Country, chlast, blues a chlast: Cash Savage & The Last Drinks se vrací

Country, chlast, blues a chlast: Cash Savage & The Last Drinks se vrací

Vloni nadchli Colours of Ostrava, letos můžete Australanku Cash Savage a její ostrou partu The Last Drinks vidět v zemích Koruny české hned pětkrát.

Dolů

Byt rozmlácený hvězdou burlesky? Koučování fotbalu? Neteř Convaye Savage z The Bad Seeds si s konformitou hlavu neláme. Podruhé přijíždí do Evropy, aby předvedla, jak zní špinavé country blues psanců ze země Oz a představila letošní novinku One Of Us.

V hudebním prostředí vyrůstala, oba rodiče byli muzikanti, zbytku rodiny sudičky také nadělily uměleckého ducha, takže nebylo pochyb, jakým směrem se bude ubírat kariéra Cash. Od roku 2009 brázdí scénu s kytarou, brzy se přidala sebranka, kterou našla po cestě. Melbournští The Last Drinks začínali jako trio, postupně se rozrostli do početnějšího spolku až osmi hráčů. Uslyšíte bicí, baskytaru, dvě kytary, banjo i housle a především drsně okouzlující hlas samotné Cash.

Příběhy o rvačkách, láskách, pokušení, hutně táhnoucí se zvuk jako ulepený od piva, vášeň, odevzdání a chmury. Pocítíte-li po poslechu kocovinu nebo vás bodne u srdce, nedivte se. Cash popisuje tvorbu The Last Drinks jednoduše - country, chlast, blues a chlast. A co se pokrmu na poslední cestu týče, je jasno. „Pivo a pěkně vysokej steak.“

Trenérka fotbalového týmu Old Bar Unicorns představí na podzimním evropském turné aktuální desku One Of Us, jež vznikala stejně jako předchozí The Hypnotiser (2013) pod taktovkou producenta Nicka Finche z kapely Graveyard Train. Cash opět vypráví historky, v nichž není nouze o touhu po svobodě a kráse, nevyhýbá se ani problémům, které se vkrádají do příbytků spokojených párů, ani smutku ze ztráty a vyrovnávání se s ním.

Cash Savage & The Last Drinks si vydobyli uznání doma i za hranicemi, získali nadšené kritiky, několik nominací na hudební ceny a byli zařazeni mezi Top ten nejlepších alb roku 2013.

Nenechte si ujít to nejlepší ze současné australské country.

4/11 – Praha / CZ, Nouvelle Prague 
5/11 – Blatná / CZ, U Datla
8/11 – Berlin / D, Auster Club
9/11 – Jablonec n.Nisou / CZ, Na Rampě 
10/11 – Vienna / A, Fluc Club
11/11 – Znojmo / CZ, Na Věčnosti
15/11 - Žďár nad Sázavou / CZ, Batyskaf

http://cashsavage.com.au/
https://www.facebook.com/savagedrinks/?fref=ts

Bemanova Noční můra 17: Zubaté ostří

Bemanova Noční můra 17: Zubaté ostří

Mr. Beman , Návrat ke kořenům tradičního amerického folku vrátil na světlo boží, mimo jiné, i jeden velmi zajímavý hudební nástroj. Pilu. A kolem ní se bude točit i celá sedmnáctá Noční můra.

Honkytonk Jukebox 5: Studený pivo, žhavý holky, hillbilly zombie a taliánská jižárna jak z Alabamy

Honkytonk Jukebox 5: Studený pivo, žhavý holky, hillbilly zombie a taliánská jižárna jak z Alabamy

Martin Pešek , Výběr z nejlepších nových desek mezi country a beatem pokračuje. The Cadillac Three, Jesse Dayton a Smokey Fingers a jejich nová alba.

Outlaw country co má grády: Bob Wayne se vrací

Outlaw country co má grády: Bob Wayne se vrací

Anna Mašátová , A žene sebou i svou neustále se proměňující partu Outlaw Carnies. Znáte snad lepší začátek školního roku, než mejdan na jakej se nezapomíná? Hell no!