Až vyrostu, tak si pořídím americkej sporťák, přítulný koťátko a plnou nádrž benzínu.

Až vyrostu, tak si pořídím americkej sporťák, přítulný koťátko a plnou nádrž benzínu.

Ke krásným autům patří bezesporu i krásné dívky. Dáváte přednost klasickým muscle cars anebo koťátkům?

Dolů

Je pátek, víkend před námi, v práci je potřeba přečkat ještě pár hodin a to je ta správná chvíle trochu potěšit oko. A čím jiným než pohledem na krásné auťáky a ještě hezčí holky. Nebo naopak? Z krátkodobého hlediska bych dal přednost asi některému z těch děvčat, ale ty káry nakonec stejně vyhrajou. Koťátka dorůstají každý rok nová, ale klasické americké muscle cars už nikdy nikdo nevyrobí.

Titulní fotka asi není odněkud z Pasohlávek, ale volno, kempování a letní pohoda z ní úplně čiší. S takovým pěkným žlutým '70 Pontiacem GTO dvojnásob. Jen na něj krom blondýnek poleze také hmyz...

Toto Camaro první generace v bílé barvě a zřejmě i v holobytu nevypadá vůbec dravě a asi by moc konkurentů nepožralo, nicméně má větší šanci přežít bez omotávky kolem sloupu a k něžnému pohlaví se hodí více. Alespoň se paní spokojeně usmívá. Já se jí nedivím – v takovém idylickém prostředí.

Od prosluněných retro fotek s novotou zářícími povozy přeskočím k poněkud chladnějšímu nočnímu záběru z mého archivu. Alča se i přes tu kosu usmívá moc hezky, smutněji vyhlížející '71 Dodge Charger se zde léčí z kácení dřevin v dělícím pásu. Nebojte, dnes je již opět jednobarevný a plně funkční.

Nevíme, co slečnu znavilo, že si musela sednout na silnici, opírajíc se o klasického Mustanga, ale sluší jim to spolu.

Zato tento Charger se svou paní rozhodl trochu pozlobit. A na poměrně opuštěném místě v lese. Na druhou stranu, dokud je to jen pára, není to taková tragédie (já říkám, že auto, které nehořelo, není amerika). Snad brzy kolem pojede nějaký šikovný pomocník.

Tato parádní '70 Chevelle SS přitahuje kočky nejen dvounohé, ale i chlupaté čtyřnohé. Těžko říct, která je roztomilejší a mazlivější.

Obrovské křídlo Dodge Chargeru Daytona je nezaměnitelné. Nedá se ani použít jako polička na hamburgery a kafe, jak je vysoko. Ale jako opěradlo očividně ano, i když je potřeba trochu vyvrátit hlavu kvůli fotce.

Pro změnu zase Chevelle, tentokráte při klidné lesní pauze. Už chybí jen deka a piknikový koš. Bacha na klíšťata!

Mercury Cougar se někdy opomíjí, zastíněný zprofanovaným Mustangem. Přitom je to škoda, kouzlo má možná větší. A slečna svým výrazem ke společné vyjížďce vyloženě láká.

A opět Charger, ke všemu v profláklé podobě Generala Lee. Nicméně se asi málokomu okouká, zvláště když není na fotce sám. Schválně – jak dlouho vám trvalo, než jste si všimli toho odřeného blatníku?

A na závěr moje favoritka. Je to jedna z hodně mála fotek, kde nekoukám na auto jako první a vlastně je celé tak trochu v pozadí zájmu i následně. Dívka je zkrátka od pohledu moc sympatická, s milým úsměvem a dokonale vyváženou krásou. Ágrrrh!

Fotografie Radek „Caddy“ Beneš a archív redakce

Radek Beneš

Radek Beneš

Fotograf a příležitostný psavec specializovaný na KBŽ. Káry, baby, žrádlo. Pořadí priorit se průběžně mění.

All articles of the author