Hurá na jih II.

Hurá na jih II.

Máme tady druhý měsíc tohoto roku a současně druhý díl pořadu „Hurá na Jih“. Těšte se na Full House, R-Force, Stetson, The Cell a freebirdovky.

Dolů

V první hodině ve studiu Rádia Dixie přivítáme zástupce mladoboleslavské kapely Full House. V minulém roce prošla tato skupina zásadní personální změnou, nejen o tom si budeme povídat s kapelníkem a kytaristou Martinem Škodou. Přizvukovat by mu měli jeden až dva další spoluhráči. 

Ve druhé hodince se nejdříve vrátíme trochu do historie. Zaposloucháme se do tří písniček alba R.Force (1994) stejnojmenné kapely R-Force Petra Roškaňuka, jinak kmenového člena skupiny Žlutý pes.   

Dalším albem, ze kterého si poslechneme ukázky je prvotina rožnovské legendární kapely Stetson  Tož možu ... musím (1995). Posledním albem, ze kterého si poslechneme pár kousků je Keepin´On, Rollin´Hard (2011)  jedné z nejlepších českých jižanských kapel The Cell.
 
Ve třetí hodince si poslechneme písničky, kterým se říká „freebirdovky“ podle velkého hitu kapely Lynyrd Skynyrd Free Bird. Nebude samozřejmě chybět zmíněná pecka, vedle ní uslyšíte další zahraniční, ale i domácí kapely, o jejichž některých písních se dá říct, že jsou „freebirdovky“, ačkoli to samy kapely třeba ani tak neměly původně při jejich tvorbě v úmyslu...
 

  • Hurá na jih, čtvrtek 26.2.2015, 19 - 22 hod
  • Starší díly pořadu naleznete zde
Dalibor Mierva

Dalibor Mierva

Nenápadný, skoro introvert, když ale dojde na SOUTHERN ROCK, šel by na kraj světa. Neúnavný propagátor domácí jižanské rockové scény.

All articles of the author