Další číslo časopisu Chrom a plameny, který se léta cíleně věnuje tématice amerických aut, míří na pulty prodejen a do schránek předplatitelů. Tady je malá ochutnávka z jeho obsahu.
V komunitě nadšenců do starých amerik platí, že dost často jsou jejich majitelé stejně zajímaví jako jejich auta. Zcela jistě to platí pro Ewalda a Eveline z Rakouska. Svůj život spojili s rokenrolem a Amerikou padesátých let a tak jim v garáži nemohlo chybět ani stylové popojíždědlo. Buick Series 50 Super z roku 1954 je přesně tou károu, která vás spolehlivě přenese přes propast času do dob, kdy prezident byl plešatej, biuckům začaly růst křídla a rokenrol byl král.
Co vznikne, když se zkříží řvoucí a pneumatiky pálící muscle car s obrovským a přepychovým kupé? Třeba Chrysler 300 Hurst 1970. Jeden z pouhé pětistovky vyrobených kusů se pohybuje i po našich silnicích. Titulek článku „Přestárlý mladistvý delikvent“ vystihuje tohle nádherné auto dokonale.
El Chupacarba je mýtický zlotvor podobný pekelnému psu, který se na pomezí Texasu a Mexika tiše krade tmou a útočí na bezbranné kusy dobytka z farmářských stád. Anebo to může být jméno stejně nebezpečně vyhlížejícího hotrodu, jehož základem se stal mýtický otevřený Ford Model B ročník 1932 s osmihrnkem Flathead pod plechovou kapotou.
Každej máme jinej vkus. Nejen co se týče aut. Pro mě je největší peckou v tomhle čísle oranžový Dodge Challenger R/T SE 1970. Tohle auto považuju za nejkrásnější muscle car vůbec, čert vem nějakej film, linky jeho karoserie jsou prostě dokonalý. Ovšem osmapůllitrová HEMI, kterou mu narvali pod kapotu, to katapultovala do úplně jinýho vesmíru. 661 kobyl pánové. No, já bych je krotit snad ani nechtěl. Co je moc, to je moc. Ale hlas musí tenhle Chally mít parádní.
Rovných sto stran nového Chromu vám toho samozřejmě nabídne mnohem víc. Mimo jiné i další díl cestopisu z redakční výpravy po legendární Route 66, reportáž ze slavného závodu 24 hodin v Daytoně, pokud o zodpovězení otázky, zda je nový Ford Ranger opravdu tím pravým, jen lehce poevropštělým americkým pickupem a k čemu může být takovéhle auto u nás dobré, podíváme se na první jarní srazy milovníků detroitského harampádí do Jizbice a na otevírací párty úžasného muzea v Lužné u Rakovníka i leckas jinam.
Na naší jižanské dvoustraně zvané „Dixie-land“ si pak můžete připomenout legendární koncert Johnny Cashe v bolševické Praze, jehož záznam právě vyšel v reedici na CD a jako vždy vám nabídneme recenze nových desek. Tentokrát to budou tvrdí jižanští rockeři Black Stone Cherry, bluesrocková topstar úderka Supersonic Blues Machine a již druhý výlet dlouholetého Ozzyho spoluhráče Zakka Wylda do měkčích folk-rockových vod plných zvonících kytar.
Tak příjemné počtení a nashle u dalšího čísla Chromu za dva měsíce. Ovšem pokud pojedete příští víkend na Lucky Cruisers Weekend do východočeského Konopáče, stavte se u nás na stánku a pokecáme. A kromě toho si můžete taky koupit nějaký naše trika DixieGear, poslední novinky tam samozřejmě budeme mít taky.
Na našem stánku na LCW na Konopáči si kromě všech ostatních našich triček budete moci koupit i poslední novinky včetné Shelby GT350H