Záhrobní rock´n ´roll, šílení swingaři, kalifornský puňk, tančící mumie, tesil a kšandy – do Kufru se to vejde všecko

Záhrobní rock´n ´roll, šílení swingaři, kalifornský puňk, tančící mumie, tesil a kšandy – do Kufru se to vejde všecko

Psycho Therapy Fest ve Vrchlabí po deváté aneb rock´n ´roll pro všechny. Sobota 4.6.2016, restaurace Kufr ve Vrchlabí. Hell Yeah!


Dolů

V červnu do Vrchlabí opět zavítá ojedinělý rock´n´rollový cirkus Psycho Therapy. Můžete se těšit na show ve venkovních prostorách restaurace Kufr ve Vrchlabí u vlakového nádraží. Psycho Therapy fest má ve městě vybudovanou tradici, dobré jméno si získal nejen v České republice, ale i v zahraničí. Za devět let existence se na akci vystřídala přední jména tuzemské rockabilly, psychobilly a rock´n´rollové scény a další neméně známé kapely z  Rakouska, Polska, Maďarska, Spojených států nebo Německa. Žánrově se festival od rock´n rollu, rockabilly, surfu, hillbilly a swingu, až po modernější revivalové psychobilly, které odkazuje na původní vlivy dravého punku.

Yellow Spots 

Devítičlenný šílený absurd swing-billy orchestr k nám zavítá až z Budapešti. Těšit se můžete na neotřelý mix neo-swingu, rockabilly, psychobilly, punku a ska s ženskými backvokály,  tančící mumií a kostýmy s prvky kabaretní show. Yellow Spots brádzí Evropu křížem krážem od roku 2003, několikrát vystoupili také v Čechách. V roce 2013 skupina vystoupila kapela na mezinárodně uznávaném maďarském festivalu Sziget. 

The Howling Wolfman 

Tihle tři chlapíci z Drážďan nám přivezou pořádnou nálož psychobilly ze starý školy s geniálním vintage zvukem. Kluci spolu začali hrát původně ve čtyřčlenné sestavě roku 2007. O dva roky později je opouští kytarista a dávají si plodnou pauzu. Díky ní dali dohromady materiál na první album Asylum Rock vydané před čtyřmi lety u Razmatas Records. Od roku 2010 se plně věnují koncertování po celé Evropě. Podium sdíleli s takovými kapacitami v oboru jako Meteors, Frenzy, Frantic Flintstones, Demented Are Go nebo The Tazmanian Devils. 

Green Monster 

Jedna z nestárnoucích tuzemských kapel, která u nás položila základní kámen žánru psychobilly. Frontman Cosmák to drží stále ve votáčkách. Jejich vystoupení jsou nabitá energií stejně jako před léty. Užijte si s nimi pořádnou dávku muziky, kterou sami charakterizují takto “Vostrej záhrobní rock´n´roll, jako dělanej na zběsilou párty krve žíznivejch zombíků na tajemným hřbitově. Temný, ale vtipný. Drsný, ale melodický. Živá show má sílu ďábelskýho hot rodu, rozhejbe vám kostru na taneček přes tři pekla.“ Obtloustlá zelená příšerka, co si libuje ve všech možných neřestech, od cigaret, až po rozřezávání lidských těl, se na vás těší – run or die!

Three Wild Guns 

Jediná punk a billy parta ve východních Čechách. Kluci se snaží nějaký ten pátek rozčeřit rock’n’rollový vody v jejich teritoriu. Začalo se jim dařit, často vyrážejí i mimo kraj. Přijďte  je podpořit, určitě si to zaslouží.

Bombs from Heaven 

Přímočarý punkrock kalifornského střihu se silnými vlivy rock’n’rollu. Kapela funguje od roku 2010. Po dvou vydaných albech prošla několika změnami v sestavě, nyní se chystají na novou desku v novém brněnsko - italském složení. 

The Beautifuls 

Fešáci ze Sedlčan jsou hodně mladou a nadějnou kapelou. Tvrdě na sobě makají a je to koncert od koncertu znát. Hrají vesměs rockabilly s lehkou příměsí punku a davají si záležet i na vizáži. Tesil a kšandy dělají divy.

The Harpagans 

Psycho therapy fest je od začátku tak nějak propojený s polskou rock´ n´ rollovou scénou a tak na festivalu každý rok vystoupí alespoň jedna kapela od sousedů. Letos padnul los na The Harpagans. 

Info:
Psycho Therapy Fest vol. 9
4. 6. 2016, Kufr, Vrchlabí
https://www.facebook.com/Psycho-therapy-Fest-1494378794110984/?fref=ts
https://www.facebook.com/events/1527706940873566/

Martin Pešek

Martin Pešek

Konzervativní Kozoroh na trnité cestě ke splnění svého amerického snu. Tenhle svět potřebuje opravdu trochu víc buranů.

All articles of the author

Kempování po americku: Příběh o snech chudých a životě bohatých

Kempování po americku: Příběh o snech chudých a životě bohatých

Mario Rychtera , Dlouhá cesta od plátěné boudy na Fordově Téčku přes stříbrné doutníky od Airstreamu, hipísácké dodávky s kytičkami až po pojízdné luxusní paláce dneška. 

Pickupy, brokovnice a bílé hvězdy: Nová várka triček DixieGear s echt redneck motivy

Pickupy, brokovnice a bílé hvězdy: Nová várka triček DixieGear s echt redneck motivy

Martin Pešek , Šest dalších novinek v eshopu DixieGear. Fakt originální redneck outfit a všechno limitky. 100 kousků a dost. Jako vždycky.

Zombie Hunting aneb Proč se učit lovit oživlé mrtvoly

Zombie Hunting aneb Proč se učit lovit oživlé mrtvoly

Vojta Dobeš , Měli byste se i vy připravovat na zombie apokalypsu? A má na to vliv fakt, že na zombie třeba vůbec nevěříte?