Tvrdá jižárna ze severu Evropy

Tvrdá jižárna ze severu Evropy

Hudební úroda v oblasti southern rocku je letos skutečně bohatá. Podívejme se na příběh kapely, která se zaměřuje na tvrdší jižanský rock a přestože je ze severu Evropy, hrají ji a uznávají i v USA.

Dolů

Kapela Rebel Road vznikla v roce 2008 ve Västra Götaland ve Švédsku. Pro její členy byla cesta k úspěchu dlouhá a klikatá. Někteří spolu hrají od 80. let a vlastní hudbu nahrávají už téměř čtyři desetiletí, přičemž se v minulosti zaměřovali na hraní po klubech a na cover verze songů známých kapel. Tihle chlápci vyrůstali při poslechu AC/DC, Aerosmith, Thin Lizzy, Stevieho Raye Vaughana, Kiss, Deep Purple, Motörhead, Lynyrd SkynyrdVan Halen.  Jednoho dne se však rozhodli vrátit k vlastním kořenům a konečně se prosadit svou originální tvorbou. Vydali 10 songů na Myspace a American Radio je začalo hrát hned po podpisu propagační dohody v Nashvillu. Ve stejné době se objevili také v evropských rádiích.

Jejich debutové album Lock & Load vyšlo letos v březnu a dostalo se mu vřelého přijetí od kritiků. Na albu kombinují rockový zvuk 70. let s dnešním moderním southern rockem. Jejich hudba byla vždy rock'n'rollem, ale teprve až do ní přidali slušnou dávku outlaw rock country, mozaika do sebe začala perfektně zapadat. Pilotní singl z debutové desky pod názvem We Come Alive i další track Apartment 17 nás nenechají ani chvíli na pochybách, že muzikanti ctí jižanský hard rock srdcem i duší a tyhle dva kousky šlapou jako vlak.

Další song Hellbound Train je svižný rock´n´roll se silnou jižanskou příchutí a stejně tak i Long Way Down. Celá deska jistě osloví i ortodoxní posluchače jižanského rocku. Pomalejšími kousky na albu jsou Let It Rain nebo velmi příjemná skladba s vychytanou atmosférou Wheels In Motion. Zaujmou rozhodně i další písně jako například dobře po jižansku zaranžovaná Time To Take A Ride nebo závěrečná skladba Lock & Load.                            

Debutové album kapely vřele doporučuji a vybrané kusy nepochybně uslyšíte i ve vysílání Radia Dixie.

Sestava Rebel Road:

  • Markus Johansson – baskytara
  • Ulrich Seppenen – elektrická kytara/zpěv
  • Niklas Larsson – elektrická kytara/varhany/zpěv
  • Stefan Karlsson – elektrická kytara
  • Henrik Gajewska - bicí