Hurá na jih IV.

Hurá na jih IV.

Ve čtvrtek 23. 4. od 19:00 vás na Rádiu Dixie čeká čtvrtý díl pořadu „Hurá na Jih“. Opět přineseme spoustu zajímavostí, tentokrát ale pouze z domácí southern rockové produkce.

Dolů

V první hodině ve studiu Rádia Dixie přivítáme libereckou kapelu Bandoleros. V minulém roce tahle kapela vystoupila vůbec poprvé na kultovním festivalu Mlejn a okamžitě mezi posluchači zabodovala. Pro spoustu fanoušků se stala objevem roku 2014 a její album 1000 pesos je skutečnou lahůdkou. Na kus řeči do studia přijede kytarista kapely a autor hudby většiny písniček Marek Semančík, zpěvák a dvorní textař Lukáš Rejnart a úplně v koutku by neměl zůstat ani druhý kytarista Jan Rejent.

V druhé hodince si nejdříve připomeneme jednu velkou a pro většinové publikum vcelku nenápadnou a málo známou osobnost. Jindřich Vobořil je v dobrém slova smyslu veteránem naší domácí rockové scény. Prošel kapelami jako Pumpa, Bacily Jana Neckáře, Gen a mnoha dalšími. V roce 1996 vydal se svou tehdejší kapelou Los Vobos album „Černá díra“ a z toho si poslechneme tři ukázky.

Dalším albem, které si krátce představíme a zahrajeme z něj tři ukázky je prvotina teplické kapely Blue Rocket Starej kmen (2009).

Posledním albem, ze kterého si poslechneme ukázky je Masařka (2011) jedné z nejlepších českých jižanských kapel Pumpa.

V třetí hodince se zaměříme na novinku z domácí southern rockové produkce. Zásluhou Radia Dixie a několika spolupracujících nadšenců právě vychází kompilační album Whiskey & Poslední rebel. Nejen názvem, ale i obsahem toto album navazuje na předchozí dva podobné projekty Whiskey & Fazole (1991) a Whiskey & Buráky (1994). Novinka vychází s podtitulem „Encyklopedie českého southern rocku počátku nového tisíciletí“ a je to přesně to, co říká text.

Přehled 19 současných českých kapel, které hrají southern rock ve všech jeho podobách. V poslední hodince pořadu Hurá na jih si poslechneme zhruba polovinu alba a druhou půlku pak necháme na příště ...

  • Hurá na jih IV., čtvrtek 23. 4. 2015, 19 - 22 hod
  • Starší díly vysílání naleznete zde
Dalibor Mierva

Dalibor Mierva

Nenápadný, skoro introvert, když ale dojde na SOUTHERN ROCK, šel by na kraj světa. Neúnavný propagátor domácí jižanské rockové scény.

All articles of the author