Jizbické Bublání 2015

Jizbické Bublání 2015

První jarní sraz amerických aut se vydařil. Slunce, hamburgery, pinupky, muzika a hlavně pořádný americký káry. Rozhodně bylo co fotit...

Dolů

První jarní bublání v Jizbici pod Blaníkem je moje oblíbená akce. Není se čemu divit, začíná jaro, první velký sraz amerik, ideální přírodní prostředí s dostatkem stínu i klidu a spousta, po dlouhé zimě podobně natěšených, přátel. Nevynechal jsem ještě jediný ročník a tento, v pořadí již jedenáctý, se vydařil nad běžný průměr.


Na rozdíl od loňska, kdy nás zaplavoval vydatný déšť, se letos posun termínu na pozdější dubnové dny vyplatil. Počasí všem dopřálo to nejlepší ze svého repertoáru, což působilo příznivě nejen na lesk plechových miláčků a náladu účastníků, ale rovněž i na výskyt lidských krásek (někdy přímo pinupek) stylově oblečených v různých šatičkách.


Ve vší rozmanitosti se vystavilo na odiv přes 360 aut, snad žádná kategorie nezůstala nezastoupena. Krom veteránů, klasiků, daily driverů, sporťáků i off-roadů bylo možno vidět originální americkou sanitku, obytné megapřívěsy či busy (včetně prkotin jako jsou pozlacené kohoutky v koupelně) a dokonce jeden hot rod.


O žaludky se postaral dostatek občerstvovacích stánků a nebudu raději přezkoumávat počet hamburgerů v mých útrobách spočinulých. K tomu se na několika místech grilovalo i soukromě, o nyní již legendárním tataráku jednoho účastníka nemluvě.


Rozdalo se rovněž 23 pohárů v různých kategoriích, ten nádherný dřevěný Best of best nakonec získala bílá '66 Impala. V porotě to sice dost vřelo, konkurovala jí minimálně dvě auta, ale nakonec rozhodla mimořádná kvalita renovace a tím pádem nevídaný stav.


Po rozdání cen většina vyrazila na spanilou jízdu do Zruče nad Sázavou. Přemýšlím, jestli má toto město tolik obyvatel nebo je ještě dovážejí, ale takové množství nadšených diváků se vidí málokde. Až mám podezření, že je toto pro ně největší atrakce za celý rok. Odsud se již někteří rozjeli do svých domovů, zbylí se vrátili do areálu, kde si poseděli u něčeho dobrého s těmi, které přes den nestihli odchytit na kus řeči a ti nejvytrvalejší zůstali do neděle.

Nezbývá než poděkovat organizátorům za perfektní sraz a těšit se jak na další v jiných místech, tak i na další zahájení sezóny v Jizbici.

Fotografie: autor

Radek Beneš

Radek Beneš

Fotograf a příležitostný psavec specializovaný na KBŽ. Káry, baby, žrádlo. Pořadí priorit se průběžně mění.

All articles of the author