V Blues baru s Dylanem i Wolfem

V Blues baru s Dylanem i Wolfem

Blues bar Ondřeje Bezra dnes představí coververze písní Boba Dylana i profil Howlin´ Wolfa.

Dolů

Jak zpívá písničky Boba Dylana bluesman Johnny Winter, muž v černém Johnny Cash, popová ikona Sting nebo syn největší hvězdy reggae Boba Marleyho? To všechno a ještě mnoho dalšího na stejné téma uslyšíte v první hodině Bluesbaru Ondřeje Bezra, která bude celá věnována coververzím dylanovek.

Ve druhé hodině Bluesbaru se zblízka podíváme na tři aktuální alba. To první úzce souvisí s předcházející hodinou, tentokrát si ale poslechneme, jak sám Bob Dylan na albu Shadows in the Night zpívá písničky z repertoáru Franka Sinatry. Do oblasti plnokrevného texaského bluesrocku zavítáme u novinky kytaristy Smokin´ Joe Kubeka Fat Man´s Shine Parlor a z blues vychazející nadžánrovou nádhernou muziku si poslechneme v podaní kytaristy a zpěváka Bernarda Allisona na jeho albu In The Mix.

Zavěrečná hodina Bluesbaru je tradičně zasvěcena profilu. Už před nějakým časem jsme si na Radiu Dixie poídali o králi chicagského blues Muddym Watersovi. Byl jen jeden jediný zpěvák, který jej na jeho trůnu vytrvale ohrožoval: Howlin´ Wolf. A pravě jeho nahrávky si budeme po celou tuto hodinu pouštět.

Bluesbar Ondřeje Bezra, live 17. 2. 2015, 19:00-22:00
•  Starší díly Bluesbaru naleznete zde