Město plné osmiválců aneb Hradecká V8 2017 vypukne příští víkend

Město plné osmiválců aneb Hradecká V8 2017 vypukne příští víkend

Hradec Králové opět zaplní poctivé detroitské železo na jubilejním 10.ročníku srazu US cars na Stříbrném rybníce.


Dolů

Letošní rok je (alespoň co se klasických amerických aut týče) ve znamení rekordních čísel v počtu účastníků srazů US cars. Po brutálním přeplnění areálu kempu při červnovém Lucky Cruisers Weekendu na Konopáči více než sedmi stovkami amerik se logicky nabízí otázka, zda se stejný jev nebude opakovat na neméně populární Hradecké „Véosmičce“. Počasí zatím drží, rybník se skvělým koupáním taky ještě nikdo nevypustil, chatičky v příjemném lesním zátiší taky ještě stojí, takže se nebojím tipovat, že letos bude ještě víc plno než loni. Ostatně nic vám nebrání přijet se sami přesvědčit.

Najdete tady všechno, co byste na akci, kde se sjede několik stovek amerických kár, chtěli najít.  O muziku se i letos bude starat DJ Mescalero, takže je jasné, že se bude hrát zhruba to, co běžně slýcháte z playlistu našeho internetového Rádia Dixie. Samozřejmostí je dostatek pitiva i poživatin, lepé děvy ať již z řad návštěvníků či jako součást programu (volbu Miss Hradecká V8 si asi nechá ujít málokdo), možnost vrhnout se do vln zdejšího rybníka či zakempovat v chládku pod stromy a konečně pořádně pokecat s kamarády, se kterými jste se dlouho nepotkali. 

Nebude chybět ani oblíbený Sound Contest – soutěž o nejbrutálnější zvuk linoucí se z výfukového potrubí přihlášených vozidel, připravena je i přehlídka toho nejžhavějšího ze současné české hotrodové a customové scény. Jelikož Elvis Presley samozřejmě pořád žije, asi nepřekvapí, že se v rámci svého nabitého letního programu dostal i do východních Čech a předvede show vskutku hodnou svého slavného jména.

Pokud vás americká auta zas až tak úplně neberou a vaší srdcovkou je spíš poctivý bigbít zahalený do konfederační vlajky, máte jedinečnou šanci slyšet dvojici kapel, které okupují horní patra našeho českého southern-rockového žebříčku. V pátek to rozjede rockabilly partička Three Wild Guns a v sobotu od 20:00 zahrají liberečtí Bandoleros svůj mexikánsko-psanecký rokenrol s vynikajícími a vtipnými českými texty a zcela jistě dojde i na songy z jejich nového CD, které si budete moci i přímo na místě zakoupit. Od 21:30 vás dorazí nestárnoucí pražská Pumpa. S novým zpěvákem a nepolevujícím nasazením vám nedají vydechnout a tak to má být.

V záplavě nablýskaných křídláků i orezlých pickupů byste neměli přehlédnout náš stánek s tričky DixieGear – na Stříbrňáku bude mít svou premiéru nová kolekce a do našeho katalogu přibude najednou dalších 20 nových kousků. Tak proč zbytečně platit poštovné, že?

Poslední, ale zdaleka ne ten nejméně důležitý důvod, proč se vypravit na Hradeckou V8, má jméno „večerní cruising“. Široké bulváry krajského města i uličky historického centra přímo vybízejí k projížďkám, kterých se každoročně účastní desítky amerik a pohled na rozsvícené křídláky, rozveselenými partičkami nacpané kombíky či americkými a konfederačními vlajkami ozdobené obří pickupy patří k neopakovatelným zážitkům. 

Podrobné informace a program najdete na webu akce ZDE
Fotografie: Radek „Caddy“ Beneš

Martin Pešek

Martin Pešek

Konzervativní Kozoroh na trnité cestě ke splnění svého amerického snu. Tenhle svět potřebuje opravdu trochu víc buranů.

Všechny články autora

Erwin Cannon Ball Baker: Dělová koule na Indianu

Erwin Cannon Ball Baker: Dělová koule na Indianu

Ivo Strejček Jr. , Příběh o překonávání a posouvání hranic techniky i lidské vůle, velkých výzvách a životě na hraně.

Chevrolet Suburban : Heavy Duty Legend

Chevrolet Suburban : Heavy Duty Legend

Chrom a plameny , 80 let historie a 11 generací legendárního obřího SUV. Časy se mění, ale prověřené hodnoty zůstávají. Suburban je jednou z nich…

Red Ball Express: 20 hodin denně za volantem

Red Ball Express: 20 hodin denně za volantem

Vojtěch Vávra , Náklaďáky Red Ball Expressu se mohou porouchat, ale nikdy nebrzdí. Bez nich a bez jejich odvážných řidičů by se spojenecké tanky brzo zastavily.