6 zbraní, které vám pomůžou přežít rabování a pouliční nepokoje

6 zbraní, které vám pomůžou přežít rabování a pouliční nepokoje

Stačí si pustit zprávy a otázka, jak ubránit sebe a svou rodinu v čase rozpadu společnosti, začíná nabývat na aktuálnosti. Možná by se vám mohl hodit nějaký kousek z našeho seznamu…


Dolů

Rok 2020 není žádná nuda – od hořící Austrálie přes pandemii koronaviru COVID-19 a karanténu, která na pár měsíců zastavila dění ve společnosti, a následnou ekonomickou krizí až po řinčení zbraní na hranicích Řecka a Turecka. Plus nyní pouliční nepokoje a rabování v USA. A to ještě neskončilo první pololetí…

Jak se do lesa volá...

Není divu, že mnozí začínají přemýšlet o vlastní bezpečnosti a čím se vyzbrojit (nebo dovyzbrojit). V USA například za necelé první pololetí přibylo 2,5 milionu nových držitelů střelných zbraní, kteří dost možná do té doby pistoli nebo pušku považovali za přežitek a zbytečnost. Otázka, jak ubránit sebe a svou rodinu v době pandemie, případně rozpadu společnosti, nabývá na aktuálnosti. 

...tak se z lesa ozývá. Bude to ve Státech ještě zajímavé.

Takže by se vám mohl hodit náš seznam šesti zbraní pro období, když všechno okolo jde do, ehmm…kytek

1. Puška typu AR-15

Všestranná puška je základ - na sebeobranu, do boje i pro lov zvěře. Je třeba ovšem zloduchům vyslat náležitý signál, že si vybrali špatnej cíl. A co víc říká ošklivým rabujícím pánům „Mne radši neotravuj“ než pořádná černá puška typu AR-15. Jako třeba puška Bravo Company Recce 11 v ráži .223 Remington se zásobníky na 30 nábojů, holografickým kolimátorem EOTech XPS3-0 a laserem se svítilnou k tomu. Krátká 11ti palcová hlaveň se bude dobře hodit pro dobrou manipulaci v uzavřených prostorách a v městském prostředí.  

2. Záložní zbraň – Pistole Glock

Pokud je z jakéhokoliv důvodu puška nefunkční a útočníci se dostali na dosah několika metrů, je čas na železo u pasu. Sázím na osvědčenou klasiku mezi služebními pistolemi Glock 19. A protpže problémy často přichází za tmy, tak včetně podvěsné svítilny Streamlight TRL-1. Na cenu za design sice může Glock zapomenout, ale spolehlivost je zaručena. Patnáct nábojů s devíti milimetry argumentů umí přesvědčivě zvládnout situaci. 

A nezapomeňte na něco cool na sebe. V našem vidláckém eshopu DixieGear.cz si určitě vyberete...

3. Nůž Morakniv

Situace je vážná, došlo k blízkému setkání a muchlování s vetřelcem. Lepší než pěsti je mít u sebe kvalitní nůž ze severu, třeba Morakniv Bushcraft Black… A když se situace vyřeší pomocí předcházejících bodů tak tím lépe, dobrý nůž je užitečný na mnoho věcí, od rozdělání ohně přes krájení jídla až po řezání čehokoliv v lese. 

4. Kuše Excalibur

Střelivo je ovšem v časech krize vzácné a není radno jím plýtvat. A upozorňovat na sebe hlukem výstřelu z pušky taky není vždy úplně vhodné. Na ulovení večeře je proto ideální použít něco opakovaně použitelné a tiché. Na scénu přichází lovecká kuše od kanadské firmy Excalibur. S hliníkovým tělem a kompozitovými rameny dokáže vystřelit šíp o váze 23 g rychlostí přes 100 metrů za sekundu v relativní tichosti. A kuše má oproti luku jednu zásadní výhodu - pro střelbu z kuše nepotřebujete rok tréninku, abyste trefovali. 

5. Pepřák – něco pro manželku

Situace ještě není natolik zlá, aby se střílelo? Nebo máte rádi pejsky a tu zubatou bestii, co na vás běží, nechcete zranit? Ano, ne každý problém je třeba řešit střelbou. Pro tyto případy, případně pro manželku do kabelky, je dobré mít k dispozici pepřový sprej. Například pepřový sprej Hurricane od české firmy ESP obsahuje Oleoresin Capsicum, látku zodpovědnou za pálivou chuť čili papriček. Účinek je téměř okamžitý a dostatečně výchovný i zapamatovatelný. 

6. Kulovnice – když je potřeba řešit vzdálené problémy

Nastal konec světa a po okolí chodí zombie? Úklid je ideální provádět bezkontaktně s dostatečným odstupem… Tak na 300 m. Pro tyto případy doporučuju vytáhnout kulovnici Tikka T3x Compact Tactical Rifle v ráži .308 Winchester s výměnným zásobníkem na 10 ran a pořádným puškohledem Vortex Viper PST gen II 5–25x50 FFP s až 25ti násobným zvětšením – to proto, abyste mohli zkontrolovat, že jde opravdu o zombie a ne jen o ošklivou sousedku. 

Nikdo neříká, že rozpad společnosti a konec světa bude bezproblémová pohodička. Ale pořádně vybavená zbrojnice u vás doma může celou událost významně ulehčit. Nezapomínejte ovšem na to, že všechny zbraně jsou samy o sobě jen nářadí, bez dobrého tréninku vám můžou být k ničemu. Ale to asi nebude váš případ...

Samozřejmě budeme rádi, když se s námi podělíte o vaše názory na vybavení domácnosti pro přicházející těžké časy. Co člověk, to jiný úhel pohledu, přeci jenom nejsme Amerika a taková stará dobrá osmapadesátka by vůbec nemusela být špatná volba. I kdyby jenom kvůli dostupnosti munice...

Jakub Engelmajer

Jakub Engelmajer

Blázen do zbraní a svobody, který tráví všechen svůj volný čas na střelnici nebo na horách s batohem na zádech.

All articles of the author

Hot-rod mezi bouchačkama aneb Jak se Amerika zamilovala do AR-15

Hot-rod mezi bouchačkama aneb Jak se Amerika zamilovala do AR-15

Vojta Dobeš , Co vede miliony Američanů k rozhodnutí pořídit si jen mírně zcivilizovanou verzi vojenské útočné pušky? Jsou snad národem nebezpečných šílenců připravujících se na válku či apokalypsu? A nebo je vysvětlení úplně jiné, svým způsobem prostší a zároveň zajímavější?

Samopal Thompson – legenda legend

Samopal Thompson – legenda legend

Tibor Šiška , Nezbytná výbava gangsterů, policistů i vojáků. Příběh legendárního samopalu se čte jako detektivka i jako válečný román.

Zero na mušce Coltu: Jak sestřelit stíhačku pistolí ráže .45

Zero na mušce Coltu: Jak sestřelit stíhačku pistolí ráže .45

Jan Korbel , Opravdu se v roce 1943 povedlo americkému pilotovi sestřelit japonské Zero Coltem 1911 nebo je to jen vymyšlená bláznivá historka? A šturmovik trefený kanonem tanku Tiger?