Country Heroes VII. – Od tradicionálů k hudebním experimentům

Country Heroes VII. – Od tradicionálů k hudebním experimentům

Sedmý díl Country Heroes přinese mix více či méně známých tradicionálů, pozve na červencový koncert Rhondy Vincent, přiblíží novinku Dwighta Yoakama a zamyslí se nad experimenty Punch Brothers.

Dolů

V první hodině se můžete těšit na lehce netradiční koktejl tradicionálů, často hodně svérázně pojatých. Notoricky známé a léty prověřené songy zazní v podání Johnnyho Cashe, Willieho Nelsona, Bobbyho Barea, Charlieho Danielse, Toma Jonese, Neko Case a dalších.

Mimo jiné vás také pozveme na koncert bluegrasové houslistky, mandolinistky a zpěvačky Rhondy Vincent, který proběhne 9. července V Jablonci nad Nisou v Eurocentru. Zmíníme i několik pozoruhodných festivalů nedaleko za hranicemi. Tři z písní budou zároveň ochutnávkou k hodině druhé, věnované tradičně třem recenzím.

Tentokrát se ohlédneme za loňskou bluegrassově-countryovou deskou Rhondy Vincent Only Me, prozkoumáme mimořádně povedenou novinku Dwighta Yoakama Second Hand Heart a zamyslíme se nad experimenty brilantních muzikantů z kapely Punch Brothers a jejich albem The Phosphorescent Blues.

  • Country Heroes VII, live 12. 5. 2015, 20:00-22:00, moderuje Evžen Müller
  • Starší díly naleznete zde
Evžen Müller

Evžen Müller

Jako dítě mě chytla Dylanova Blowin' In the Wind. V pubertě přišel Johnny Cash, v osmnácti Waylon s Williem a karty byly rozdány.

All articles of the author