooks má spoustu (přesněji 70 milionů) důvodů k oslavám - minulý měsíc totiž jeho výběr hitů z roku 2007, The Ultimate Hits, dosáhl prodeje 10 milionů kusů, čímž si vysloužil diamantovou certifikaci. Brooks má nyní na svém kontě 7 diamantových desek, čímž překonal dosavadní rekord The Beatles. Jelikož jeho další dvě desky jsou těsně pod hranicí 10 milionů a jelikož za 14 dní vychází jejich zremasterované edice v rámci boxsetu pro řetězec Target, Brooks se brzy stane držitelem 9 diamantových desek, což vzhledem ke klesajícím prodejům CD už nejspíš nikdo nikdy nepřekoná. Brooks už je v současné době nejprodávanějším sólovým umělcem v historii s aktuálními 138 miliony prodaných desek (Elvis Presley je na 2.místě se 133 miliony desek).

CMA vydala výroční song se 30 country hvězdami

2. listopadu proběhne jubilejní 50. ročník předávání cen CMA Awards a Country Music Association u této příležitosti nechala vyrobit speciální výroční nahrávku. Jedná se o směsici hitů Take Me Home Country Roads od Johna Denvera, On The Road Again od Willieho Nelsona a I Will Always Love You od Dolly Parton. V této skladbě postupně zpívá 30 country hvězd minulosti i současnosti. Jsou tu legendy jako Charley Pride, Willie Nelson a Ronnie Milsap, zlatí hoši z 90. let jako George Strait, Alan Jackson a Brooks & Dunn a také současné superhvězdy jako Luke Bryan, Miranda Lambert nebo Blake Shelton. Velkou lahůdkou je také videoklip, kam se všech 30 umělců podařilo šikovně nacpat.

Steve Wariner vydá nové album All Over The Map

Steve Wariner na konci října vydává své 20. studiové album. Tentokrát si chtěl připravit něco speciálního a rozhodl se natočil desku k poctě svých vzorů z Grand Ole Opry. Z 12 skladeb na desce je 7 zpívaných a 5 instrumentálních. Wariner si desku sám produkoval a také si sám nahrál kytary, basu, steel kytaru a bicí. Mezi zlaté hřeby na desce patří skladba CGP věnovaná jeho mentorovi Chetu Atkinsovi, dále píseň When I Still Mattered To You, kterou Steve před 20 lety napsal s Merleem Haggardem a také skladba Down Sawmill Road, na které si s ním jako host zazpíval Ricky Skaggs. Nová deska Steva Warinera se jmenuje All Over The Map.

Garth Brooks v listopadu vydává 2 nové desky a boxset

Garth Brooks připravil na letošní podzim spoustu nové muziky. 11. listopadu vychází v síti obchodů Target jeho nový boxset The Ultimate Collection, který přinese 9 zremasterovaných desek s bonusy a pak speciální edici jeho nové desky Gunslinger včetně dalších exkluzivních bonusů pro řetězec Target. Ve stejný den vychází také jeho společné vánoční album s Trishou Yearwood nazvané Christmas Together, které slibovali už několik let. 25. listopadu pak vyjde samostatně nová deska Gunslinger, která je prý tím „nejgarthovitějším“ projektem, který Brooks kdy natočil. Do rádií byl již uvolněn první singl z této desky, kterým je skladba Baby Let's Lay Down And Dance.

Countryová síň slávy se rozrostla o Randyho Travise, Charlieho Danielse a Freda Fostera

V polovině října proběhlo slavnostní uvedení nových členů do countryové síně slávy. V letošním roce byl za kategorii veteránů uveden Charlie Daniels, na jehož počest během večera zazpívali Jamey Johnson, Trace Adkins a Trisha Yearwood. Za moderní éru byl letos vybrán Randy Travis, kterému zase vzdali svými hudebními vstupy hold Alan Jackson, Brad Paisley a Garth Brooks. V poslední kategorii nezpěváků byl letos oceněn legendární producent Fred Foster, který produkoval největší hity Roye Orbisona a také nastartoval dráhy Dolly Parton a Krise Kristoffersona. Dolly i Kristofferson na Fosterovu počest během večera rovněž vystoupili stejně jako Charlie McCoy a Brandy Clark.Garth Brooks na streamu. U Amazonu.

Garth Brooks podepsal smlouvu s Amazonem a jejich nové streamovací službě postupně poskytne všechny svoje nahrávky. Brooks dlouhá léta bojkotoval distribuci své muziky digitálně, protože trval na tom, aby se jeho desky prodávaly pouze jako celá alba a aby tak ochránil textaře a hudebníky. Nikdy se proto nedohodl s iTunes, kteří prodávají i jednotlivé skladby. Brooks nakonec v roce 2014 spustil vlastní portál s digitální muzikou Ghost Tunes, kde se jeho desky daly poprvé zakoupit digitálně. Osud Ghost Tunes je v tuhle chvíli nejistý, protože Brooks potvrdil že až se jeho diskografie přesune na Amazon, na Ghost Tunes už nebude. Další zajímavou novinkou od Brookse je, že 10. listopadu bude mít na kabelovce premiéru kompletní záznam jeho koncertu z New Yorku z letošního července!


Playlist Country Servis 3
Garth Brooks with Huey Lewis - Workin‘ For A Livin‘ 
Various Artists - Forever Country
Steve Wariner - Arrows At Airplanes
Garth Brooks - Baby Let’s Lay Down And Dance
Charlie Daniels - Drinkin‘ My Baby Goodbye
Garth Brooks - Standing Outside The Fire
Ray Scott - Plowboy
Ray Scott - My Kind Of Music
Ray Scott - Everybody's Girlfriend
Ray Scott - Those Jeans
Ray Scott - Rayality
Ray Scott - Tijuana Buzzkill
Ray Scott - Good Ole Boys Like Me

Petr Mečíř

Petr Mečíř

Nejsem hudební kritik, ale hudební chválič, protože píšu jen o tom, co se mi líbí. Za dobrou muzikou pojedu kamkoliv.

All articles of the author

Elizabeth Cook – country rebelka, která uprchla z Venuše

Elizabeth Cook – country rebelka, která uprchla z Venuše

Petr Mečíř , Naivní dívenka, country princezna i žena, která toho má za sebou tolik, že by to položilo leckoho z nás. Proměny outlaw lady Elizabeth Cook a představení její nové desky Exodus of Venus.

Honkytonk Jukebox 5: Studený pivo, žhavý holky, hillbilly zombie a taliánská jižárna jak z Alabamy

Honkytonk Jukebox 5: Studený pivo, žhavý holky, hillbilly zombie a taliánská jižárna jak z Alabamy

Martin Pešek , Výběr z nejlepších nových desek mezi country a beatem pokračuje. The Cadillac Three, Jesse Dayton a Smokey Fingers a jejich nová alba.

Hurá na jih 21: Italové, Amíci, Maďaři i Češi - jižanský výsadek na českých a moravských koncertních pódiích

Hurá na jih 21: Italové, Amíci, Maďaři i Češi - jižanský výsadek na českých a moravských koncertních pódiích

Dalibor Mierva , Southern rock jak řemen od italských Smokey Fingers, americké bandy Skinny Molly nebo maďarských drsoňů Asphalt Horsemen zaburácí letos na podzim pořádně nahlas. Se svým hudebním životopisem se nám svěří znalec a dobrý duch téhle muziky Jirka Petrů.