Kid Rock seknul s rapem a jede na vlně jižanského country-rocku

Kid Rock seknul s rapem a jede na vlně jižanského country-rocku

Na nové desce First Kiss potvrzuje Kid Rock svůj návrat domů. Komu se to nelíbí, ať mu cosi políbí.

Dolů

Svoje rap-metalové období má čtyřiačtyřicetiletý Kid Rock už evidentně za sebou. Jeho letošní novinka bourá americké hitparády a pokračuje v linii, kterou nastolilo jeho předchozí album Rebel Soul. Precizně dávkovaný mix southern-rockových kusů, které by se neztratily ani v repertoáru Lynyrd Skynyrd (Good Times, Cheap Wine), odpichových písní rozkročených mezi moderní elektrickou country a rockem s nepřeslechnutelným vlivem funky a soulu (např. Best Of Me či One More Song) a téměř čisté countryových balad (Drinkin´ Beer With Dad a Kid Rockovým přítelem Hankem Williamsem Jr. inspirovaná Jesus And Bocephus). Bonusový song  FOAD je bezva, hlavně refrén, kde smíšený sbor pěje jak o život za doprovodu lesa smyčců a klavíru „Fuck Off And Die!“


A texty? Typická jižanská pohoda. První i poslední lásky, večírky, chlast, auťáky, slunce, ber věci tak, jak jsou a když se ti nelíbí, jak to tady vedeme, tak táhni do háje. Mimochodem v tomto duchu se nese i vyjádření Kid Rocka k současné kampani proti jižanské vlajce. V pořadu televize Fox News vzkázal všem, kteří proti tomuto symbolu amerického historického dědictví a jižanské kultury protestují, lakonické "Please tell the people who are protesting to kiss my ass“.


Ve Státech dostávají fanoušci pravověrné country muziky z Kid Rockova jména osypky a je pro ně symbolem bezduché komercionalizace jejich národního hudebního dědictví, ale na našem břehu Atlantiku to řešit nemusíme. Muzika je to fajn, příjemná, nekomplikovaná, podaná s citem a podle mého osobního názoru velice přesvědčivě. A že to vydělává peníze? No a co? Já to Kid Rockovi přeju, aspoň může rozšiřovat svoji sbírku klasických amerických aut anebo natáčet klipy jako ten k titulní písni alba First Kiss. Bezva muzika, krásný holky a ještě hezčí auťáky. Tak by to mělo bejt.


Kid Rock: First Kiss
Warner Bros. 2015 
www.kidrock.com

Martin Pešek

Martin Pešek

Konzervativní Kozoroh na trnité cestě ke splnění svého amerického snu. Tenhle svět potřebuje opravdu trochu víc buranů.

All articles of the author

Hurá na jih VII.: V zaměřovači tentokrát The Cell

Hurá na jih VII.: V zaměřovači tentokrát The Cell

Dalibor Mierva , Rozhovor s kapelníkem kapely The Cell Milanem Milatou a rozloučení s Martinem Endlem, kytaristou a zpěvákem The Cell a Slow Fingers.

O jižanském autě, jižanském seriálu a jižanské vlajce

O jižanském autě, jižanském seriálu a jižanské vlajce

Vojta Dobeš , Co má společného střílení v americké škole, jižanská vlajka a auto ze starého, ale stále populárního TV seriálu? Jak se dozvíte v tomto článku, překvapivě hodně.

Walk the Line: Johnny Cash a jeho příběh o životě na ostří nože

Walk the Line: Johnny Cash a jeho příběh o životě na ostří nože

Anna Mašátová , Rebel, voják, vyvrhel, génius, pijan i romantik? Johnny Cash zvládl za svůj život ledasco, balancovat na hraně mu cizí rozhodně nebylo.