Red Eye Gravy: Zombie farmáři na speedu

Red Eye Gravy: Zombie farmáři na speedu

Zjevem připomínají nemrtvé rančery, pojmenovali se po americké gastroprasárničce - omáčce red eye gravy a hrdě hlásí k žánru cowpunk. To jsou Red Eye Gravy!

Dolů

Oklahomská parta, kterou byste po setmění nechtěli potkat na ulici, vydala roku 2008 vychvalované debutové eponymní album, na průlom si ale museli chlapci počkat do letošního roku. V březnu vydali druhou, šestnáctipísňovou studiovku Dust Bowl Hangover a už se o ní začíná mluvit jako o jedné z nejnadějnějších hellbilly kapele.

Josh „The Dirty Okie“ Robertson, White Trash Jed, The Coyote Bobby Ryan a Johnny Up spolu začali hrát roku 2007, každý však vnesl do kapely něco jiného. Kytarista Dirty Okie je přezdíván oklahomským hillbilly prorokem, Jed se drží perkusí na všechny způsoby, basista Bobby Ryan Lester pochází z muzikální rodiny (mimochodem je bratrancem zpěvačky Amy Lee z Evanescence), nováčkem je Johnny Up, specialista na lap steel kytaru, který se k Red Eye Gravy přidal až v minulém roce.

Nadšení vyvolávají především živými koncerty, kde s přesností střílí do publika vlastní melodie, tradicionály i bluegrassové či bluesové covery, pod taktovkou punkových bicích. Jsou ryční, syroví a nekompromisní, neštítí se ničeho a nebojí se použít cokoliv, aby vás sestřelili energickou rytmickou náloží s doprovodem skvělých vokálů.

Někteří je popisují jako honky tonk na cracku či Woodyho Guthrie na speedu, zpívajícího Crackhead Lullaby, All the Marijuana, Hangover nebo vychvalujícího krásu oklahomských dívek.

Bolet hlava vás při poslechu jejich Dust Bowl Hangover jistě nebude, za vedlejší účinky v podobě prošoupaných podrážek se můžeme zaručit.